Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sesja zdjęciowa na 10 Urodziny Pauzy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sesja zdjęciowa na 10 Urodziny Pauzy
Dodał: Stanisław Kuras 21.11.2011
Z okazji swoich 10-tych urodzin Galeria Pauza zaprasza do wzięcia udziału wraz z przyjaciółmi w grupowej sesji fotograficznej, którą przeprowadzi znany i ceniony fotograf Tomek Sikora. Sesja jest połączona z otwarciem wystawy ''Twarzowa Kolekcja''.


Ten jeden raz w roku Galeria Pauza zmienia się w przestrzeń, w której odbywa się niezwykła - urodzinowa - sesja fotograficzna połączona z otwarciem wystawy „Twarzowa Kolekcja”. Zaprzyjaźniony z Pauzą znakomity fotograf Tomek Sikora portretuje przybywających Gości.
 
Urodzinowa sesja zdjęciowa ma swoją myśl przewodnią, a przybyli zachęcani są do aktywnego udziału w fotograficznej akcji: inscenizacji polskich przysłów (2006), ozdabiania twarzy graficznymi ingerencjami węgielkiem lub szminką (2007), „Pokaż jaki jesteś naprawdę!” (2008), „pokazania swojej drugiej połowy” (2009) czy „flagowej twarzy” (2010).

Sesja zdjęciowa na 10 Urodziny Pauzy

Tegoroczny temat brzmi: „Wykreuj grupę” - fotograf zaprasza Was razem z przyjaciółmi do stworzenia portretów grupowych! Sesja startuje w samo południe.
 
Zdjęcia, które powstaną, drukowane będą na bieżąco, dzięki czemu Goście opuszczą urodzinowe przyjęcie z prezentem - unikatowym pamiątkowym zdjęciem. Fotografie wykonane w czasie Urodzin stają się także częścią specjalnego, „rodzinnego” wręcz albumu, który prezentowany jest na ścianach Pauzy i od dnia pierwszej urodzinowej sesji w niezwykły sposób się rozrasta. W tym roku z okazji okrągłej 10. rocznicy wydany zostanie książkowy wieczny kalendarz ze zdjęciami z poprzednich wydarzeń urodzinowych!

Fotograf
Tomek Sikora - urodził się w 1948 roku w Warszawie w rodzinie artystycznej. Matka była malarką, ojciec znanym rzeźbiarzem. W wieku 20 lat wyjechał do Paryża, gdzie zajął się poważnie fotografią. Po powrocie do Polski w 1971 roku, przez 10 następnych lat pracował jako fotoreporter dla Tygodnika Ilustrowanego. W tym czasie współpracował także z czołowymi polskimi grafikami tworząc plakaty teatralne i filmowe. W 1979 zrealizował 2 duże projekty fotograficzne: „Album“ i „Alicja w Krainie Czarów“, które były surrealistyczną wizją świata i w 1980 roku zostały wystawione w Centrum Pompidou w Paryżu na wystawie Biennale Młodych. Zaczął wtedy wystawiać także w innych krajach Europy i w USA. W 1982 roku wyjechał do Australii, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne w Victorian College of the Arts. Następnie założył studio fotografii reklamowej oraz kontynuował swoją działalność artystyczną. Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Od 1996 roku dzieli swoje życie pomiędzy Polskę i Australię. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Do dzisiaj publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich oraz wystawia swoje prace w wielu krajach na świecie.

Pauza
Pauza mieści się na pierwszym piętrze stylowej XIX wiecznej kamienicy przy ulicy Floriańskiej 18 w Krakowie. Nieoznaczona, wydawałoby się, że ukryta wśród wielu podobnych do siebie, krakowskich kamienic, Pauza jest przestrzenią doskonale znaną nie tylko mieszkańcom miasta. Jeśli ktoś pojawił się w niej po raz pierwszy, jest pewne, że tutaj powróci. Pauza jest doskonałym miejscem do spędzenia czasu, a także przestrzenią, która w znakomity sposób oddziałuje na niemal wszystkie zmysły. Stale obecne, lecz zmieniające się w cyklu wystawowym fotografie, subtelne oświetlenie, minimalistyczny wystrój wnętrza, doskonała muzyka oraz znakomita kawa i inne napoje, sprawiają, że Pauza jest jednym z najbardziej cenionych miejsc w Krakowie. Nierozerwalną częścią Pauzy są znajdujące się na drugim piętrze Galeria Pauza i Kino 18 oraz Klub Pauza w podziemiach.

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5 (II piętro)
31-021 Kraków
www.galeriapauza.pl
Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w kolejne, 10. już urodziny Pauzy, które odbędą się 3. grudnia 2011 roku!
Partnerem urodzin jest Centrum Papieru
Sponsor: Epson

Zobacz także:
Nowe modele battery-packów MeiKe
Lampa pierścieniowa LED do makrofotografii Meike
Obudowy podwodne Meike do aparatów Canon i Sony
Arktyczny rejs - jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów
"Mokdad Bennia - Petra" w częstochowskim ROK-u
Geologia w obiektywie – pokonkursowa wystawa fotografii w Muzeum Ziemi PAN
Konfrontacja / KGF Tryptyki - wernisaż wystawy
X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "PEJZAŻ POLSKI" rozstrzygnięty
Nikon wkracza w świat iOS-a
Sony ewakuuje matryce z Tajlandii i zwiększa produkcję
Spotkanie z Adamem Lunarisem w Opolu
''Rozmaitość spojrzenia''w Bydgoszczy
Warszawa w 3 minuty – bezpłatne warsztaty wideo
Czego nie wolno. Etyka w fotoreportażu
Kobieta malowana światłem - warsztaty fotografii aktu
KURS: Cyfrowa ciemnia Adobe Photoshop Lightroom 3
Jak zarabiać na fotografii ślubnej? - warsztaty

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.734s.