Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Rytuał zaczyna się w Afryce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rytuał zaczyna się w Afryce
Dodał: Sebastian Kuniszewski 03.07.2008
Warto zarezerwować sobie czas od 4 do 12 lipca. Zbliżający się wrocławski Brave Festival będzie świetną okazją do uczestnictwa w egzotycznych rytuałach i zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Portal Fotografuj.pl jest partnerem Festiwalu.


Brave Festival to impreza, która prezentuje ginące tradycje z całego świata. Jak mówi dyrektor artystyczny Grzegorz Bral: "to Festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią, skąd pochodzą, jakie są ich wartości, tradycja i duchowość." Tegoroczną edycję zdominują artyści z Czarnego Lądu. Impreza odbywać się będzie pod hasłem "Rytuał zaczyna się w Afryce", a wszystko, co będzie można zobaczyć będzie jednocześnie widowiskiem i ceremonią.
 
Podobnie jak to miało miejsce podczas dwóch poprzednich edycji festiwalu, wszystkie wpływy z biletów zostaną przekazane na pomoc bezdomnym dzieciom z Tybetu.

Zachęcamy również do fotografowania wszelkich wydarzeń odbywających się podczas trwania Brave Festivalu oraz uczestnictwa w konkursie Fotografuj Non Stop.


Niepowtarzalny klimat nadchodzącego Brave Festivalu gwarantuje autentyczność tego, co będzie działo się na przed oczami widzów. Wielu z zaproszonych artystów do tej pory znało tylko swoja kulturę, nie opuszczało nigdy Czarnego Lądu, nie miało paszportów...
 
Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć tańce, rytuały, ceremonie i widowiska w wykonaniu członków plemion, takich jak Nuna czy Fula, obejrzeć mieszankę break dance z tradycyjnymi tańcami plemiennymi Ugandy, a także wziąć udział w warsztatach bębnów afrykańskich.

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Z Burkina Faso przyjadą zoomorficzne maski plemienia Nuna, zobaczymy, jak duch maski wciela się w tancerza i przemienia go. Wystąpi grupa tancerzy i pieśniarzy z plemienia Fula z Nigru, reprezentująca tradycję koczowniczo-pasterską, Nyerere Muheme Group z Tanzanii zaprezentują tradycyjną muzykę, którą dziś można usłyszeć w kościele, a która kiedyś towarzyszyła rytuałom obrzezania kobiet z plemienia Wagogo.

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Podczas Brave Festival będzie można zobaczyć również tradycje europejskie i azjatyckie. Wystąpi grupa Ahtar Sharif Arup Vale z Pakistanu, która od czterech pokoleń wykonuje tradycyjną muzykę 'qawwali'. Charakteryzująca się mistrzowskim polifonicznym stylem wokalnym korsykańska grupa A Filetta wykona sakralne i świeckie hymny. Pojawi się greckie przedstawienie Rinio Kyriazi, oparte na baśniach, kołysankach i lamentacjach. Będziemy mogli posłuchać też Kaushiki Chakrabarty, nazywanej "największym indyjskim żeńskim talentem wokalnym".

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Specjalnie na zaproszenie Brave Festival przyjedzie wraz z sześcioma tancerzami autor projektu Break Dance-Uganda, Abramz Tekya, który stworzył społeczny program bezpłatnej nauki tańca dla ugandyjskich dzieci ulicy. Zaprezentują oni mieszankę nowoczesnego stylu tańca – break dance i tradycyjnych tańców plemiennych Ugandy. Polskę reprezentować będzie wrocławski Teatr Pieśń Kozła ze spektaklem "Lacrimosa".

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Podczas Festiwalu zaprezentujemy też obszerny blok filmowy, pokazujący ginące tradycje z całego świata. Wśród nich znajdzie się m.in. retrospektywa dokumentalisty Jeana Roucha. Ponadto w programie Brave Festival: warsztaty filmowe prowadzone przez Marię Zmarz-Koczanowicz, reżysera filmowego i artystę-plastyka oraz Adama Roambę, reżysera pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie zabraknie też warsztatów tańca break dance oraz warsztatów bębnów i tańców afrykańskich.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Brave Festivalu: www.bravefestival.pl

Zobacz także:
"Maestro Fellini" – zdjęcia i pamiątki
Jacques-Yves Gucia - fotografie z Afryki
Litewska codzienność Pozerskisa
"Polacy na EURO 2008"
"Akt" Wacława Wantucha
Fotografuj Non Stop – do wygrania lustrzanki Nikon
Japonia lat trzydziestych XXw.
"MNY 05" Maćka Waszkiewicza
Laureaci VI Biennale Fotografii Artystycznej "Dziecko"
''Wenezuela codzienna'' - wernisaż wystawy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.486s.