Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Maestro Fellini" – zdjęcia i pamiątki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Maestro Fellini" – zdjęcia i pamiątki
Dodał: Sebastian Kuniszewski 16.07.2008
Od 18 lipca Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wystawę poświęconą Federico Felliniemu, podczas której zostanie pokazanych m.in. 130 wielkoformatowych fotosów z filmów Mistrza oraz z planów filmowych.


Wyjątkowa wystawa poświęcona Federico Felliniemu zorganizowana zostanie w Starym Ratuszu we Wrocławiu, w ramach 8.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Ekspozycję będzie można oglądać od 18 lipca do 31 sierpnia 2008.
 
Zachęcamy również do fotografowania wydarzeń i koncertów odbywających się podczas trwania Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty oraz zgłaszania zdjęć do konkursu Fotografuj Non Stop.

Fellini na planie ''Słodkiego życia'' PierLuigi Praturlon/Reporters Associati (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)

"Maestro Fellini" to zbiór pamiątek po włoskim Mistrzu kina, których właścicielem jest szwajcarska fundacja Fondation Fellini z Sionu. Zbiór ten nigdy nie był w Polsce pokazywany!

Maestro Federico Fellini (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)

Na wystawie znajdzie się około 130 wielkoformatowych fotosów z filmów Mistrza oraz z planów filmowych, uszeregowanych w szesnaście tematycznych serii (np. Fellini za kamerą, Fellini i kobiety, przyjaciele Felliniego). Oprócz tego zobaczymy kilkadziesiąt plakatów filmowych, rysunków i listów, oraz oryginalne scenariusze takich obrazów, jak "Casanova", "8 i pół", czy "Giulietta i duchy". Będzie to także wyjątkowa okazja, by podziwiać zachowane kostiumy i maski, które "zagrały" w takich filmach, jak "Casanova" i "Amarcord".

Fellini udziela wskazówek Marcello Mastorianiemu na planie ''Słodkiego życia'' (1960) PierLuigi Praturlon/Reporters Associati (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)


Fellini na planie ''Próby orkiestry'' (1979) PierLuigi Praturlon/Reporters Associati (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)

Wystawa będzie prezentowana w Sali Wielkiej oraz w Sali Mieszczańskiej Starego Ratusza. Do zakończenia festiwalu Era Nowe Horyzonty (18 - 27 lipca), goście muzeum będą ją mogli zwiedzać codziennie do godziny 22. Później ekspozycja będzie czynna w normalnych godzinach urzędowania muzeum, czyli od środy do soboty w godz. 10 - 17, w niedzielę od 10 do 18.

Fellini rysuje karykaturę Constanzo Constantiniego, fot. Vittorugo Contino (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)


Gulietta Massina (Gelsomina) i Anthony Quinn (Zampanó) z filmu La Strada, fot. A. Piatti (c) Fondation Fellini pour le cinema (Sion – Szwajcaria)


Zobacz także:
Portrety z lat 50 i kolejnych dziesięcioleci
Krajobrazy z "Władcy Pierścieni" we Wrocławiu
Nagrodzone zdjęcia w konkursie "Ekologia w Obiektywie 2008"
Konkurs "FotoMotoMania" rozstrzygnięty!
Thomas Malich "Rozkład"
Jacques-Yves Gucia - fotografie z Afryki
Litewska codzienność Pozerskisa
"Akt" Wacława Wantucha
Japonia lat trzydziestych XXw.
"MNY 05" Maćka Waszkiewicza

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.348s.