Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  #PtasieSny – ostatnie dni


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

#PtasieSny – ostatnie dni
Dodał: Błażej Organisty 11.08.2016
MCK Kraków organizuje akcję fotograficzną dla użytkowników serwisu Instagram. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografię inspirowaną hasłem Ptasie sny, która będzie jednocześnie odwoływać się do surrealistycznej estetyki. Zdjęcia można zgłaszać do 14 sierpnia.


Surrealizm (zwany także nadrealizmem) – kierunek w sztuce powstały w 1924 roku we Francji, początkowo występujący wyłącznie w literaturze, później w sztukach plastycznych, filmie i teatrze. (…) W malarstwie założeniem surrealizmu było "wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej". Artyści starali się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, a odsunięte od racjonalizmu. [źródło: wikipedia]

O czym śnią ptaki? Czy śnią o lataniu? Jakiego rodzaju są to wizje? Zabawcie się w surrealistów i spróbujcie odpowiedź na te pytania. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać fotografię inspirowaną hasłem Ptasie sny, która będzie jednocześnie odwoływać się do surrealistycznej estetyki.

Ptasie sny


Zgłoszenie zdjęcia następuje poprzez dodanie do postu hashtagu #ptasiesny oraz znacznika @icc_mck_krakow. Trzy najciekawsze zdjęcia nadesłane w danym tygodniu zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu oraz opublikowane na naszym profilu Instagram.

Zdjęcia można zgłaszać do 14 sierpnia. Następnie, po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń zakwalifikowane zdjęcia zostaną opublikowane w dedykowanym albumie na profilu Facebook MCK. Głosowanie na najlepsze zdjęcie potrwa od 16 do 18 sierpnia. Autor zdjęcia, które otrzyma najwięcej polubień otrzyma od MCK nagrodę w postaci katalogu wystawy oraz upominek ufundowany przez BABA Design. Wszyscy uczestnicy akcji, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu, otrzymają nagrody pocieszenia.

Regulamin akcji: mck.krakow.pl

Zobacz także:
Konkurs ''Makrofotograficzna majówka'' rozstrzygnięty!
Kolejny sukces Polaka w Paryżu
Fantasmagoria – ostatni dzień
III Photo Summer Day
Nasze spotkania z przyrodą
Lipcowa odsłona konkursu My Olympus
Warsztaty Fotografii Portretowej ZUIKO
Promocja Olympus
Konkurs "Fotografia uliczna"
Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"
Konkurs Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Konkurs ''Wiosenny pejzaż'' rozstrzygnięty!
III Photo Summer Day
Konkurs Fotografuj.pl – ostatni dzień
Sony World Photography Awards 2017

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.928s.