Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera sliderów Manfrotto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera sliderów Manfrotto
Dodał: Błażej Organisty 17.08.2015
Firma Manfrotto wprowadza na rynek nowe slidery. Slidery są narzędziem, dzięki któremu realizatorzy foto i wideo będą mogli tworzyć jeszcze bardziej kreatywne ujęcia. Slidery dostępne są w dwóch wersjach 60 cm i 100 cm, stworzone zostały w oparciu o doświadczenia fotografów i filmowców, zgodnie z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi.


Nowe slidery stworzone zostały do zastosowań profesjonalnych dla realizatorów pracujących we wnętrzach oraz w plenerze, w celu rozwijania pomysłowości i spontaniczności realizowanych ujęć.

Płynnny i precyzyjny ruch
Slidery zapewniają wyjątkowo płynny i dokładny ruch dzięki precyzji 8 stalowych łożysk kulowych. Połączenie między szynami i wózkiem może być regulowane, jak również i siła docisku samego wózka ma możliwość regulacji. Dla uzyskania większej płynności i wyciszenia w takcie przesuwania, zastosowano kółka wykonane z wytrzymałego polimeru PSU. Slidery są bardzo uniwersalne, a zastosowanie zmiennej siły tarcia (Friction System) pozwala użytkownikowi dostosować docisk indywidualnie do potrzeb śledzenia w trakcie ujęć. Szeroki profil rozstawu szyn powoduje solidne i stabilne prowadzenie kamery.

Różne warianty zastosowania głowic
W ramach asortymentu firmy Manfrotto, slidery będą dostępne w zestawach z głowicami wideo. Wózek slidera pozwala na dowolne konfiguracje z głowicami jak i innymi akcesoriami. Pozwala również, poprzez głowice wideo, na zamontowanie Digital Directora, za pomocą którego można kontrolować obraz i ustawiać parametry aparatu w trakcie realizacji zdjęciowej.

Slider z głowicą 391RC2
Głowica foto i wideo 391RC2 pozwala użytkownikowi na pełne wykorzystanie płynnego ruchu. Umożliwia odchylenie i panoramowanie oraz ustawienie w pozycji portretu dla ujęć przy pionowym ustawieniu slidera.

391RC2


Slider z głowicą 494RC2
Głowica kulowa 494RC2 jest połączeniem cech – zwartej budowy i funkcjonalności oraz szybkiej możliwości zdemontowania kamery ze slidera. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują prostego systemu do ustawienia pozycji aparatu z możliwością szybkiego odłączenia kamery z głowicy za pomocą płytki szybkiego montażu RC2.

494RC2


Slider z głowicą wideo 500 Fluid
Głowica wideo 500 Fluid jest profesjonalną głowicą o płynnym ruchu w pozycjach odchylenia i panoramowania, idealna dla użytkowników, którzy chcą wykorzystać precyzyjny i płynny ruch kamery podczas pracy ze sliderem. Umożliwia również zastosowanie dodatkowych akcesoriów zamontowanych bezpośrednio do głowicy.

500 Fluid


Slider z głowicą wideo 502 Fluid
Głowica wideo 502 Fluid z płaską bazą jest profesjonalną głowicą o płynnym ruchu w pozycjach odchylenia i panoramowania, idealna dla użytkowników chcących wykorzystać dodatkowe akcesoria i wykorzystać precyzyjny i płynny ruch kamery podczas pracy ze sliderem w dowolnych konfiguracjach, na przykład ze sterownikiem lanc lub Digital Directorem.

502 Fluid


Strona producenta: www.manfrotto.com

Zobacz także:
Nowa głowica Manfrotto
Nowe statywy Manfrotto
Nowej kolekcja toreb Street od Manfrotto
Nowa kolekcja toreb Manfrotto
Nowa głowica Manfrotto MHXPRO-BHQ2
Voigtlander Nokton już w czerwcu!
Epson do wydruków na tkaninach
Panasonic przedstawia kamery 4K
Pojawił się nowy Panasonic Lumix
Rybie oko od Olympusa
Oto nowy Olympus, czyli powrót do klasyki
Premierowe systemy projekcyjne Sony 4K
Nowy obiektyw od Canon
Aparaty Leica z Lightroom 6

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.422s.