Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Rybie oko od Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rybie oko od Olympusa
Dodał: Błażej Organisty 13.05.2015
Sztandarowa seria obiektywów Olympusa, M.ZUIKO PRO, powiększy się w czerwcu o dwa nowe obiektywy. Producent kieruje je w stronę profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Ponadto Olympus proponuje nowe akcesorium – port kopułowy, który pomoże przy podwodnych zdjęciach makro.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Olympus dodał dwa nowe profesjonalne obiektywy Mikro Cztery Trzecie do szybko powiększającej się, flagowej linii M.ZUIKO PRO: niezwykle jasny M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO. Biorąc pod uwagę, że współczynnik crop w systemie Mikro Cztery Trzecie wynosi 2x, dwa nowe obiektywy sprawiły, że rodzina M.ZUIKO PRO oferuje teraz profesjonalistom i ambitnym fotoamatorom dedykowane obiektywy w pełnym zakresie ogniskowych – od szerokiego kąta 14mm do supertelefoto 300 mm. Jeden z najjaśniejszy na świecie obiektyw rybie oko, M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO dostępny będzie w cenie 3999 zł, natomiast M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO będzie kosztować 5290 zł. Obydwa znajdą się w sprzedaży od czerwca 2015 r.

M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO


Obiektywy M.ZUIKO PRO łączą w sobie najwyższą jakość optyczną z kompaktową i lekką konstrukcją charakterystyczną dla systemu Mikro Cztery Trzecie. Praktyczne funkcje takie jak pełna odporność na warunki pogodowe, zaawansowana architektura soczewek, zastosowane powłoki ZERO oraz szybki autofocus, łączą się, dając serii M.ZUIKO PRO przewagę nad cięższymi obiektywami lustrzanek cyfrowych. Zarówno dla profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów oczekujących najlepszych rezultatów, niska waga jest również atrakcyjną cechą serii PRO. Łącząc kilka obiektywów PRO z lekkimi, kompaktowymi korpusami Mikro Cztery Trzecie, można skompletować w pełni funkcjonalny system, który będzie ważył zaledwie połowę podobnego zestawu zbudowanego oparciu o cyfrową lustrzankę.

Port kopułowy
Wraz z dwoma nowymi obiektywami, Olympus wprowadza nowe akcesorium do zaawansowanej fotografii podwodnej z użyciem M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO. Jest nim kompaktowy port kopułowy PPO-EP 02, który jest idealnie dopasowany nowego obiektywu Fisheye, a jego konstrukcja optyczna pozwala na wydobycie z obiektywu maksimum możliwości w fotografii makro robionej pod wodą. Nowy port kopułowy pojawi się w sprzedaży detalicznej w lipcu 2015 w cenie 3699 zł.

Port kopułowy
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.472s.