Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Polka w finale Sony World Photography Awards Student Focus 2013


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Polka w finale Sony World Photography Awards Student Focus 2013
Dodał: Alina Plata 19.02.2013
Studentka Natalia Wiernik została zakwalifikowana do finału programu uniwersyteckiego Sony World Photography Awards Student Focus – najpoważniejszego na świecie programu i konkursu dla studentów kierunków fotograficznych.


24-letnia Natalia Wiernik znalazła się w gronie 10 finalistów konkursu Student Focus, a jej praca została wybrana spośród zgłoszeń, które napłynęły z ponad 230 uczelni z całego świata. Teraz przyjdzie jej stanąć w szranki z dziewięciorgiem pozostałych finalistów – z takich krajów jak Nowa Zelandia czy Argentyna. Stawką jest tytuł zwycięzcy programu Student Focus oraz cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony o wartości 35 000 euro, który zostanie przekazany zwycięskiej uczelni.

Zakwalifikowane do finału zdjęcie Natalii Wiernik nosi tytuł „Thanksgiving” (Dziękczynienie) i przedstawia królika, symbol płodności. Powstało podczas warsztatów dla studentów fotografii na krakowskiej ASP, których zadaniem było uchwycić i ukazać klimat świętowania we własnym kraju.

Fotografia to moim zdaniem jeden z najważniejszych środków ekspresji — mówi Natalia Wiernik. — Kiedy dowiedziałam się, że przeszłam do finału programu Student Focus, byłam zaskoczona i zachwycona. Nie mogę już doczekać się finałowego zadania.
Natalia Wiernik jest studentką V roku w Pracowni Fotografii na Wydziale Grafiki ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie przygotowuje dyplom w Katedrze Filmu Animowanego, Fotografii i Mediów Cyfrowych pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz, prof. ASP.

fot. Natalia Wiernik

W swoich obrazach Natalia łączy doświadczenie fotografa, malarza i grafika — mówi Agata Pankiewicz, opiekun naukowy polskiej finalistki. — Program studiów na Wydziale Grafiki sprzyja takim interdyscyplinarnym poszukiwaniom. Prace Natalii są wynikiem jej nadzwyczajnej spostrzegawczości, pomysłowości oraz umiejętności właściwego wykorzystania aparatu i narzędzi w postprodukcji. Jej sukces przede wszystkim jest jednak sumą jej 5-letnich, pełnych pasji studiów w obszarze sztuk wizualnych. Nie jestem zaskoczona, że właśnie ten obraz znalazł się na finałowej liście; czuję natomiast wielką satysfakcję, że wartości, które dostrzegłam w tej pracy, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie.

Obraz będzie można oglądać od 26 kwietnia do 12 maja w słynnym londyńskim Somerset House w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2013. Zostanie on również opublikowany w wydawanej co roku księdze laureatów Sony World Photography Awards 2013.

Jako finalistka, Natalia Wiernik otrzyma aparat Sony α65, który posłuży jej do realizacji decydującego o zwycięstwie, finałowego zadania. Będzie ono polegało na wykonaniu cyklu 6-10 zdjęć, których motywem przewodnim będzie pojęcie „rodzina”.

Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na koszt WPO do Londynu, gdzie 25 kwietnia podczas gali Sony World Photography Awards nastąpi ogłoszenie zwycięzcy programu Student Focus 2013.

W gronie dziesięciorga finalistów znaleźli się:
• Afryka – RPA: Zanele Plaatjie, Vaal University of Technology
• Azja – Singapur: Eugene Soh, Nanyang Technological University
• Azja – Indie: Anshul Mehrotra, Jamia Millia Islamia, Delhi
• Europa – Belgia: Andréa Azéma, La Cambre, Bruksela
• Europa – Polska: Natalia Wiernik, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, Kraków
• Europa – Hiszpania: Sarai Rua Fargues, I.E.F.C, Barcelona
• Europa – Walii: Aimee Turner, Coleg Sir Gâr, Carmarthen
• Ameryka Północna – Meksyk: Marcelo Sanchez, Tecnologico de Monterrey, Monterrey
• Oceania – Nowa Zelandia: Kim Annan, The University of Auckland, Auckland
• Ameryka Południowa – Argentyna: Maria Candelaria Rivera Gadea, Escuela Motivarte, Buenos Aires

Galeria finalistów: www.worldphoto.org

Zobacz także:
Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Krakowie
7 nowych toreb fotograficznych od Delty
Grip do Canona 6D
Hama z ogniwami Sanyo Eneloop
Grand Press Photo 2013 rozpoczęty
VIII Śląski Maraton Fotograficzny
Sportowa kamera Polaroid o rozdzielczości 16MP
Kamera Polaroid do ekstremalnych warunków
Polaroid XS7 – nowa kamera sportowa
World Press Photo 2012 – zdjęcie roku Paula Hansena
Photoshop 1.0.1 legalnie i za darmo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.798s.