Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  VIII Śląski Maraton Fotograficzny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

VIII Śląski Maraton Fotograficzny
Dodał: Alina Plata 18.02.2013
Szkoła Fotograficzna „Fotoedukacja” zaprasza na ósmą już edycję Śląskiego Maratonu Fotograficznego. 2 marca katowicki Teatr Korez zamieni się w galerię fotografii, w której swoje prace przedstawią doświadczeni fotografowie.


Szkoła Fotograficzna „Fotoedukacja” zaprasza na ósmą już edycję Śląskiego Maratonu Fotograficznego. 2 marca katowicki Teatr Korez zamieni się w galerię fotografii, w której swoje prace przedstawią doświadczeni fotografowie. Organizatorzy maratonu stawiają sobie za cel promocję polskich fotografów i sztuki fotograficznej. Sukcespierwszej edycji sprawił, że Śląski Maraton Fotograficzny jest dziś imprezą cykliczną, w ramach której podziwiać można było fotografie wielu znanych i cenionych artystów. W latach 2006 – 2012 udział w maratonie wzięli m.in. Rafał Milach, Krzysztof Niesporek, Józef Wolny, Arkadiusz Gola, Andrzej Koniakowski, Marek Locher, Mateusz Orszulski, Maciej Niesłony, Wojciech Prażmowski, Inez i Andrzej Baturo, Beata Mendrek -­‐ Mikulska, Arkadiusz Ławrywianiec, Anna Bodnar, Witold Krassowski, Joanna Chudy, Michał Cała, Mariusz Kubielas, Grzegorz Celejewski, Bogdan Krężel czy Łukasz Trzciński. Podczas kolejnych maratonów odbyły się również wernisaże wystaw fotografii Sebastiana Szwajczaka, Grzegorza Klatki, Antoniego Kreisa, Marii Śliwy oraz Witolda Cichockiego.

bartekbarczyk.com

W tym roku zaproszenie do udziału w imprezie przyjęli jak zwykle absolwenci Policealnej Szkoły Fotograficznej „Fotoedukacja”. Swoje prace pokaże Marta Dąbrowska, dokumentalista fotograficzny i filmowy architektury przemysłowej na Śląsku Marek Stańczyk, Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski, którzy tworzą wspólnie dokumentalne cykle fotograficzne, Bartek Barczyk fotoreporter Gazety Wyborczej, Wacław Wańtuch twórca oryginalnych kobiecych aktów, a cykl fotografii opowiadający o ludziach związanych ze śląską architekturą powojenną zaprezentuje Joanna Nowicka. Patronat artystyczny nad tegoroczną edycją Śląskiego Maratonu Fotograficznego objął ZPAF okręg śląski.

Fot.Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski

2 marca między godziną 10 a 15 będzie można w Teatrze Korez (pl. Sejmu Śląskiego 2 - Centrum Kultury Katowice) nie tylko obejrzeć prezentacje autorskie, ale i podyskutować z każdym obecnym na festiwalu fotografem. Jest to wspaniała okazja do zadania ciekawych pytań o twórczość gości VIII Śląskiego Maratonu Fotograficznego.

Fot. Wacław Wańtuch

Wstęp na Śląski Maraton Fotograficzny jest całkowicie bezpłatny. Jeśli twoją pasją jest fotografia, chcesz dowiedzieć się o niej czegoś nowego i poznać cenionych w Polsce i na świecie twórców, nie może cię tam zabraknąć!

Fot. Marek Stańczyk

Ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkie osoby zainteresowane rezerwacją miejsc na VIII Śląski Maraton Fotograficzny proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres centrum@fotoedukacja.edu.pl (zgłoszenia przyjowane są od 18 lutego 2013r.). Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e‐mail, a w przypadku słuchaczy lub absolwentów „Fotoedukacji” także grupę (np.: W11, Szkoła Roczna, Kurs, Absolwent). Rezerwacja jest ważna tylko w przypadku otrzymania wiadomości zwrotnej - potwierdzenia rezerwacji. W przypadku rezygnacji należy przesłać o niej informację.

Fot. Joanna Nowicka

PROGRAM VIII ŚLĄSKIEGO MARATONU FOTOGRAFICZNEGO:
• 10.00 Absolwenci szkoły „Fotoedukacja”
• 10.30 Marta Dąbrowska
• 11.00 Marek Stańczyk
• 11.30 Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski
• 12.30 Bartek Barczyk
• 13.00 Joanna Nowicka
• 13.30 Wacław Wańtuch

Zobacz także:
Sportowa kamera Polaroid o rozdzielczości 16MP
Kamera Polaroid do ekstremalnych warunków
Polaroid XS7 – nowa kamera sportowa
World Press Photo 2012 – zdjęcie roku Paula Hansena
Photoshop 1.0.1 legalnie i za darmo
Firmware do bezlusterkowca Pentax Q10
Wideoporadnik: Fotografia otworkowa, część druga
Od portretu po reportaż - warsztaty fotograficzne
Uaktualnienie DxO Optics Pro do wersji 8.1.3

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.109s.