Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Od portretu po reportaż - warsztaty fotograficzne


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Od portretu po reportaż - warsztaty fotograficzne
Dodał: Alina Plata 15.02.2013
Już 21 marca rozpocznie się 16. edycja targów Film Video Foto 2013 w Łodzi. Jak co roku targom będzie towarzyszyć cykl imprez. Pierwszy blok proponowanych imprez warsztatowych dotyczy zdjęć portretowych i reportażowych.


Już 21 marca rozpocznie się 16. edycja targów Film Video Foto 2013 w Łodzi. Jak co roku targom będzie towarzyszyć cykl imprez, które dopełnią program FVF i pozwolą uczestnikom wzbogacić się o cenną wiedzę i umiejętności. Pierwszy blok proponowanych imprez warsztatowych dotyczy zdjęć portretowych i reportażowych.

Film Video Foto 2013 to już 16. edycja jedynych w Polsce targów sprzętu fotograficznego, filmowego, audio i video, które są najważniejszym i największym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy imprezy w tym roku wprowadzili liczne udogodnienia, których celem jest zwiększenie komfortu zwiedzających oraz wystawców. Został m.in. wydłużony czas otwarcia targów w sobotę (23.03.2013) do godz. 18:00; tematyka targów została rozszerzona o sprzęt i programy do nagrywania i obróbki dźwięku; wprowadzono możliwość zakupienia biletów wstępu w nowych, atrakcyjnych cenach, po raz pierwszy w sprzedaży on-line na stronie MTL.

Program Film Video Foto 2013 wypełniają liczne tematyczne bloki warsztatów, spotkań prezentacji i seminariów. Poniżej prezentujemy zajęcia warsztatowe z fotografii portretowej i reportażowej, które będą bezpłatne dla osób zwiedzających targi.

PORTRET W ŚWIETLE ZASTANYM
(22 marca 2013, godz.: 16:00-18:00, Sala B)
Zajęcia warsztatowe przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonać zdjęcia portretowe w trudnych warunkach oświetleniowych. Prowadzący doradzą jakich użyć technik oświetleniowych, jakie zastosować triki, gdy musimy wykonać portret w ciasnej przestrzeni i niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Krzysztofa Jarczewskiego - od trzydziestu lat zajmuje się on fotografowaniem. Zapewnia profesjonalną obsługę fotograficzną imprez kulturalnych, sportowych, konferencji, szkoleń, pokazów mody. Przygotowuje i opracowuje profesjonalne portfolio dla osób, które potrzebują tego ze względów zawodowych. Organizuje sesje zdjęciowe koni, a także fotografuje je na zawodach, treningach w ośrodkach jeździeckich i stajniach. Prowadzi również plenery, warsztaty fotograficzne dla amatorów z udziałem artystów fotografików i modelek. Tworzy zdjęcia: reklamowe, katalogowe, reporterskie, architektury i wnętrz oraz dokonuje inwentaryzacji fotograficznych. Pracował dla Polskiej Agencji Prasowej. Współpracuje z: Polską Agencją Fotografów - Forum oraz pismami: Newsweek, Forbes, Angora, Business Image, Rynek Łódzki, Świat Koni i Koń Polski. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.


PORTRET ARTYSTYCZNY

(23 marca 2013, godz.: 14:00-16:00, Sala A)
Drugie warsztaty przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zostaną poprowadzone przez Izabelę Urbaniak, która przybliży uczestnikom tajniki fotografii artystycznej. Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie: kreowanie rzeczywistości, podejście do świata wewnętrznego i zewnętrznego ludzi i jego artystyczne transformacje. Zmysłowość i subtelność w artystycznej fotografii portretowej.

Izabela Urbaniak jest magistrem psychologii zarządzania. Ukończyła również z wyróżnieniem Warszawską Szkołę Filmową. Obecnie jest v-ce prezesem okręgu łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce. Do jej najważniejszych osiągnięć należy: Grand Prix National Geographic Traveler 2008, Photo of the Year w "Photo Art Magazine" 2008, wyróżnienia w Sony World Photography Awards 2011 i BZ WBK Press Foto 2011, zwycięstwo w Photo Awards 2012 w kategorii Reportaż. W grudniu 2011 r. zdjęcia Izabeli Urbaniak były publikowane we włoskiej edycji magazynu Vogue.

WSPÓŁCZESNY REPORTAŻ W ZESTAWIENIU Z KLASYKAMI GATUNKU
(23 marca 2013, godz.: 11:00-12:00, Sala C)
Kolejne warsztaty z prezentowanego bloku tematycznego zostały przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Spotkanie przybliży jego uczestnikom współczesnych twórców reportażu i dokumentu, oraz przypomni dzieła klasyków gatunku. Część warsztatów zostanie poświęcona wspólnemu omówieniu i zestawieniu ze sobą wybranych przykładów prac.

Warsztaty poprowadzi Piotr Król - Fotograf Polskiej Agencji Fotografów FORUM, miesięcznika "Press" oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Wcześniej związany z Nową Trybuną Opolską oraz Dziennikiem Polska The Times, gdzie kolejno pracował jako fotoedytor oraz zastępca szefa działu foto. W fotografii interesują go przede wszystkim formy dokumentalne. Absolwent wydziału operatorskiego kierunku Fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.


WARSZTATY FOTOGRAFII X
(23 marca 2013, godz.: 13:00-15:00, Sala D)
Kolejną propozycją, która w swojej tematyce będzie dotyczyła zarówno portretu, jak i zdjęć reportażowych, są warsztaty przygotowane przez portal Optyczne.pl, które zostaną poprowadzone przez Roberta Olecha. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane aparaty Fujifilm serii X z X-Pro1 na czele. Uczestnicy będą mieli szanse nauczyć się jak przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu, bez asystentów, w naturalny sposób wejść do centrum akcji i zrobić profesjonalne zdjęcie reportażowe. Dodatkowo, w trakcie warsztatów będzie można wypróbować aparaty i obiektywy Fujifilm serii X podczas pracy z modelką.


Więcej informacji na temat FVF 2013 można znaleźć na stronie internetowej FVF 2013.

Zobacz także:
Zmiany na Facebooku – większy nacisk na zdjęcia
Nowy firmware do Pentaxa K-5 II i K-5 IIs
Lumix GH3 - firmware pod koniec miesiąca
Nie masz pomysłu na prezent?
COOLPIX A - przykładowe zdjęcia
Nikon COOLPIX L320 z 26-krotnym zoomem
Warsztaty fotografii kulinarnej na FVF 2013
Obiektyw NIKKOR 80-400 mm do pełnoklatkowych lustrzanek
COOLPIX P330 z Wi-Fi i GPS
Zaawansowany kompakt COOLPIX A
Pełnoklatkowa matryca Canona do kamer
Leica M - firmware 1.1.0.2
Sony World Photography Awards – finaliści w kategorii 3D ogłoszeni!
BenQ GH800 z ruchomym ekranem
Canon PoweShot S100 - aktualizacja oprogramowania
Domowe studio bez nakładów finansowych, część 1: wyposażenie. Tomasz Kulas radzi!
Instagram świętuje – 100 milionów aktywnych użytkowników

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.717s.