Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony World Photography Awards – finaliści w kategorii 3D ogłoszeni!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony World Photography Awards – finaliści w kategorii 3D ogłoszeni!
Dodał: Alina Plata 28.02.2013
Znamy już finalistów konkursu Sony World Photography Awards w kategorii 3D. Wybrani zostali Michele Abramo Puricelli z Włoch, Matjaž Tančič ze Słowenii i Nick Saglimbeni z USA.


Znamy już finalistów konkursu Sony World Photography Awards w kategorii 3D. Wybrane przez sędziów z World Photography Organisation prace należą do trzech fotografów:
• Michele Abramo Puricelli (Michael Abraham), Włochy
• Matjaž Tančič, Słowenia
• Nick Saglimbeni, USA, który wygrał tytuł Fotografa roku w kategorii 3D w 2012 roku

Michele Abramo Puricelli (Michael Abraham), Włochy

Michele jest zapalonym filmowcem, który spędził ostatnie 14 lat próbując nowych wyzwań. Spędził osiem lat w branży reklamowej, telewizyjnej i filmowej. Jest zaangażowany w powstawanie filmów i fotografii 3D od 2009 roku. Miał okazję pracować przy powstawaniu filmu „Jack pogromca olbrzymów”, którego światowa premiera zaplanowana jest na marzec 2013.

fot. Michele Abramo Puricelli (Michael Abraham), Włochy

Zdjęcie Michele'a „The three guys” przedstawia trzech przewodników, uchyconych przed podróżą na pustynię Sahara w Maroku.
Komentarz Michaela: "To zaszczyt i wielka niespodzianka! Moim zdaniem głębia jest brakującym elementem standardowej fotografii. Dodatkowy wymiar daje nam, widzom, możliwość zanurzenia się w głębokiej atmosferze zdjęcia. Wierzę, że ewolucja fotografii 3D zwiększy zainteresowanie opinii publicznej technologią 3D, przesuwając granice dalszego jej rozwoju i odkryć. "

Matjaž Tančič, Słowenia
Matjaž jest czołowym fotografem mody w 3D - dzieli swój czas pomiędzy pobytem w Pekinie i Lublanie. Jest absolwentem London College of Fashion. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się od pracy fotoreportera dla słowieńskiego magazynu Mladina. Prace Matjaza pokazywano na 42 grupowych i 14 indywidualnych wystawach i w wielu publikacjach, w tym w Vogue, L Officiel, Mercedes Benz i Playboy Magazine. W 2009 r. był finalistą "Google Photography Prize".

fot. Matjaz Tancic, Słowenia

Jego zdjęcie „Time keeper” pokazuje stary dom we wiosce Yixian w Chinach, którego wystrój zainspirowany jest stylem Hui.
"Jestem bardzo zadowolony, że moja fotografia weszła do finału, zwłaszcza, że została ona stworzona na potrzeby fotograficznego festiwalu w Yixian, który został odwołany na dzień przed jego otwarciem. To bardzo miła nagroda za ciężką pracę i fotografowanie w 3D przez ostatnie kilka lat. Fotografia 3D przyniosła mnie Londynu do Chin, gdzie i byłoby wspaniale gdyby mogła mnie przenieść także z powrotem ... "komentuje Matjaž.

Nick Saglimbeni, USA
Nick jest pionierem i wielkim zwolennikiem fotografii 3D. Zaprojektował i budował Saglimbeni3D - system stereo dla kamer, a w 2011 roku stworzył i uruchomił WMB 3D: World’s Most Beautiful, pierwszy na świecie magazyn w 3D. Sfotografował krajowe i międzynarodowe kampanie m.in. Kardashian Kollection, Skechers i Sears.

fot. Nick Saglimbeni, USA

Jego zdjęcie „Warehouse wonderland” zostało wykonane dla magazynu WMB 3D: World's Most Beautiful #2.
"To zaszczyt być uznanym przez Sony i WPO, zwłaszcza w tak niszowej kategorii jak 3D. Gratulacje dla współnominowanych kolegów" - mówi Nick.

Zwycięzca kategorii 3D zostanie ogłoszony 19 marca. Nagradzany fotograf przyleci do Londynu, aby wziąć udział w gali wręczenia nagród Sony World Photography Awards i otrzyma sprzęt 3D od Sony. Prace trzech finalistów pojawią się jako część wystawy Sony World Photography 2013 w Somerset House w Londynie, w dniach 26 kwietnia - 12 maja. Zdjęcia zostanią również opublikowane w książce tegorocznej edycji Sony World Photography Awards.

Zobacz także:
BenQ GH800 z ruchomym ekranem
Photoshop Touch w wersji dla smartfonów
Canon PoweShot S100 - aktualizacja oprogramowania
Domowe studio bez nakładów finansowych, część 1: wyposażenie. Tomasz Kulas radzi!
Instagram świętuje – 100 milionów aktywnych użytkowników
Adobe Photoshop Lightroom 4 i Camera Raw – nowe wersje
Koniec produkcji bezlusterkowca Pentax K-01
Zabezpiecz zdjęcia przed kradzieżą
Do użytkowników akumulatora EN-EL15 Nikon
Nota serwisowa dla Nikona D600

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.477s.