Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pierwsze podwodne zdjęcia na mapach Google


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pierwsze podwodne zdjęcia na mapach Google
Dodał: Przemysław Imieliński 03.10.2012
Internauci na całym świecie mogą już wirtualnie zwiedzać podwodne głębiny Wielkiej Rafy Koralowej dzięki udostępnieniu pierwszych panoramicznych zdjęć podwodnych na Mapach Google. Na Mapach Google internauci mogą oglądać pierwsze podwodne zdjęcia Wielkiej Rafy Koralowej.


Nowe, niespotykane do tej pory zdjęcia są efektem współpracy Google z organizatorami Catlin Seaview Survey – naukowych wypraw, mających na celu badanie podwodnego świata raf koralowych. Niezwykła kolekcja zdjęć zrobionych podczas podwodnych wypraw pozwoli użytkownikom Google zobaczyć na ekranie swoich komputerów między innymi australijską Wielką Rafę Koralową czy wybrane podwodne miejsca na Filipinach i na Hawajach.

Pierwsze podwodne zdjęcia na mapach Google


Około 50 000 zdjęć zostało wykonanych w trybie panoramicznym 360 stopni, w wysokiej rozdzielczości, przy użyciu podwodnego aparatu SVII, wykorzystującego specjalnie zaprojektowane, najnowocześniejsze technologie służące do wykonywania fotografii pod wodą. Dzięki nim internauci korzystający z Map Google będą mogli zobaczyć między innymi zdjęcia żółwi morskich pływających między ławicą ryb, podążać za mantą czy podziwiać rafę o zachodzie słońca.
 
Dzięki umowie partnerskiej z Catlin Seaview Survey możemy udostępnić niezwykłe, podwodne zdjęcia ponad miliardowi użytkowników Map Google na całym świecie. Naszym celem jest, aby świat podwodny był dla nich dostępny w taki sposób, jak ma to miejsce już teraz w przypadku dróg i zabytków z całego świata – skomentowała Jenifer Austin Foulkes, menedżer program Google Oceans.

Pierwsze podwodne zdjęcia na mapach Google – ikona


Oprócz zdjęć, również wszystkie dane zebrane podczas naszych wypraw zostaną umieszczone w specjalnej bazie Global Record Reef i będą dostępne dla naukowców z całego świata. Dzięki temu, będą oni mogli zarówno monitorować zmiany obecnie zachodzące w środowisku morskim, jak też przewidywać scenariusze rozwoju w przyszłości – dodał Szef Projektu, Profesor Hoegh-Guldberg z Uniwersytetu Queensland.

Pełna kolekcja zdjęć podwodnych Google: maps.google.com/ocean

Zobacz także:
Kolor w fotografii – może pomóc!
Fotoreportaż: Vaca das Cordas, czyli tradycyjna gonitwa byka
12 najwspanialszych miejsc na świecie na fotograficzny plener
Maasai Mara - fotograficzny raj Afryki
Grand Press Photo 2012. Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej
Polska na weekend: 12 najwspanialszych miejsc na fotograficzny plener
Jak fotografować w deszczu i mgle
Recenzja: Nieznane twarze Marilyn Monroe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.059s.