Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Panasonic LUMIX G 42,5 mm F1.7 ASPH. POWER O.I.S. do portretów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX G 42,5 mm F1.7 ASPH. POWER O.I.S. do portretów
Dodał: Przemysław Imieliński 23.02.2015
Nowy model to stałoogniskowy średni i jasny teleobiektyw z dużym maksymalnym otworem względnym F1,7 zapewniającym efektowny bokeh i wyposażony w układ stabilizacji obrazu.


Panasonic wprowadza na rynek nowy wymienny obiektyw LUMIX G 42,5 mm F1,7 ASPH. POWER O.I.S. (odpowiednik 85 mm w aparacie analogowym 35 mm) przeznaczony do aparatów z serii LUMIX G kompatybilnych ze standardem Mikro Cztery Trzecie. Oprócz maksymalnego otworu przysłony F1,7 obiektyw LUMIX G 42,5 mm F1,7 ASPH. POWER O.I.S. jest także wyposażony w funkcję optycznej stabilizacji obrazu i ciągły autofokus.

W nowym systemie obiektywu złożonym z 10 elementów optycznych w 8 grupach zastosowano soczewkę asferyczną. Taka soczewka ogranicza aberracje sferyczne i zniekształcenia. Popularna odległość ogniskowa 42,5 mm na poziomie średniego teleobiektywu (odpowiednik 85 mm w aparacie analogowym 35 mm) doskonale sprawdza się przy zdjęciach portretowych. Takie rozwiązanie w połączeniu z dużym otworem przysłony pozwala uzyskać efektowne rozmycie, a przez to ciekawe, kreatywne zdjęcia. Uniwersalna odległość ostrzenia 31 cm ułatwia fotografowanie obiektów w naturalnej wielkości i w zbliżeniu (na przykład robienie zdjęć potraw).

Panasonic LUMIX G 42,5 mm F1.7 ASPH. POWER O.I.S. – wersja czarna


Z uwagi na typową dla obiektywów z dużym otworem przysłony małą głębię ostrości nawet minimalne drżenie ręki przy fotografowaniu z takim obiektywem może pogorszyć ostrość. Jednak mechanizm POWER O.I.S. (optyczna stabilizacja obrazu) zintegrowany z obiektywem LUMIX G 42,5 mm F1,7 ASPH. POWER O.I.S. skutecznie kompensuje nie tylko małe i szybkie ruchy, ale także powolne przesunięcia w większym zakresie, pomagając uzyskać bardzo ostry obraz nawet przy słabym oświetleniu nocą lub w pomieszczeniu.

System wewnętrznego ostrzenia gwarantuje doskonałą rozdzielczość i kontrast
w zakresie od zbliżenia do nieskończoności. Zastosowanie nowo opracowanego silnika krokowego zapewnia płynne i ciche działanie systemu autofokusu zarówno przy fotografowaniu, jak i przy nagrywaniu filmów. Zwłaszcza parametry autofokusu są znacznie lepsze w porównaniu z autofokusem z detekcją fazy opartym na jasnej optyce z mniejszą wartością przysłony. Po zamocowaniu obiektywu do bezlusterkowego cyfrowego aparatu fotograficznego z serii LUMIX G można korzystać z kontrastowego systemu autofokusu o wysokiej precyzji i szybkości działania.

Panasonic LUMIX G 42,5 mm F1.7 ASPH. POWER O.I.S. – wersja srebrna


Siedem listków przysłony nadaje jej okrągły kształt. Zapewnia to atrakcyjny i miękki efekt rozmycia podczas fotografowania przy szeroko otwartej przysłonie. Niezawodny metalowy bagnet mocujący sprawia, że obiektyw znakomicie sprawdza się przy aktywnym użytkowaniu, a wielowarstwowa powłoka minimalizuje powstawanie odblasków i flary, podnosząc jakość uzyskanych zdjęć. Nowy obiektyw LUMIX G 42,5 mm F1,7 ASPH. POWER O.I.S. z metalizowanym czarnym lub srebrnym korpusem jest stylistycznie dopasowany do systemowych aparatów kompaktowych z serii LUMIX G.

Więcej informacji: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Panasonic LUMIX G MACRO 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. do makro i portretów
Machinery HDR Effects 2.9.50 – nowa wersja już dostępna
Panasonic AJ-PX270 – nowe oprogramowanie wewnętrzne
Wernisaż wystawy "Automotive Stills" Ady Zielińskiej
Bajkał Ice Trip – spotkanie z Jakubem Rybickim
Premiera albumu "Warszawa lata 60." ze wstępem Beaty Tyszkiewicz
Torby Crossworlds – moda i wygoda pod marką Hama
Wystawa fotografii "11:15 do Amsterdamu" w warszawskim Skwerze
Wernisaż wystawy "Oszołomione masy"
Jakuck – syberyjska stolica zimna
Międzynarodowy Konkurs Graficzny
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej
Wystartowała 11. edycja BZ WBK Press Foto 2015
Filmowa podróż: o sztuce opowiadania
Od Hindukuszu po Kanczendzongę – wyprawy narodowe zimą
Panasonic HC-X1000 – oprogramowanie wewnętrzna w wersji 1.2

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.857s.