Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Panasonic LUMIX G MACRO 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. do makro i portretów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX G MACRO 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. do makro i portretów
Dodał: Przemysław Imieliński 23.02.2015
Panasonic wprowadza na rynek nowy stałoogniskowy obiektyw LUMIX G MACRO 30 mm F2.8 ASPH. MEGA O.I.S. (H-HS030) do aparatów cyfrowych kompatybilny z systemem Mikro Cztery Trzecie z uniwersalną charakterystyką odpowiednią do amatorskich zdjęć makro i portretów.


Szerokokątny obiektyw LUMIX G MACRO 30 mm F2.8 ASPH. MEGA O.I.S. z ogniskową 30 mm (odpowiednik 60 mm w aparacie analogowym 35 mm) i dużym otworem względnym F2.8 gwarantuje wyraziste i kontrastowe odwzorowanie fotografowanych obrazów. Dzięki funkcji powiększania do rzeczywistych rozmiarów przy skali odwzorowania 1:1 (odpowiednik 2x w aparacie analogowym 35 mm) i dużej głębi ostrości kompaktowy LUMIX G MACRO 30 mm F2.8 ASPH. MEGA O.I.S. zapewnia doskonałe rezultaty nie tylko w przypadku amatorskiego fotografowania obiektów w skali makro, takich jak kwiaty lub jedzenie, ale także przy zdjęciach portretowych. Wyjątkowo mała odległość ostrzenia (10,5 cm) pozwala uzyskać realistyczne fotografie małych obiektów w skali makro.

Panasonic LUMIX G MACRO 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S


Obiektyw wyposażony w 9 elementów optycznych w 9 grupach, w tym w soczewkę asferyczną, wyróżnia się zwartą budową i wysoką jakością optyczną. Zaawansowany system wewnętrznego ostrzenia gwarantuje doskonałą rozdzielczość i kontrast w zakresie od pełnego powiększenia do nieskończoności. Zastosowanie silnika krokowego zapewnia płynne i ciche działanie systemu autofokusu właściwe dla obiektywów serii LUMIX HD zarówno przy fotografowaniu, jak i przy nagrywaniu filmów. Po zamocowaniu obiektywu do bezlusterkowego cyfrowego aparatu fotograficznego z serii LUMIX G można korzystać z systemu autofokusu z detekcją kontrastu charakteryzującego się wysoką precyzją i szybkością działania. Automatyczna regulacja ostrości w zakresie od nieskończoności do 10,5 cm trwa niespełna 0,5 sekundy.

Siedem listków przysłony nadaje jej okrągły kształt. Zapewnia to atrakcyjny i miękki efekt rozmycia podczas fotografowania przy szeroko otwartej przysłonie. Solidny metalowy bagnety sprawia, że obiektyw znakomicie sprawdza się przy aktywnym użytkowaniu, a wielowarstwowa powłoka minimalizuje powstawanie poświaty i odblasku, podnosząc jakość uzyskanych zdjęć. Nowy obiektyw LUMIX G 30 mm F2.8 ASPH. MEGA O.I.S. z metalizowanym czarnym korpusem jest stylistycznie dopasowany do systemowych aparatów kompaktowych z serii LUMIX G.

Więcej informacji: www.pansonic.pl

Zobacz także:
Machinery HDR Effects 2.9.50 – nowa wersja już dostępna
Panasonic AJ-PX270 – nowe oprogramowanie wewnętrzne
Wernisaż wystawy "Automotive Stills" Ady Zielińskiej
Bajkał Ice Trip – spotkanie z Jakubem Rybickim
Premiera albumu "Warszawa lata 60." ze wstępem Beaty Tyszkiewicz
Torby Crossworlds – moda i wygoda pod marką Hama
Wystawa fotografii "11:15 do Amsterdamu" w warszawskim Skwerze
Wernisaż wystawy "Oszołomione masy"
Jakuck – syberyjska stolica zimna
Międzynarodowy Konkurs Graficzny
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej
Wystartowała 11. edycja BZ WBK Press Foto 2015
Filmowa podróż: o sztuce opowiadania
Od Hindukuszu po Kanczendzongę – wyprawy narodowe zimą
Panasonic HC-X1000 – oprogramowanie wewnętrzna w wersji 1.2
Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.853s.