Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic LUMIX GF5 z nowym przetwornikiem Live MOS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX GF5 z nowym przetwornikiem Live MOS
Dodał: Marcin Pawlak 05.04.2012
Panasonic zaprezentował dziś ultrakompaktowy aparat LUMIX GF5, który zapewnia obraz o jakości znanej z lustrzanek cyfrowych oraz wideo w rozdzielczości HD. Nowy 12,1-megapikselowy przetwornik obrazu Live MOS o dużej czułości oraz nowy procesor Venus Engine z wieloprocesową redukcją szumów zapewniają znakomite działanie w szerokim spektrum czułości i wspaniałe zdjęcia w każdej sytuacji. Szybki, precyzyjny i intuicyjny aparat LUMIX GF5 z wymiennym obiektywem pozwoli odkryć nowy wymiar fotografii.


Wyjątkowa jakości obrazu w ultrakompaktowej obudowie
Dzięki nowemu przetwornikowi obrazu, który rejestruje wyraźne i ostre zdjęcia nawet przy czułości ISO 12 800, LUMIX GF5 to idealny aparat dla osób, którym zależy na jakości zdjęć znanej z lustrzanek cyfrowych, ale w bardziej stylowym, zgrabnym i lekkim urządzeniu. Jasny i szybki w działaniu 3-calowy ekran dotykowy LCD zawierający 920 tys. punktów posiada estetyczny i łatwy w obsłudze interfejs, umożliwiający przyjemne i szybkie kadrowanie zdjęć z idealnym odwzorowaniem szczegółów.


Układ autofokusa Light Speed o szybkości wynoszącej zaledwie 0,09 sekundy pozwala uchwycić każdą ulotną chwilę. Natomiast znakomite działanie aparatu LUMIX GF5 w słabym oświetleniu sprawia, że swoje przeżycia można uwieczniać ze zdumiewającą jakością niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy:
 • Wyjątkowe możliwości rejestrowania obrazu: Nowy 12,1-megapikselowy przetwornik Live MOS o dużej czułości, zgodny z systemem Mikro Cztery Trzecie, zapewnia doskonalsze odwzorowanie obrazu w szerokim zakresie czułości (ISO 160–12 800). Zaawansowany przetwornik w połączeniu z udoskonalonym wysokowydajnym procesorem obrazu Venus Engine VII HD2, wyposażonym w funkcję wieloprocesowej redukcji szumów, umożliwia rejestrowanie bardzo szczegółowych zdjęć i filmów HD o niewielkim zaszumieniu, nawet w słabym świetle.
 • Elegancka i zgrabna konstrukcja: Stylowe krzywizny i wyrafinowane wzornictwo powodują, że ten ultrakompaktowy, lekki aparat można łatwo wsunąć do kieszeni lub torby i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Dzięki solidnej obudowie z aluminium, wbudowanej lampie błyskowej, pewnemu uchwytowi i czterem wersjom kolorystycznym do wyboru LUMIX GF5 to aparat łączący zaawansowane możliwości z radością użytkowania.
 • Duża szybkość, wysoka wydajność: Spontaniczność nie musi oznaczać utraty szczegółów. Gdy coś wyjątkowego dzieje się w ułamku sekundy, autofokus aparatu LUMIX GF5 o szybkości 0,09 s jest zawsze gotowy do akcji, błyskawicznie zapewniając ostry i bardzo szczegółowy obraz. Tryb zdjęć seryjnych o dużej rozdzielczości umożliwia robienie wyraźnych zdjęć dynamicznych obiektów z prędkością 4 klatek na sekundę. Natomiast szeroka gama intuicyjnych trybów autofokusa zapewnia pełną kontrolę nad zdjęciami. Jednym dotknięciem można zablokować autofokus, tak aby aparat LUMIX GF5 śledził fotografowany obiekt nawet w trakcie ruchu, a nowa funkcja punktowego autofokusa umożliwia zbliżenie wybranego obszaru kadru i ustawienie ostrości z najwyższą precyzją.
 • Ostre i wyraźne wideo Full HD: Swoje przeżycia można uwieczniać w postaci znakomitych filmów Full HD 1080p z dźwiękiem stereofonicznym. Wideo jest rejestrowane w formacie MP4, dzięki czemu można je natychmiast przenieść na urządzenie przenośne. Specjalny przycisk umożliwia natychmiastowe przełączenie aparatu w tryb nagrywania wideo. Natomiast funkcje ciągłego autofokusa oraz śledzenia z autofokusem powodują, że po wybraniu obiektu aparat automatycznie śledzi jego ruch, umożliwiając łatwe rejestrowanie ostrego i wyraźnego obrazu.
Świat z Twojej perspektywy
Zaawansowane i intuicyjne funkcje aparatu LUMIX GF5 umożliwiają wyjątkowo łatwe rejestrowanie własnego, niepowtarzalnego obrazu świata. Urozmaicone funkcje sterujące ułatwiają testowanie nowych technik fotografowania, szlifowanie własnego stylu oraz osiąganie profesjonalnych rezultatów przy użyciu zaawansowanych ustawień:
 • Artystyczna kontrola: Aparat LUMIX GF5 udostępnia rozbudowane elementy sterujące z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Nowe efekty-filtry – m.in. miękka ostrość, filtr gwiazdkowy i efekt zabawek – umożliwiają dodawanie do zdjęć atrakcyjnych efektów wizualnych bez potrzeby stosowania specjalnych aplikacji. Tryb dynamicznej monochromii ułatwia fotografowanie eleganckich scen ulicznych, a tryb koloru jednopunktowego nadaje zdjęciom niepowtarzalny charakter.
 • Artyzm i wszechstronność: Jednym ruchem palca wybrany filtr można precyzyjnie wyregulować w celu uzyskania idealnie zrównoważonej kompozycji. LUMIX GF5 zaleca nawet konkretne filtry i wyświetla na ekranie wskazówki dotyczące fotografowanych scen, dzięki czemu można eksperymentować bez obaw.
 • Profesjonalne rezultaty w zasięgu ręki: Intuicyjny interfejs użytkownika i ekran dotykowy zapewniają kompleksową kontrolę nad zdjęciami. Funkcja punktowego autofokusa pozwala na wyróżnienie ważnych obszarów zdjęcia. Tryb inteligentnej automatyki i wskazówki dotyczące scen umożliwiają robienie profesjonalnych zdjęć bez dogłębnej wiedzy fotograficznej. Do wyboru jest ponad 20 programów w pięciu kategoriach, dzięki którym zdjęcia nabiorą niepowtarzalnego stylu.


Pełna kontrola
Łatwy w obsłudze interfejs aparatu LUMIX GF5, intuicyjne elementy sterujące i szybkie działanie dają pełną kontrolę nad zdjęciami. Elementy sterujące – zarówno intuicyjny ekran dotykowy LCD, jak i przyciski oraz pokrętła mechaniczne – zapewniają pełną uniwersalność, natomiast szeroka gama zgodnych akcesoriów i obiektywów otwiera przed użytkownikiem całkiem nowy świat fotografii:
 • Znakomita gama obiektywów Mikro Cztery Trzecie: Łatwy w obsłudze system LUMIX G z wymiennymi obiektywami otwiera przed użytkownikiem nowe wymiary fotografii. Dzięki najbogatszej ofercie obiektywów Mikro Cztery Trzecie do kompaktowych aparatów systemowych można szybko wymienić optykę, aby uwiecznić idealne zdjęcie lub nadać fotografii nową perspektywę.
 • Elementy sterujące: Dostępny w aparacie LUMIX GF5 znakomity 3-calowy 920 000-punktowy ekran dotykowy LCD o szerokim kącie widzenia pozwala natychmiast skadrować zdjęcie i za każdym razem uzyskać idealną kompozycję. Natomiast przy użyciu intuicyjnego pokrętła sterującego można szybko i łatwo przewijać zdjęcia i filmy, a także poruszać się po funkcjach aparatu, do których na ekranie wyświetlane są przydatne wskazówki.
 • Wbudowana lampa błyskowa: Sprężynowa lampa błyskowa, stylowo schowana w korpusie aparatu LUMIX GF5, umożliwia odpowiednie naświetlanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.
 • Akcesoria: Do aparatu LUMIX GF5 dostępny jest bogaty zestaw akcesoriów zwiększających możliwości fotografowania. Liczne adaptery ułatwiają rozwój umiejętności fotograficznych przy użyciu różnych obiektywów, a dodatkowe filtry i przyrządy, na przykład zdalny wyzwalacz migawki, umożliwiają eksperymentowanie z nowymi pomysłami.


Więcej informacji na temat aparatu GF5 można uzyskać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji na iPada "LUMIX G Experience", dzięki której miłośnicy fotografii mogą zapoznać się z produktami LUMIX G przed podjęciem decyzji o zakupie.
 
Ta rozbudowana aplikacja – dostępna w Europie bezpłatnie w sklepie iTunes App Store – obejmuje m.in. szczegółowe omówienia technologii, prezentacje produktów i porównania z tradycyjnymi lustrzankami cyfrowymi.

Najważniejsze cechy i funkcje
 • Przetwornik obrazu: przetwornik Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela i dużej czułości
 • Procesor obrazu: energooszczędny procesor Venus Engine VII HD2 z wieloprocesową redukcją szumów
 • Ustawienia ISO: Auto / inteligentne sterowanie czułością / 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800
 • Szybkość AF: ok. 0,09 s
 • Tryb zdjęć seryjnych: 4 klatki/s w pełnej rozdzielczości
 • Filtry artystyczne: 14
 • Nagrywanie filmów: wideo Full HD 1920 x 1080 w formacie AVCHD/MP4
 • Ekran LCD: sterowany dotykowo ekran LCD zawierający 920 000 punktów; przekątna 3 cale / proporcje obrazu 3:2 / szeroki kąt widzenia
 • Wymiary: 107,7 x 66,6 x 36,8 mm (bez elementów wystających)
 • Masa: ok. 267 g (w tym karta SD, bateria, korpus)
 • Wbudowana lampa błyskowa: wbudowana lampa TTL, odpowiednik LP 6,3, otwierana automatycznie
 • Interfejs: HDMI, wyjście Digital AV, mikrofon stereofoniczny, głośnik


Zobacz także:
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa
KRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.875s.