Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nikon Fieldscope EDG 85 VR i EDG 85-A VR – pierwsze na świecie lunety z redukcją drgań


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon Fieldscope EDG 85 VR i EDG 85-A VR – pierwsze na świecie lunety z redukcją drgań
Dodał: Marcin Pawlak 13.10.2011
Firma Nikon zaprezentowała pierwsze na świecie lunety obserwacyjne wyposażone w funkcję redukcji drgań – Fieldscope EDG VR. Dwa nowe modele, Nikon Fieldscope EDG 85 VR i EDG 85-A VR wyposażono w mechanizm redukcji drgań wzorowany na rozwiązaniach znanych z obiektywów NIKKOR VR. Lunety Nikon Fieldscope EDG VR przeznaczone są dla ornitologów, myśliwych oraz miłośników digiscopingu, czyli fotografowania i filmowania przy pomocy lunet.


Lunety Fieldscope EDG VR zapewniają doskonały obraz w każdych warunkach. Nowe modele, jako pierwsze na świecie, zostały wyposażone w układ redukcji drgań VR. Rozwiązanie wzorowane na mechaniźmie znanym z obiektywów NIKKOR VR, skutecznie eliminuje niepożądane poruszenie obrazu wywołane, np. wiatrem lub drganiami spowodowanymi obsługą lunety w czasie obserwacji. Układ VR pozwala ograniczyć poruszenie obrazu do około 1/8 wartości notowanej w tradycyjnych lunetach. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób precyzyjnie ustawiać ostrość oraz śledzić obiekty bez zbędnych zakłóceń. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się szczególnie w czasie fotografowania i filmowania techniką digiscopingu, czyli z wykorzystaniem lunet zamiast obiektywów. Układ VR umożliwia uzyskanie nieporuszonych zdjęć przy czasach migawki dwa razy dłuższych, niż w przypadku standardowych urządzeń obserwacyjnych.

Nikon Fieldscope EDG 85 VR

Aby uruchomić system VR wystarczy wcisnąć jeden przycisk. W celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej, lunety zostały wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania, która po 30 minutach nie używania systemu VR samoczynnie odłącza zasilanie z ogniw R6 AA.
 
Lunety Fieldscope EDG VR wyróżniają się także wysokiej jakości układem optycznym, wyposażonym w soczewki ze szkła optycznego ED o niskiej dyspersji. Skutecznie eliminują one aberrację chromatyczną, co bezpośrednio wpływa na poprawę ostrości i kontrastu obrazów oraz wierniejsze oddanie kolorów. Dodatkowo, w modelu kątowym Fieldscope EDG 85-A VR pryzmat został pokryty powłoką dielektryczną. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo jasny i wyraźny obraz, nawet w czasie obserwacji prowadzonych w trudnych warunkach, np. w ciemnym lesie lub po zmroku.

Nikon Fieldscope EDG 85-A VR

Wypełnienie lunet Nikon Fieldscope EDG VR azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu urządzenia bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 2 m przez 10 minut nie jest w stanie ich uszkodzić.
 
Odpowiednie rozłożenie środka ciężkości oraz trzy śruby mocowania umożliwiają poprawne wyważenie lunet na statywie w różnych kombinacjach, zarówno w czasie obserwacji, jak i fotografowania przy użyciu lustrzanki.
 
Lunety Nikon Fieldscope EDG VR przeznaczone są zarówno do zastosowań zawodowych, jak i amatorskich m.in. dla ornitologów, myśliwych oraz miłośników digiscopingu. Będą dostępne w sprzedaży od grudnia 2011 r. a ich cena nie została jeszcze ustalona.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Fotokursy.net - praktyczne warsztaty fotograficzne
Rusza IV FotoArtFestival
II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii – 21-23 października 2011
MAGIX Video deluxe MX (18) już w sprzedaży
Rusza Trochę Inny Festiwal Fotografii
Finał konkursu ''Twoja Klisza z Powstania''
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
TEST: Olympus PEN E-P3 - alternatywa dla lustrzanki

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.57s.