Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon 1 AW 1 - aktualizacja firmware


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon 1 AW 1 - aktualizacja firmware
Dodał: Przemysław Imieliński 18.02.2014
Aparat bezlusterkowy Nikon 1 AW 1 doczekał się nowej wersji oprogramowania wewnętrznego o numerze 1.01. Poprawka ta nie poprawia funkcjonalności ani nie wprowadza żadnych nowych funkcji, lecz ma charakter tzw. hotfixa. Oznacza to, że jej zadaniem jest usunięcie błędów w działaniu urządzenia dostrzeżonych już po premierze aparatu.


Nikon 1 AW1 to dość nietypowy aparat bezlusterkowy przystosowany do wykonywania zdjęć pod wodą oraz w warunkach, które dla zwyczajnego aparatu cyfrowego byłyby raczej zabójcze. Problem, który w nim występował i który likwiduje nowa wersja oprogramowania wewnętrznego (firmware) dotyczył natomiast działania systemu A-GPS wspomagającego geolokalizację zdjęć.
 

Nikon 1 AW1

Pakiet z poprawką zawiera program umożliwiający uaktualnienie oprogramowania typu A aparatu Nikon 1 AW1 do wersji 1.01 i oprogramowania typu B do wersji 1.00 (oprogramowanie wewnętrzne w aparatach Nikon składa się z dwóch współpracujących ze sobą elementów). Ten program pozwala na jednoczesną aktualizację oprogramowania typu A i B do najnowszej wersji. Wersję oprogramowania aparatu można sprawdzić, wykonując poniższe instrukcje. Jeśli w aparacie jest już zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania, tej aktualizacji nie trzeba instalować. Po aktualizacji oprogramowania wewnętrzny zegar aparatu może zostać zresetowany. W takim przypadku po zakończeniu uaktualniania oprogramowania należy ustawić prawidłową datę i godzinę za pomocą funkcji Strefa czasowa i data w menu ustawień.
 

Poprawkę można pobrać pod adresem nikoneurope-pl.custhelp.com i tam też znajduje się instrukcja opisująca cały proces bezpiecznej podmiany firmware na jego nową wersję. Dokonując aktualizacji pamiętajcie, aby wszystkie czynności z tym związane przeprowadzać dokładnie i aby dla bezpieczeństwa aparat miał naładowany do pełna akumulator.
 


Strona WWW: www.nikon.pl
 


Zobacz także:
Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta
Olympus PEN E-P5 - firmware v.1.3
Nikon COOLPIX AW120 i S32 - aparaty, które wytrzymają wszystko
Nikon COOLPIX S9600 i S9700 - dwa nowe superzoomy podręczne
Dwa nowe klasyczne superzoomy od Nikona
Nikon Coolpix P340 - kieszonkowy kompakt z modułem Wi-Fi
Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.65s.