Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Dwa nowe klasyczne superzoomy od Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa nowe klasyczne superzoomy od Nikona
Dodał: Przemysław Imieliński 07.02.2014
Japoński producent sprzętu fotograficznego w znaczący sposób poszerzył swoją ofertę aparatów kompaktowych z dużym zoomem. Poniżej prezentujemy dwie nowe COOLPIX, reprezentujące "klasyczne" podejście do tego tematu - aparaty oznaczone kolejno jako P600 i P530 zapewniające przełożenie ogniskowych na poziomie 60x i 40x.


Nikon COOLPIX P530 i P600 to przedstawiciele bardzo klasycznej linii superzoomów: aparaty duże, przypominające kształtem lustrzanki, których główną cechą są naprawdę imponujące zakresy ogniskowych. W tym przypadku ta ostatnia cecha kształtuje się na poziomie odpowiednio 40x i 60x (warto zauważyć, że ta ostatnia wartość jest na chwilę obecną absolutnym rekordem i poza nowym modelem Nikona takim zakresem ogniskowych może się pochwalić bardzo niewiele aparatów).
 

Nikon COOLPIX P600

Obydwa aparaty wyposażono w matrycę CMOS wykonaną w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz wbudowany wizjer elektroniczny (EVF), pozwalający precyzyjnie komponować ujęcia i fotografować swobodnie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. W Nikonie COOLPIX P600 cechy te połączono z wysokiej klasy obiektywem NIKKOR o zakresie ogniskowych 24-1440 mm w przeliczeniu na pole widzenia małego obrazka. Zaawansowany układ optyczny wyposażono w soczewkę ze szkła Super ED oraz funkcję optycznej redukcji drgań (VR), co ma zapewnić ostrość ujęć nawet przy dużych zbliżeniach (tryb aktywny tego stabilizatora minimalizuje drgania aparatu podczas zdjęć robionych w ruchu).
 

Pracę z aparatem uprzyjemnia też duży i jasny, ruchomy 3 calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów) wykonany w technologii RGBW. W celu ułatwienia fotografowania aparat wyposażony został w funkcję podkreślania krawędzi kadru, czyli tzw. focus peaking. Rozwiązanie to sprawia, że pole ostrości widoczne na ekranie LCD jest wyraźnie zaznaczone, co ułatwia dopasowanie głębi ostrości i punktu ostrzenia w celu lepszego odwzorowania szczegółów. Zaawansowany algorytm AF i wielozadaniowy procesor pozwalają fotografować kluczowe chwile z doskonałą ostrością, znacznie skracając proces przetwarzania obrazu.
 

Nikon COOLPIX P530

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć, dzięki czemu można przesyłać fotografie prosto z aparatu do urządzeń mobilnych i zamieszczać je w sieciach społecznościowych lub załączać do wiadomości e-mail. Miłośnicy fotografii przyrodniczej oraz sportowej docenią również tryb zdjęć seryjnych umożliwiający rejestrowanie obrazu z szybkością do 7 kl./s. Z kolei amatorzy filmowania mogą za pomocą dedykowanego przycisku szybko przełączyć się w tryb nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD 1080/60i z dźwiękiem stereo.
 

Nikon COOLPIX P600 - widok z tyłu.

Dla ułatwienia obsługi COOLPIX P600 został wyposażony w konfigurowalny przycisk funkcji, zapewniający szybki dostęp do takich ustawień, jak czułość ISO, balans bieli czy pomiar ekspozycji, dając pełną kontrolę nad zdjęciem. Aparat oferowany będzie w sprzedaży w czarnej i czerwonej wersji kolorystycznej. Nikon COOLPIX P530 to aparat o podobnej konstrukcji. Główną różnicą jest oczywiście mniejszy zakres ogniskowych odpowiadający przełożeniu 40x. Ten model z kolei dostępny będzie wyłącznie w wersji czarnej.
 

Nikon COOLPIX P600 - widok z góry.

Cena modelu P530 na rynku amerykańskim ma nie przekroczyć 450 dolarów, a modelu P600 - 500 dolarów. W przeliczeniu na złotówki i po uwzględnieniu podatku VAT, ceł oraz marży kwoty ostateczne powinny zamknąć być nie większe niż 1800 zł dla modelu P530 oraz 2000 zł dla modelu P600. Oficjalnych danych od polskiego dystrybutora na ten temat jak na razie jednak nie mamy.
 


Strona WWW: www.nikon.pl
 


Zobacz także:
Nikon Coolpix P340 - kieszonkowy kompakt z modułem Wi-Fi
Panasonic Lumix DMC-GH4 - bezlusterkowiec nagrywający filmy w formacie 4K
Canon chwali się kolejnym rekordem produkcji - 70 milionów lustrzanek
Zeiss przedstawił obiektyw Touit 50mm F2.8 Makro
Samsung WB350F dostępny w Polsce jeszcze w styczniu
Nikon ViewNX w wersji 2.9.0
Samsung NX30 i GALAXY Camera 2 dostępne w Europie
Olympus przedstawił wodoszczelny Stylus Tough TG-850 iHS
Olympus Stylus SP-100: superzoom z celownikiem ramkowym
Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M10
Fujifilm X-T1 – oficjalne zdjęcia przykładowe
Kamera sportowa Polaroid XS100i WiFi
Fujifilm X-T1: odporny korpus i lepszy EVF
Porada serwisowa dotycząca Nikona COOLPIX L25
Nikon D5200 – firmware 1.02
Nowy firmware dla Nikona Df

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 5.534s.