Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nik Software Viveza – nowa wtyczka do korygowania jasności i kolorystyki zdjęć


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nik Software Viveza – nowa wtyczka do korygowania jasności i kolorystyki zdjęć
Dodał: Przemysław Imieliński 04.02.2008
Firma Nik Software zaprezentowała na targach PMA nową wtyczkę do programów Photoshop i Photoshop Elements, która pozwala precyzyjnie kontrolować jasność i kolorystykę zdjęć.


Nowy produkt Nik Software wykorzystuje, jak większość ostatnich aplikacji tej firmy, autorską technologię U Point, która po raz pierwszy pojawiła się a programie Nikon Capture NX. Jej zaletą jest możliwość korekty wybranych fragmentów obrazu bez konieczności zakładania masek czy szparowania obiektów. Odpowiedni algorytm, na podstawie wskazanego przez nas obszaru, sam wyznacza t fragmenty, która zawierają dany kolor i pozwala je swobodnie modyfikować. Viveza nie jest samodzielnym narzędziem lecz wtyczką przeznaczoną dla użytkowników aplikacji Photoshop i Photoshop Elements.

Nik Software Viveza – interfejs programu jest niezwykle intuicyjny, a okienko LOUPE oraz opcja Preview pozwala dokładnie przeanalizować obszary przed i po dokonaniu zmian.

Łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs programu pozwala, nawet osobom niezbyt biegłym w obsłudze aplikacji firmy Adobe, szybko poprawić jasność, kontrast i kolorystykę wybranych obszarów fotografii. Dzięki Vivezie możemy np. zwiększyć nasycenie koloru nieba lub intensywność zieleni trawy, co umożliwia łatwe uzyskanie żywych barw, charakterystycznych dla materiałów odwracalnych Fujichrome Velvia.

Nik Software Viveza – najważniejsze cechy:
Punkty kontroli koloru – technologia U Point za sprawą punktów kontroli kolorów pozwala w łatwy sposób modyfikować barwy, jasność i rozpiętość tonalną fotografii. Wszystkie wprowadzane zmiany prezentowane są na żywo, a intensywność poszczególnych efektów można regulować, korzystając z wygodnych suwaków. Obszary oryginalne i poddane edycji łączą się ze sobą w sposób niezauważalny i dają wrażenie naturalności.
 
Wsparcie dla warstw dopasowania (Smart Filters) – Viveza współpracuje z funkcją inteligentnych warstw dopasowania (Smart Filters) dostępnych w programach Photoshop i Photoshop Elements). Dzięki czemu korzystając z nich możemy w precyzyjny sposób wpływać na ich ostateczny wpływ na obraz, poprzez oddawanie do warstw punktów kontrolnych.
 
Wygodny sposób maskowania – na podstawie wskazanego przez użytkownika obszaru i algorytmy programu wyszukują wszystkie elementy o podobnej kolorystyce i pozwalają je jednocześnie modyfikować, a użytkownik może w tym celu korzystać ze standardowych narzędzi Photoshopa – pędzla, filtrów itp. Dodatkowo Viveza współpracuje także z wieloma popularnymi tabletami piórkowymi firmy Wacom.

Dostępność i cena
Plug-in Viveza ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale 2008 roku i będzie go można pobrać ze strony internetowej producenta. Sugerowana cena sprzedaży określona została na poziomie 250 dolarów. Wtyczka dostępna będzie zarówno w wersji dla komputerów PC i Macintosh, ma być też kompatybilna z nowymi systemami operacyjnymi – Vista i Lepoard.

Cena: 250 USD
Strona producenta: www.niksoftware.com
Film prezentujący możliwości aplikacji: www.niksoftware.com
Strona poświęcona technologii U Point: www.upoint.com

Zobacz także:
Adobe Photoshop Elements 6 dla komputerów Apple
LR/Mogrify – eksportowo-edycyjna wtyczka dla Lightrooma
Microsoft Pro Photo Shoot – wtyczka do Outlooka dla zapominalskich fotografów
Adobe Photoshop CS3 Extended dla studentów za 175 zł!
Picasa Web Export – kolejna wtyczka eksportowa dla Adobe Lightroom
Microsoft HD Photo Plugin dla Adobe Photoshop
Photoshop Elements 6.0 już po polsku!
Smugmug, Zenfolio i Flickr – nowe wtyczki eksportowe dla Lightrooma
Recenzja: Adobe Photoshop Elements 6.0 – rozbudowane narzędzie w polskiej wersji językowej
Recenzja: Wacom Bamboo – piórkiem po zdjęciu
Warsztat: Korekta zniekształceń geometrycznych w Photoshopie CS2/CS3
Warsztat: Poprawianie ekspozycji fragmentów zdjęcia w Photoshopie
Warsztat: Szybkie tonowanie zdjęć w programach graficznych
Photoshop CS3 – co nowego dla fotografa?
Warsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieli
Warsztat: Prosta ramka typu pass-partout w Photoshopie
Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.967s.