Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Najlepsze zdjęcia polskich fotografów amatorów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Najlepsze zdjęcia polskich fotografów amatorów
Dodał: Przemysław Imieliński 17.10.2017
Właśnie rozstrzygnięto jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce. Wyłoniono w nim laureatów w pięciu kategoriach: portret, moda, natura, rodzina i podróże. W ręce jury Konkursu Fotograficznego Empikfoto trafiło ponad 40 tysięcy zdjęć spełniających założenia regulaminu. Najbardziej popularną kategorią okazała się natura.


Natura to kategoria w której jury docenia cierpliwość, wiedzę i pomysłowość. Zdjęcia zjawisk przyrodniczych i samej przyrody wymagają od fotografa wielu przygotowań. Za te cechy zostały przyznane dwie pierwsze nagrody. W trzecim wyróżnionym zdjęciu doceniono pomysł na niebanalne, wręcz abstrakcyjne, pokazanie czegoś na pozór zwykłego. – To dowodzi, że dobre kadry są wokół nas, trzeba je tylko zauważyć – uzasadnia Paweł Duma. Kolejną kategorią w konkursie jest Portret, który jako fotografia jest bardzo wymagający. – Nie wystarczy, aby model znalazł się w kadrze. Sama ostrość czy mała głębia ostrości też portretu nie tworzą. Portret to z jednej strony unikalne spojrzenie w głąb fotografowanej osoby pokazujące jej wnętrze, osobowość, a z drugiej może to być pełna kreacja. Jednak ta wymaga dobrego pomysłu, a nie powielania utartych, sztampowych schematów – podkreśla Duma.

I miejsce w kategorii ''Portret'' – ''Sara'', fot. Michał Otrębski


Kategoria Rodzina była najmniej licznie reprezentowaną w tegorocznej edycji konkursu. Niemal każdy robi na co dzień zdjęcia, które można by zaliczyć do tej sekcji, ale tak naprawdę zrobienie fotografii, na której ktoś oprócz autora zobaczy rodzinę jest bardzo trudne. Fotograf musi przede wszystkim uchwycić relacje między bohaterami kadru. Natomiast przy zdjęciach modowych na efekt pracuje najczęściej kilka osób, a najważniejsza jest stylizacja – jury zwracało uwagę na to, jak uchwycony moment współgra z modelem oraz co wybija się na pierwszy plan. W piątej kategorii konkursowej liczy się świeże, nowe, nieznane nam wcześniej spojrzenie, niebanalność ujęcia tematu. Światło, kompozycja, właściwy moment naciśnięcia spustu. Podróż jest wtedy, gdy w planach jest powrót do domu. Tych cech jurorzy szukali w nadesłanych zdjęciach.

I miejsce w kategorii ''Natura'' – ''Droga mleczna nad polem lawendy'', fot. Patrycja Towarek


Laury przyznało jury w składzie:
Paweł Duma – wykładowca Akademii Nikona, współautor książek „Kadruj z Głową” i „Radość Fotografowania”, od kilkunastu lat wykłada fotografię, od kilkudziesięciu jest czynnym zawodowo fotografem.
Krzysztof Adamek – fotograf mody i streetstyle. Przed jego obiektywem stały m.in. Anja Rubik dla Vogue Paris czy Zuzanna Bijoch. Ponadto, jego prace są publikowane w Viva Moda, Kmag, Grazia Germany czy Cosmopolitan. Współpracuje ze znanymi blogerkami modowymi, np. Maffashion i Deynn.
Ania i Jakub Górniccy – blogerzy, reporterzy. Przez 6 lat tworzyli bloga Podróżniccy.com, gdzie zajmowali się podróżami tematycznymi. Od stycznia tego roku rozwijają nowe medium reporterskie – Outriders. Organizują Festiwal Wachlarz, który łączy podróże i reportaż.
Agata Nowak – absolwentka Akademii Fotografii, od 2009 roku związana z Empikiem, od kilku lat zajmuje się organizacją Konkursu Fotograficznego Empikfoto.

I miejsce w kategorii ''Rodzina'' – ''Wspomnienia'', fot. Agnieszka Stawowczyk


Laureaci Konkursu Fotograficznego Empikfoto 2017
Natura: (I) Patrycja Towarek, „Droga mleczna nad polem lawendy”, (II) Jarosław Jakóbczak, „Na Podlaskim stepie”, (III) Aleksandra Klos, „Intymność”
Portret: (I) Michał Otrębski, „Sara”, (II) Sandra Wilczyńska, „Alicja”, (III) Lidia Perlich, „Dwie”
Rodzina: (I) Agnieszka Stawowczyk, „Wspomnienia”, (II) Marlena Turek, „Poczuj się jak gwiazda rocka”, (III) Justyna Huta-Hołdowska, „Siostrzana miłość”
Moda: (I)Magdalena Kulisz, „Klejnot”, (II) Iga Mroziak, „Geo”, (III) Nicole Grzaska, „Sea towers”
Podróże: (I) Katarzyna Ostrowska, „Warto wejść na górę i spojrzeć w dół”, (II) Wojciech Bajer, „Rusztowania”, (III) Paweł Dziemidok, „Bangkok – I'm a big big girl in a big...”

I miejsce w kategorii ''Moda'' – ''Klejnot'', fot. Magdalena Kulisz


Konkurs Fotograficzny Empikfoto to propozycja dla amatorów i pasjonatów fotografii, którzy chcą pochwalić się swoimi najlepszymi zdjęciami i zrobić pierwszy krok w fotograficznej karierze. Laureaci otrzymali profesjonalne aparaty Nikon D5600, kursy fotograficzne w Akademii Nikona oraz noclegi w AccorHotels w najbardziej malowniczych i fotogenicznych zakątkach Polski. Każdy, kto zgłosił udział w konkursie otrzymał także pakiet darmowych odbitek do wykorzystania w nowej aplikacji Empikfoto. Konkurs od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników uwieczniania w kadrze ważnych momentów i chwytania niezwykłych chwil.

I miejsce w kategorii ''Podróże'' – ''Warto wejść na górę i spojrzeć w dół'', fot. Katarzyna Ostrowska


Więcej informacji: www.empikfoto.pl

Zobacz także:
PowerShot G1 X Mark III – najnowszy flagowy kompakt Canona
Nowa Zelandia – na szlaku przygody
Dron Parrot Bebop 2 Power – 30 minut lotu i więcej funkcji wideo
Konkurs fotograficzny "W Chinach i o Chinach"
Kup aparat Canona i odbierz statyw wraz z głowicą Manfrotto
Życie uchodźców w Polsce z perspektywy dzieci
Epson wprowadza na rynek nową generację drukarek bez kartridży
Pokaz slajdów "Maluchem przez Azję"
Konkurs ''Moja pocztówka z wakacji'' rozstrzygnięty!
Światowy spacer fotograficzny, Pszczyna 7.10
Dwie wystawy w Galerii Bielskiej BWA
GoPro HERO6 Black – nowy standard jakości i stabilizacji obrazu
GGS Larmor Gen5 – nowa linia osłon na wyświetlacze aparatów
Dni Olympusa w Fotojokerze – testy sprzętu foto i darmowe wydruki zdjęć!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.055s.