Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Monitor EIZO z milimetrową ramką


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Monitor EIZO z milimetrową ramką
Dodał: Błażej Organisty 08.09.2015
EIZO poinformowało o rozszerzeniu oferty monitorów biurowych o nowy model. FlexScan EV2750 jest obecnie jedynym w ofercie producenta 27-calowym monitorem z tak cienką (1 mm) ramką, niezakłócającą obrysu matrycy.


Nowy model ma panel IPS i posiada szereg funkcji przydatnych w codziennej pracy biurowej. Producent poinformował także, że trzy z modeli FlexScan: EV2455, EV2450 oraz nowy FlexScan EV2750, dotąd dostępne tradycyjnie w szarej lub czarnej obudowie, teraz będą oferowane także w białym kolorze.

Głębokość urządzenia to niespełna 5 cm. Monitor wykorzystuje 27" panel IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560x1440. Szerokie kąty widzenia - 178° minimalizują przesunięcia kolorów. Typowa jasność matrycy to 350 cd/m2 a kontrast 1000:1.

FlexScan EV2750 posiada ergonomiczną stopkę z możliwością regulacji wysokości w zakresie 155 mm, odchyleniem w pionie o 40° (5° w dół, 35° w górę) i poziomie o 344°. Można go również obrócić do pozycji portretowej, zarówno w lewo, jak i w prawo. Naciśnięcie przycisku pozwala łatwo odczepić monitor od stopki.

Monitor wyposażono w wejścia sygnałowe DisplayPort, HDMI i DVI-D, dzięki czemu ilość kart graficznych, do których można podłączyć monitor jest w zasadzie nieograniczona. Funkcja picture-by-picture pozwala na równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł.

EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie, które powoduje, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy minimalnej jasności. Co więcej, jasność można ustawić na poziomie zaledwie 1 cd/m2 (mniej niż 1% maksymalnej wartości), co jest bardzo przydatne w niedoświetlonych czy ciemnych pomieszczeniach.

EIZO FlexScan EV2750


W monitorach biurowych EIZO stosuje autorskie technologie EcoView, których zadaniem jest m.in. zmniejszenie poboru prądu (w przypadku modelu EV2750 to zaledwie 22W). Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje poziom jasności do bieżących warunków oświetleniowych, co pozwala nie tylko oszczędzić energię, ale również zmniejszyć zmęczenie wzorku. Narzędzie EcoView Optimizer 2 oszczędza energię zmniejszając jasność podświetlenia i zwiększając parametr wzmocnienia w obrazach składających się głównie z ciemnych elementów.

Stworzone przez EIZO oprogramowanie ScreenManager Pro pozwala użytkownikowi regulować kolory i zmieniać ustawienia EcoView przy użyciu myszki i klawiatury, zamiast korzystania z menu ekranowego. Współpracuje również z oprogramowaniem EIZO EcoView NET pozwalającym kontrolować wszystkie parametry monitora zdalnie przez administratora.

Dostępnych jest pięć trybów pracy, włączając – sRGB, Movie, Paper, DICOM, jak również dwa tryby, których ustawienia mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Jeden z trybów o nazwie Paper redukuje poziom wydzielanego przez monitor niebieskiego światła, które ma negatywny wpływ na oczy.

Nowy model FlexScan EV2750, jak również 24” modele w białych obudowach będą dostępne w Polsce jesienią.

Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
Nowe monitory Philips
Obiektywy Canon w promocyjnych cenach
Manfrotto wprowadza na rynek nowe statywy
Nowy monitor BenQ dla fotografów
Monitory PHILIPS na IFA 2015
Będą nowe projektory i monitory ViewSonic
Podstawka dokującą do monitorów od Philips
Nowe 32-calowe monitory w ofercie AOC
Nowe monitory Philips na IFA 2015
Monitor Samsung dopasuje się do odbiorcy
AOC przedstawia dwa monitory: G2770PF oraz G2460PF
Nowy monitor EIZO ColorEdge CS270

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.215s.