Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowy monitor EIZO ColorEdge CS270


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy monitor EIZO ColorEdge CS270
Dodał: Błażej Organisty 16.06.2015
EIZO wprowadza do sprzedaży nowy, 27-calowy monitor ColorEdge CS270 do systemów zarządzania kolorem, odpowiadający zróżnicowanym potrzebom i możliwościom finansowym zarówno fanów fotografii, jak i profesjonalnych grafików. CS270 oferuje wiele zaawansowanych funkcji charakterystycznych dla monitorów z rodziny ColorEdge, m. in. szeroki gamut kolorów i możliwość kalibracji sprzętowej.


ColorEdge CS270 pomimo, że jest dedykowany dla osób ze skromniejszymi możliwościami finansowymi, wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie do jego sprzętowej kalibracji, o pełnej funkcjonalności, tak jak modele serii CX i CG. Oprogramowanie współpracuje z większością dostępnych na polskim rynku kalibratorów. Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją.

ColorEdge CS270 wyposażono w panel IPS (in-plane-switching) z szerokim gamutem kolorów. Rozdzielczość 2560x1440, a monitor odwzorowuje 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Dzięki tak szerokiemu gamutowi obrazy w formacie RAW można przekonwertować do formatu Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą miały żywe, naturalne kolory. Podświetlenie LED zmniejsza pobór mocy do zaledwie 34W przy normalnym użytkowaniu, a technologia podświetlenia ekranu likwiduje migotanie obrazu, które często powoduje zmęczenie oczu.

ColorEdge CS270 posiada wejścia DisplayPort, HDMI oraz DVI. Wejście DisplayPort umożliwia dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT. Oprócz tego CS270 może wyświetlać kolorowe obrazy 10-bitowe dzięki podłączeniu odpowiednich urządzeń Deep Color przez złącze HDMI.

Technologia DUE kompensuje nierównomierności obrazu często występujące na panelach LCD, zapewniając jednolite kolory i równy poziom jasności na całym ekranie. Ponadto DUE gwarantuje, że wyświetlany obraz pozostanie jednolity dla dowolnych wybranych przez użytkownika parametrów obrazu.

EIZO ColorEdge CS270


Do monitora dołączone jest autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6, które oferuje różnorodne funkcje kalibracji. Osoby szukające prostego rozwiązania do kalibracji monitora mogą skorzystać z domyślnych ustawień przeznaczonych do fotografii, drukowania i projektowania stron internetowych, natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy mają możliwość wybrania własnych wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzenia profilu ICC. ColorNavigator 6 oferuje też zaawansowane funkcje takie, jak pomiar bieli papieru pozwalający osiągnąć lepszą zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem oraz weryfikację efektów kalibracji poprzez zatwierdzanie profili.

Oprogramowanie ColorNavigator 6 jest kompatybilne z szerokim zakresem urządzeń kalibracyjnych X-Rite, Datacolor i innych producentów, a także z systemami operacyjnymi Macintosh, Windows i Linux (Red Hat 6.4). Aktualizacje programu ColorNavigator 6 są dostępne za darmo na stronie producenta.

ColorEdge CS270 wyposażono w ergonomiczną stopkę z możliwością nachylenia 35° i obrotu 344° oraz trybem portretowym i regulacją wysokości 148 mm. Jest ona solidnie wykonana i ma dołączony uchwyt na kable, który pozwala je wygodnie schować.

Monitor ColorEdge CS270 jest objęty 5-letnią gwarancją producenta, która dotyczy także panelu LCD. To co najmniej dwa lata dłużej niż standardowy okres gwarancji dla większość monitorów na rynku.

Dodatkowe funkcje:
  • Fabryczna regulacja krzywej gamma dla każdego monitora;
  • 2 porty USB upstream i 2 porty USB downstream;
  • Obsługa oprogramowania EIZO UniColor Pro symulującego widzenie grafiki przez osoby z zaburzeniami postrzegania kolorów – dzięki temu projektanci mogą dobrać schematy barw dla map, znaków drogowych czy stron www tak, aby były prawidłowo widoczne dla każdego;
  • Opcjonalny kaptur EIZO ograniczający odbijanie się światła od ekranu.


Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Dziesięć nowości od Sony
Nowe filtry Cokin
Polaroid Zip Printer
Canon ogłosił kolejną promocję lustrzanek EOS
Philips prezentuje nowy monitor USB
Polska premiera monitora Philips
BenQ przygotował monitor 4K2K dla projektantów i grafików
Canon DP-V2410 – 24-calowy monitor referencyjny
EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców
BenQ PG2401PT – monitor dla fotografów i grafików

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.555s.