Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  BenQ przygotował monitor 4K2K dla projektantów i grafików


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ przygotował monitor 4K2K dla projektantów i grafików
Dodał: Błażej Organisty 20.04.2015
Projektanci graficzni i użytkownicy systemów CAD/CAM dostają monitor z możliwością równoczesnej obsługi dwóch źródeł sygnału. Do nowego urządzenia BenQ można jednocześnie podłączyć komputer i kamerę. Sugerowana cena detaliczna to niespełna 4 tys. złotych.


Z myślą o projektantach graficznych i użytkownikach systemów CAD/CAM (Computer Aided Design i Computer Aided Manufacturing) BenQ oferuje pierwszy monitor rozdzielczości UHD (3840x2160) z matrycą IPS. 32 calowy BenQ BL3201PT to kąty widzenia 178°/178°, 100% zgodność z paletą barw rec. 709 i sRGB, jasność 350 cd/m2 i podstawowy kontrast 1000:1 oraz dynamiczny 20 mln:1, a także czas reakcji 4 ms GTG. Nowy produkt ma zapewnić najwyższą jakość precyzyjnych obrazów statycznych oraz wszelkich filmów i animacji.

BenQ BL3201PT


Ochrona wzroku i komfort pracy
Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej światła (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów. Niemigające podświetlanie LED zmniejsza zmęczenie wzroku i podnosi wydajność pracy.

Widok z boku


Duży zakres regulacji ekranu
Pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu poprawiają możliwości dostosowania położenia monitora do konkretnych zadań i przyzwyczajeń użytkownika. Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL3201PT buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta.

Display Pilot
Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji. Pozwala ono również sterować proporcjami wyświetlanych obrazów, tworząc na ekranie kilka pulpitów.

Tryb Animacji
Tryb ten opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Użytkownik może wybrać jeden spośród 10 poziomów korekty jasności w ciemnych partiach obrazu bez zmian w partiach jasnych.

Pionowy ekran


Edycja wideo
Wysoka rozdzielczość i krótki czas reakcji matrycy w połączeniu w wysoką wiernością odwzorowania barw wspomaga wszelkie prace edycyjne i montażowe na materiałach wideo.

Dwa obrazy na jednym monitorze
Tryby jednoczesnej pracy z obrazami z dwóch różnych źródeł sygnału – PIP (Picture-in-Picture – obraz w obrazie) i PBP (Picture-by-Picture – obraz obok obrazu) zwiększa wydajność i komfort pracy. Do jednego monitora dostarczać można sygnał z dwóch komputerów – porównując np. dwie wersje projektu czy filmu. Możliwa jest również kombinacja różnych urządzeń np. komputer, odtwarzacz BD/DVD, kamery, konsole.

Szczegółowe parametry: www.benq.pl
Strona producenta: www.benq.pl

Zobacz także:
Drukowanie zdjęć w 47 sekund!
Siedem nowych projektorów od Epson
Olympus Tough TG-860 – doskonały dla sportowców
Na wakacje nie zapomnij zabrać nowych aparatów Sony
Nową sportową kamerą Panasonic zrobisz zdjęcia nocą
Olympus TOUGH TG-4 – doskonałe zdjęcia w ciemności i w głębinach
Canon XC10 – kompaktowa kamera 4K z funkcją fotografowania
Canon DP-V2410 – 24-calowy monitor referencyjny
Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce
Canon liderem rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką
EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców
Nowości Panasonic na XVIII Targach Film Video Foto w Łodzi
BenQ PG2401PT – monitor dla fotografów i grafików

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.114s.