Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Fujifilm FinePix – dwa nowe aparaty klasy A


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fujifilm FinePix – dwa nowe aparaty klasy A
Dodał: Marcin Kwiecień 23.07.2009
Firma Fujifilm zaprezentowała dwa nowe kompaktowe aparaty serii A: FinePix A170 z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli oraz A220 (12 megapikseli). Oba modele wyposażono w obiektywy z trzykrotnym zoomem optycznym, tryb automatycznego rozpoznania scen oraz funkcję wspomagającą tworzenie panoram.


FinePix A170 i FinePix A220 są skierowane do konsumentów, którzy wybierają wszechstronne, a jednocześnie łatwe i wygodne w obsłudze aparaty fotograficzne. Modele tej serii są doskonałe do wszelkich zdjęć rodzinnych i pamiątkowych, zapewniając wysoką jakość obrazu przy zachowaniu przystępnej ceny. Ułatwieniem dla mniej zaawansowanych użytkowników jest obecność 14 programów tematycznych i funkcji detekcji twarzy. Interesującą funkcją, uprzyjemniającą oglądanie zdjęć jest Micro Thumbnail View, czyli możliwość wyświetlenia na ekranie do 100 fotografii jednocześnie.Fujifilm FinePix A170

Debiutujące aparaty są bliźniaczymi konstrukcjami. Ich specyfikacja techniczna różni się wyłącznie w jednym punkcie: rozdzielczości matrycy. Pociąga to za sobą odmienny dla obu modeli maksymalny wymiar fotografii: odpowiednio jest to 4000 x 3000 pikseli dla A220 i 3664 x 2748 pikseli dla A170. Zastosowany w urządzeniach obiektyw dysponuje trzykrotnym zoomem optycznym, który pozwala na zmianę ogniskowej w przedziale od 32 do 96 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), a otworu względnego w zakresie f/2.9–5.2. Czułość można zmieniać od 100 do 1600 ISO.
 
Nowe modele FujiFilm rejestrują materiały wideo w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli przy 30 kl./s. Ostry obraz są w stanie uzyskać w odległości 60 cm, a w trybie makro od 10 cm. Migawka jest sterowana w przedziale od 1/1400 s do 8 s. Kadrowanie odbywa się za pomocą 2,7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 230 tys. pikseli, a zdjęcia są rejestrowane na kartach SD/SDHC. Źródłem energii są ogniwa AA.Fujifilm FinePix A220

Oba opisane modele Fujifilm FinePix klasy A będą dostępne w kolorach srebrnym i czarnym, a pojawią się w sprzedaży najprawdopodobniej w III kwartale 2009 roku.

Strona producenta: www.fujifilm.pl

Zobacz także:
Fujifilm FinePix Z35 – aparat w sam raz na imprezę
Olympus FE-46 i FE-26 – proste i wszechstronne
Olympus mju 7010 – nowa twarz w serii mju
Olympus FE-5020 i FE-4000 – szerokokątne i... perłowe
Casio EX-H10 – 1000 zdjęć po jednokrotnym naładowaniu
Olympus mju TOUGH-6010 – kolejny "twardziel" w rodzinie
Samsung prezentuje trzy kompakty: PL55, PL70 i ES17
Trzy nowe kompakty Praktiki
Fujifilm FinePix Real 3D System – aparat 3D trafia do sprzedaży
AgfaPhoto DC-600uw – prosty i tani aparat do zdjęć podwodnych
Pentax Optio W80 – odporny na wodę, mróz, uderzenia i pył
Fujifilm FinePix Z300 – aparat (prawie) bez przycisków

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.434s.