Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus FE-46 i FE-26 – proste i wszechstronne


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus FE-46 i FE-26 – proste i wszechstronne
Dodał: Przemysław Imieliński 22.07.2009
"Jeden przycisk, jedna funkcja" taka filozofia przyświecała konstruktorom dwóch prostych kompaktów Olympusa. Gwarantowana łatwość obsługi aparatu powinna przyciągnąć początkujących fotoamatorów.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Najnowsze 12-megapikselowe aparaty fotograficzne FE dysponują nawet 5-krotnym szerokokątnym zoomem optycznym ułatwiającym uchwycenie szerokiego planu i wspaniałych zbliżeń. Model FE-46, dzięki wykończeniu powierzchni specjalną dwuwarstwową krystalicznie perłową powłoką, szczególnie przykuwa uwagę. Dodatkowo, aparaty oferują nową, praktyczną funkcję automatycznego śledzenia ostrości, która sprawia, że nawet poruszające się obiekty zawsze wychodzą ostro na zdjęciach.

Olympus FE-46 – widok z przodu


W nowych modelach wykorzystano też Technologię Zaawansowanej Detekcji Twarzy oraz nowy tryb i-Auto, który automatycznie identyfikuje pięć popularnych typów scen i dobiera stosowne ustawienia aparatu. Najnowsze modele oferują nawet innowacyjne Magiczne Filtry dające kreatywne możliwości fotografowania. Wszystkie te praktyczne funkcje dopełnia kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD.

Olympus FE-46 – widok z góry


Aby z aparatów można było korzystać natychmiast po wyjęciu z opakowania, wszystkie nowe modele FE oparte są na zasadzie konstrukcyjnej "jeden przycisk, jedna funkcja". Każdy z nowych modeli jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Aparaty FE-46, FE-26 trafią do sprzedaży w sierpniu 2009 roku, a ich sugerowane ceny detaliczne mają wynosić odpowiednio 599 zł i 459 zł.

Olympus FE-46
Prosty i wszechstronny FE-46 łączy obiektyw o 5-krotnym zoomie optycznym (36–180 mm) z 12-megapikselowym sensorem CCD, by rejestrować wysokiej jakości zdjęcia, aż po najdrobniejsze szczegóły. Dodatkowo, tryb i-Auto oraz automatyczne śledzenie ostrości w każdej sytuacji ułatwiają wyraziste uchwycenie na zdjęciu nawet przemieszczających się obiektów. Obsługa aparatu jest niezwykle wygodna, a standardowe baterie AA sprawiają, że zasilanie jest zawsze pod ręką. Funkcje takie jak Zaawansowana Technologia Detekcji Twarzy oraz Cyfrowa Stabilizacja Obrazu to kolejne elementy zapewniające prostotę automatycznego fotografowania. Specjalna dwuwarstwowa, kryształowo-perłowa powłoka sprawia, że FE-46 wyróżnia się z tłumu niezależnie od tego, jaki jest twój ulubiony kolor: różowy, biały i czarny.

Olympus FE-46 – widok z tyłu


Podstawowe cechy FE-46:
  • Precyzyjny 5-krotny zoom optyczny (36–180 mm) w kompaktowy korpusie, by rejestrować malownicze scenerie i fascynujące zbliżenia
  • 12 megapikseli pozwalających na wykonywanie wydruków nawet w formacie plakatowym
  • Prosta droga ku perfekcyjnym zdjęciom – Tryb Inteligentnej automatyki (i-Auto) rozpoznaje pięć powszechnie fotografowanych scenerii i automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia, ostrość oraz ekspozycję
  • Zaawansowana Detekcja Twarzy rozpoznaje do 16 postaci w kadrze zapewniając doskonałą ostrość i ekspozycję twarzy
  • Cyfrowa stabilizacja obrazu, by unikać poruszonych zdjęć
  • Przeglądanie i prezentowanie zdjęć na 6,9 cm (2,7") ekranie
  • Ostre zdjęcia poruszających się obiektów dzięki funkcji śledzenia AF
  • Elegancki, unikalny wygląd dzięki dwuwarstwowemu krystalicznie-perłowemu wykończeniu powierzchni
  • Możliwość ożywienia wspomnień poprzez sekwencje filmowe z dźwiękiem
  • Kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.106s.