Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio EX-H10 – 1000 zdjęć po jednokrotnym naładowaniu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio EX-H10 – 1000 zdjęć po jednokrotnym naładowaniu
Dodał: Marcin Kwiecień 20.07.2009
Już w sierpniu na polski rynek trafi nowy aparat fotograficzny Casio EXILIM Hi-Zoom EX-H10. Urządzenie potrafi wykonać 1000 zdjęć bez konieczności dodatkowego ładowania akumulatora. EX-H10 ma 10-krotny zoom optyczny i szerokokątny obiektyw 24 mm. Jest to najcieńszy i najlżejszy tego typu sprzęt w swojej klasie.


Sercem Casio EX-H10 jest nowoczesny, ulepszony, zużywający znacznie mniej energii, procesor obrazu ENGINE 4.0, który odpowiada za jeszcze lepszą niż w poprzednich modelach jakość zdjęć. Ponadto producent zadbał o lepszą jakość podstawowych funkcji fotograficznych, w tym ograniczenie zakłóceń i wysoką trwałość akumulatora, która pozwala na wielogodzinne użytkowanie sprzętu bez potrzeby jego ładowania.


Aparat Casio EX-H10 ma matrycę o efektywnej rozdzielczości 12,1-megapiksela i na nowo zaprojektowany układ optyczny, którym jest szerokokątny obiektyw o ogniskowej 24 mm (ekwiwalent dla 35 mm) i 10-krotnym zoomie optycznym. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w 3-calowy wyświetlacz LCD i mechanizm stabilizacji obrazu.
 
Warto też zwrócić uwagę na źródło zasilania. Producent ograniczył w aparacie zużycie energii, projektując innowacyjny, o większej pojemności akumulator. Autorskie rozwiązanie ma umożliwić użytkownikowi wykonanie 1000 zdjęć na jednym naładowaniu lub 11-godzinne przeglądanie zdjęć.
 
EX-H10, oprócz spopularyzowanej przez firmę Casio funkcji Makijażu, pozwalającej na "wygładzanie" niedoskonałości twarzy, ma również nowy tryb Krajobraz, umożliwiający odpowiednie ujęcie pleneru. Aparat analizuje obraz i zwiększa nasycenie najważniejszych kolorów w krajobrazie, a nie jak w poprzedniej serii wszystkich barw. Dodatkowo dzięki opcji Usuwania mgły zdjęcie panoramy miasta, które często jest niewyraźne, będzie teraz wyglądać jasno i przejrzyście.


Funkcja Dynamic Photo, która pozwala na tworzenie kompozytowych obrazów, teraz potrafi jeszcze więcej. Kiedy poruszający się obiekt zostaje wycięty i umieszczony na tle statystycznego obrazu, jego wielkość może zostać zmieniona i dopasowana do otoczenia. Ponadto użytkownicy mogą dowolnie dekorować zrobione przez siebie zdjęcia, wykorzystując grafiki zapisane w pamięci aparatu.
 
Aparat cyfrowy Casio Exilim EX-H10 to najcieńszy i najlżejszy model aparatu w swojej klasie. Ma zaledwie 24,3 mm grubości przy masie ok. 160 gramów. Urządzenie pojawi się w polskich sklepach sieci Media Markt i Saturn w sierpniu.

Cena: 1590 zł
Więcej informacji: www.exilim.pl

Zobacz także:
Olympus mju TOUGH-6010 – kolejny "twardziel" w rodzinie
Samsung prezentuje trzy kompakty: PL55, PL70 i ES17
Trzy nowe kompakty Praktiki
Pentax Optio W80 – odporny na wodę, mróz, uderzenia i pył
Fujifilm FinePix Z300 – aparat (prawie) bez przycisków
Casio EXILIM EX-F1 pod kontrolą
Stylowe kompakty Sony Cyber-shot W180 i W190
Samsung PL65 – proste i przyjemne fotografowanie
Dynamic Photo i Dynamic Studio – fotomontaż w aparatach Casio
Samsung WB1000 z szerokokątnym obiektywem i wyświetlaczem AMOLED
Panasonic Lumix DMC-FS15 – lepszej jakości zdjęcia
BenQ E1220 – aparat z funkcjami dla turystów i zakochanych
Kolorowe i sprytne – nowe aparaty Panasonic Lumix serii FS
TEST: Nikon Coolpix P6000 – z GPS-em i w Sieci
TEST: Olympus mju Tough-6000 – twarda sztuka dla twardzieli i... małych dzieci
TEST: Panasonic LUMIX DMC-G1 – kompakt z wymienną optyką po raz pierwszy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.341s.