Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio EX-H10 – 1000 zdjęć po jednokrotnym naładowaniu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio EX-H10 – 1000 zdjęć po jednokrotnym naładowaniu
Dodał: Marcin Kwiecień 20.07.2009
Już w sierpniu na polski rynek trafi nowy aparat fotograficzny Casio EXILIM Hi-Zoom EX-H10. Urządzenie potrafi wykonać 1000 zdjęć bez konieczności dodatkowego ładowania akumulatora. EX-H10 ma 10-krotny zoom optyczny i szerokokątny obiektyw 24 mm. Jest to najcieńszy i najlżejszy tego typu sprzęt w swojej klasie.


Sercem Casio EX-H10 jest nowoczesny, ulepszony, zużywający znacznie mniej energii, procesor obrazu ENGINE 4.0, który odpowiada za jeszcze lepszą niż w poprzednich modelach jakość zdjęć. Ponadto producent zadbał o lepszą jakość podstawowych funkcji fotograficznych, w tym ograniczenie zakłóceń i wysoką trwałość akumulatora, która pozwala na wielogodzinne użytkowanie sprzętu bez potrzeby jego ładowania.


Aparat Casio EX-H10 ma matrycę o efektywnej rozdzielczości 12,1-megapiksela i na nowo zaprojektowany układ optyczny, którym jest szerokokątny obiektyw o ogniskowej 24 mm (ekwiwalent dla 35 mm) i 10-krotnym zoomie optycznym. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w 3-calowy wyświetlacz LCD i mechanizm stabilizacji obrazu.
 
Warto też zwrócić uwagę na źródło zasilania. Producent ograniczył w aparacie zużycie energii, projektując innowacyjny, o większej pojemności akumulator. Autorskie rozwiązanie ma umożliwić użytkownikowi wykonanie 1000 zdjęć na jednym naładowaniu lub 11-godzinne przeglądanie zdjęć.
 
EX-H10, oprócz spopularyzowanej przez firmę Casio funkcji Makijażu, pozwalającej na "wygładzanie" niedoskonałości twarzy, ma również nowy tryb Krajobraz, umożliwiający odpowiednie ujęcie pleneru. Aparat analizuje obraz i zwiększa nasycenie najważniejszych kolorów w krajobrazie, a nie jak w poprzedniej serii wszystkich barw. Dodatkowo dzięki opcji Usuwania mgły zdjęcie panoramy miasta, które często jest niewyraźne, będzie teraz wyglądać jasno i przejrzyście.


Funkcja Dynamic Photo, która pozwala na tworzenie kompozytowych obrazów, teraz potrafi jeszcze więcej. Kiedy poruszający się obiekt zostaje wycięty i umieszczony na tle statystycznego obrazu, jego wielkość może zostać zmieniona i dopasowana do otoczenia. Ponadto użytkownicy mogą dowolnie dekorować zrobione przez siebie zdjęcia, wykorzystując grafiki zapisane w pamięci aparatu.
 
Aparat cyfrowy Casio Exilim EX-H10 to najcieńszy i najlżejszy model aparatu w swojej klasie. Ma zaledwie 24,3 mm grubości przy masie ok. 160 gramów. Urządzenie pojawi się w polskich sklepach sieci Media Markt i Saturn w sierpniu.

Cena: 1590 zł
Więcej informacji: www.exilim.pl

Zobacz także:
Olympus mju TOUGH-6010 – kolejny "twardziel" w rodzinie
Samsung prezentuje trzy kompakty: PL55, PL70 i ES17
Trzy nowe kompakty Praktiki
Pentax Optio W80 – odporny na wodę, mróz, uderzenia i pył
Fujifilm FinePix Z300 – aparat (prawie) bez przycisków
Casio EXILIM EX-F1 pod kontrolą
Stylowe kompakty Sony Cyber-shot W180 i W190
Samsung PL65 – proste i przyjemne fotografowanie
Dynamic Photo i Dynamic Studio – fotomontaż w aparatach Casio
Samsung WB1000 z szerokokątnym obiektywem i wyświetlaczem AMOLED
Panasonic Lumix DMC-FS15 – lepszej jakości zdjęcia
BenQ E1220 – aparat z funkcjami dla turystów i zakochanych
Kolorowe i sprytne – nowe aparaty Panasonic Lumix serii FS
TEST: Nikon Coolpix P6000 – z GPS-em i w Sieci
TEST: Olympus mju Tough-6000 – twarda sztuka dla twardzieli i... małych dzieci
TEST: Panasonic LUMIX DMC-G1 – kompakt z wymienną optyką po raz pierwszy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.609s.