Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Fujifilm FinePix Real 3D System – aparat 3D trafia do sprzedaży


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fujifilm FinePix Real 3D System – aparat 3D trafia do sprzedaży
Dodał: Marcin Kwiecień 14.07.2009
Firma Fujifilm zapowiedziała podczas targów PMA, że jesienią 2009 roku rozpocznie sprzedaż aparatu fotograficznego umożliwiającego wykonywanie zdjęć trójwymiarowych, które do oglądania nie będą wymagały specjalnych okularów. Japończycy słowa dotrzymali z naddatkiem: urządzenie trafi na sklepowe półki jeszcze w czasie wakacji.


3D Fujifilm Real Image System

Opracowany przez Fujifilm aparat fotograficzny 3D opiera się na nowym procesorze "RP (Real Photo) Processor 3D", który synchronizuje przekazywane do niego dane z sensorów CCD i natychmiast łączy informacje w jeden obraz. Dla systemu 3D zaprojektowano także dwie identyczne matryce CCD o rozdzielczości dziesięciu megapiskeli oraz wysokiej jakości specjalne obiektywy Fujinon, które zapewniają pełną jednolitość w rejestrowaniu lewego i prawego obrazu. Przestrzenność wyświetlanego na ekranie LCD zdjęcia zostanie uzyskana dzięki przeplotowi wyświetlanych obrazów oraz dzięki specjalnemu podświetleniu skierowanemu oddzielnie do każdego z oczu oglądającego.
 
Aparat 3D Fujifilm utrzymany będzie w stylistyce eleganckich kompaktów z serii Z. Co ciekawe oprócz wykonywania zdjęć stereoskopowych, za pomocą dwóch obiektywów można będzie m.in. równolegle rejestrować sekwencje wideo oraz fotografować, ustawiać różne ogniskowe dla każdego z obiektywów lub łączyć dwie fotografie w panoramy.

Dwa obiektywy cyfrowego aparatu 3D Fujifil można będzie wykorzystać na wiele sposobów.

Nowatorski aparat będzie częścią Systemu Realistycznego Obrazu Fujifilm (Real Image System), w skład którego wchodzą także cyfrowa ramka fotograficzna 3D oraz możliwość wykonywania trójwymiarowych wydruków. Wspomniana ramka fotograficzna FinePix Real 3D o przekątnej 8,4 cala i rozdzielczości ponad 920,000 pikseli, będzie wyświetlała fotografie w taki sam sposób jak ekran LCD aparatu. Fuji przewiduje także uruchomienie serwisu internetowego, w którym klienci będą mogli zamawiać odbitki 3D.


Aparat trafi na japoński rynek jeszcze podczas wakacji, a na półki sklepowe w Europie i USA – we wrześniu. Cena aparatu jest nieco wyższa niż początkowo przewidywano, ustalono ją bowiem na 600 dolarów, a nie 500 dolarów. Nadal nie są znane dokładne ceny ramki (wiadomo jedynie, że będzie to kilkaset dolarów) i pojedynczej odbitki 3D. Koszt wydruku dla klienta nie przekroczy pięciu dolarów, jak bowiem powiedział Takeshi Higuchi, menedżer generalny Fujifilm Electronic Imaging Division, jest to prawdopodobnie górna akceptowalna przez klientów granica.

Strona producenta: www.fujifilm.pl

Zobacz także:
AgfaPhoto DC-600uw – prosty i tani aparat do zdjęć podwodnych
Panasonic Lumix DMC-GH1 dostępny już w Polsce
Samsung NX3 – kolejny kompakt z wymienną optyką już wkrótce!
Pentax Optio W80 – odporny na wodę, mróz, uderzenia i pył
Fujifilm FinePix Z300 – aparat (prawie) bez przycisków
Casio EXILIM EX-F1 pod kontrolą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.167s.