Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Dwa wyjątkowe zestawy dla flagowego modelu Olympus E-P2


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa wyjątkowe zestawy dla flagowego modelu Olympus E-P2
Dodał: Magdalena Imielińska 31.08.2010
Nowe stylowe zestawy przygotowane przez Olympus wzbogacają siłę obrazowania aparatu E-P2. Obydwa zestawy oferują czarny super smukły obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake oraz jeden z dodatkowych akcesoriów: elektroniczny celownik lub lampę błyskową.


Seria wzbudzających ogromne zainteresowanie aparatów PEN została już powszechnie doceniona przez miłośników niebanalnego designu, a obecnie Olympus wprowadza do sklepów kolejną gratkę. Dwa wyjątkowe zestawy dla flagowego modelu E-P2 obejmujące niewiarygodny wybór specjalnie przygotowanych do aparatu akcesoriów utrzymanych w kolorystyce gustownej czerni. Poza elegancką, czarną wersją aparatu fotograficznego E-P2, obydwa zestawy oferują czarny super smukły obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake. Dostępny w czarnej edycji wyłącznie w tych zestawach, nasz unikalny obiektyw wpisuje się na pierwszą pozycję akcesoriów, jakie koniecznie trzeba posiadać.

Zestaw dla modelu Olympus E-P2 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake, lampą błyskową oraz klasyczną zakrywką obiektywu.

Obydwa zestawy zawierają też jedne z dwóch dodatkowych, wysokiej jakości akcesoriów. Specjalny, czarny zestaw E-P2 z elektronicznym celownikiem charakteryzuje się ostrymi liniami formy i zapewnia wszechstronność właściwą dla dołączanego elektronicznego celownika (V-F2), natomiast zestaw E-P2 z lampą błyskową oferuje smukłą, elegancką i utrzymaną w stylu retro zewnętrzną lampę błyskową FL-14, która w czarnej wersji kolorystycznej dostępna jest tylko w tym limitowanym zestawie. Obydwa te akcesoria wyjątkowo ciekawie prezentują się w czerni. Dodatkowego smaczku wprowadzanej ofercie, co szczególnie docenią miłośnicy dobrego stylu, przyda jeszcze historyczna zakrywka obiektywu ze sławnym logo F z klasycznego modelu Olympus Pen F z roku 1963, jednego z najbardziej stylowych aparatów fotograficznych, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Obydwa rodzaje zestawów zostały przygotowane jedynie jako limitowane edycje i stosunkowo szybko mogą stać się niedostępne.

Rewolucja w stylu retro
Gdy Olympus wprowadzał swój pierwszy analogowy Pen w 1959 roku, uzyskana kompaktowa forma ówczesnego aparatu była prawdziwą sensacją. Jako flagowy model we współczesnej, nagradzanej serii PEN aparat E-P2 jest godnym kontynuatorem tradycji firmy. Łączy on możliwość wymiany obiektywów i wszechstronność cyfrowej lustrzanki z małym korpusem i wygodą użytkowania właściwą dla kompaktowego aparatu fotograficznego.

Zestaw dla modelu Olympus E-P2 z lampą błyskową - widok z tyłu.

Poza kreatywnymi Filtrami artystycznymi, dużym 3-calowym wyświetlaczem, podglądem obrazu Live View, Śledzącym AF oraz filmowaniem HD aparat E-P2 może poszczycić się sprawdzonym systemem redukcji kurzu opartym na filtrze ultradźwiękowym czy też wbudowaną stabilizacją obrazu. Rozległe możliwości flagowego PEN doskonale dopełnia jego wygląd – precyzyjnie wykonany metalowy korpus i zarysy w stylu retro, obecnie w specjalnych edycjach uzupełnione utrzymanymi w czarnej tonacji akcesoriami.

Obiektyw Pancake
W obydwu nowych zestawach znajdzie się wyjątkowo mały obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake, dostępny w ekskluzywnej czarnej edycji. Przy długości zaledwie 22mm waży on jedynie 71g i jest doskonałym szerokokątnym obiektywem, który bez trudu pozwoli wsunąć aparat do kieszeni czy torebki, by zawsze być gotowym na spontaniczne zdjęcia. Eleganckie wykończenie aparatu E-P2 oraz czarna wersja obiektywu Pancake doskonale do siebie pasują.

Model Olympus E-P2 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake.

Wszechstronny celownik
Ten nowy zestaw w pełni wykorzystuje jedną z kluczowych właściwości aparatu E-P2 – Port Akcesoriów pozwalający na dołączanie całego szeregu profesjonalnych dodatków związanych z cyfrowym obrazowaniem. Specjalna edycja E-P2 z czarnym elektronicznym celownikiem wykorzystuje ten potencjał udostępniając użytkownikom dedykowany elektroniczny celownik VF-2 utrzymany w czarnej tonacji. Ambitnym użytkownikom celownik VF-2 oferuje doskonałą sprawność działania w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Co więcej, można odchylać go do góry pod kątem do 90°, co sprawia, że jest idealny do filmowania i wykonywania zdjęć pod nietypowym kątem – spojrzenie na plan od dołu. Pokazuje on rezultaty ustawień w czasie rzeczywistym, a za sprawą jasnego wyświetlacza o wysokim kontraście ustawianie ostrości staje się niezwykle proste.
 
Specjalna czarna edycja E-P2 z elektronicznym celownikiem dostępna będzie począwszy od października 2010.

Lampa błyskowa utrzymana w stylu retro
Specjalna czarna edycja E-P2 z fleszem obejmuje zewnętrzną lampę błyskową FL-14, która wyłącznie w tym zestawie dostępna jest w czarnej wersji kolorystycznej. Ten piękny sprzęt stanowi doskonałe ucieleśnienie unikalnego stylu retro nawiązującego do oryginalnej koncepcji Pen. Udostępniająca bezpośrednią kontrolę z ekranu LCD lekka lampa błyskowa FL-14 oferuje redukcje efektu czerwonych oczu, synchronizację z długimi czasami naświetlania, w tym na drugą kurtynę migawki, zapewnia trzy tryby pracy i wiele kreatywnych opcji dla fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Poza tym zestawem lampa dostępna jest jedynie w czarnej wersji kolorystycznej.

Zestaw dla modelu Olympus E-P2 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake oraz lampą błyskową.

Klasyczna zakrywka obiektywu
Żaden prawdziwy entuzjasta świata PEN nie obędzie się bez tego stylowego i historycznego akcesorium. Jego srebrne logo F tworzy wyrazisty wizualny znak odwołujący się do tradycji oryginalnych modeli Olympus Pen F a jednocześnie doskonale współgra z czarnym, metalowym korpusem obecnego modelu E-P2.

Model Olympus E-P2 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake i klasyczną zakrywką obiektywu.


Zawartość specjalnej czarnej edycji E-P2 z elektronicznym celownikiem (EVF):
• aparat fotograficzny E-P2 w czarnej wersji kolorystycznej
• obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake w ekskluzywnej czarnej wersji
• elektroniczny celownik VF-2 w czarnej wersji kolorystycznej
• historyczna zakrywka obiektywu z logo F

Zawartość specjalnej czarnej edycji E-P2 z lampą błyskową:
• aparat fotograficzny E-P2 w czarnej wersji kolorystycznej
• obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake w ekskluzywnej czarnej wersji
• zewnętrzna lampa błyskowa FL-14 w ekskluzywnej czarnej wersji
• historyczna zakrywka obiektywu z logo F

Strona producenta: www.olympus.pl

Zobacz także:
Nowy teleobiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 - cichy telezoom dla wideoamatorów
Uchwyty Hangrip i filtry LCW Fader ND dsotępne w Polsce
Voigtländer Nokton 25 mm f/0,95 dla Micro 4/3
Nowe aparaty fotograficzne Olympus FE-5050, FE-5040 oraz FE-4050
Dwie nagrody EISA dla Olympusa
Nagroda dla OLYMPUS za system eliminacji kurzu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.188s.