Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dwie nagrody EISA dla Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwie nagrody EISA dla Olympusa
Dodał: Marcin Pawlak 16.08.2010
Aparat Olympus μ TOUGH-8010 (European All-Weather Compact Camera 2010- 2011) oraz obiektyw M. ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4-5.6 (European Micro System Lens 2010- 2011) otrzymały nagrody stowarzyszenia EISA.


Informacja prasowa:
Nowe serie cyfrowych kompaktowych aparatów Olympus oraz akcesoria niezmiennie przyciągają nagłówki gazet – a także prestiżowe nagrody. Najnowsze pochwały dla przełomowych linii produktowych płyną z Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association – EISA). EISA wyróżniła model μ TOUGH-8010 tytułem "Europejskiego odpornego na niepogodę kompaktowego aparatu roku 2010-2011", natomiast Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4-5.6 zyskał tytuł "Europejskiego obiektywu systemu Mikro 2010-2011". Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL wchodzi w skład systemu Mikro Cztery Trzecie tworzonego przez Olympus do nagradzanych aparatów serii PEN. W tym roku należący do rodziny PEN model E-PL1 zdobył nagrody TIPA oraz red dot product design.

Olympus μ TOUGH-8010: "Europejski odporny na niepogodę kompaktowy aparat roku 2010-2011"
Wszystko zawiera się już w samej nazwie modelu. Dzięki swej wyjątkowej wytrzymałości oraz pierwszorzędnej jakości obrazu μ TOUGH-8010 jest idealnym kompaktowym aparatem fotograficznym dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia w każdą pogodę. Jest to perfekcyjny aparat dla osób, które chcą robić zdjęcia i rejestrować filmy HD w ekstremalnych warunkach – a także dla tych, którym nie raz zdarzyło się przez nieuwagę rzucić gdzieś swój aparat. Jak stwierdziło jury EISA, "Niezwykle wytrzymały aparat μ TOUGH-8010 jest nie tylko wodoszczelny ale także odporny na upadek i mroźne temperatury. To doskonały aparat fotograficzny do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Model ten będzie równie dobrze służył uprawiającym sport w terenie, rodzinom z małymi dziećmi jak i wszystkim prowadzącym aktywnym tryb życia."


Oczywiście jury doceniło, że μ TOUGH-8010 oferuje o wiele więcej niż samą trwałość konstrukcji. EISA zwróciła uwagę na system stabilizacji obrazu zapewniający ostre rezultaty przy fotografowaniu w słabych warunkach oświetleniowych, a także na 14 megapikselową rozdzielczość sensora i imponujący obiektyw z pięciokrotnym zoomem optycznym. Nacho Abia, Dyrektor Zarządzający Działu Produktów Konsumenckich Olympus, był zadowolony z wyróżnienia. "Jesteśmy niezwykle dumni z tych nagród. Eksperci z EISA docenili naszą bardzo udaną strategię" powiedział.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4-5.6: "Europejski obiektyw systemu Mikro 2010-2011"
Wraz ze swymi kompaktowymi wymiarami oraz ultra szerokokątnym obiektywem – M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4-5.6 stanowi doskonałe uzupełnienie systemu mikro Cztery Trzecie. Obiektyw ten doceniają zwłaszcza miłośnicy fotografii krajobrazowej oraz zdjęć architektury. "Obiektyw oferuje kąt widzenia wynoszący 100° czyli ma takie możliwości jak obiektywy 18-36mm w systemach małoobrazkowych," zauważa jury EISA. "Jednocześnie charakteryzując się niewielka wagą i kompaktową konstrukcją, model ten przełamuje regułę, wg której dobre super-szerokokątne obiektywy zoom musza być duże i ciężkie."


Niewielkie wymiary obiektywu doskonale pasują do koncepcji systemu PEN łączącego w sobie jakość obrazu lustrzanki z kieszonkowymi rozmiarami, prostotą obsługi i multimedialna funkcjonalnością cyfrowych kompaktowych aparatów fotograficznych, w tym funkcją filmowania HD. "Obiektyw ma niezwykle szybki i niemal niesłyszalny system ogniskowania, dzięki czemu idealnie sprawdza się także przy zapisie wideo," podsumowało jury.

Nagrody EISA przyznawane są corocznie przez grono reprezentujące ponad 50 uznanych publikacji z zakresu fotografii, wideo, audio, kina domowego oraz mobilnej elektroniki, magazynów ukazujących się w 20 krajach Europy. EISA wyróżnia te funkcje i właściwości sprzętu, które mają największe szanse, by zostać docenione przez miłośników określonych dziedzin, którzy w poszczególnych rozwiązaniach poszukują wysokiej jakości i kreatywnych aspektów.

Strona producenta: www.olympus.pl

Zobacz także:
Nagrody EISA dla Nikona
Epson Stylus Pro 3880 Europejską drukarką 2010-2011
Green Balance - konkurs pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej
Statywy i głowice Triopo już dostępne w Polsce
Nagroda dla OLYMPUS za system eliminacji kurzu
Festiwal Fotografii Rowerowej BikeShot i konkurs

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.073s.