Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Dwa nowe monitory EIZO ColorEdge do zastosowań profesjonalnych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa nowe monitory EIZO ColorEdge do zastosowań profesjonalnych
Dodał: Przemysław Imieliński 27.02.2014
EIZO wprowadza do sprzedaży dwa modele monitorów z serii ColorEdge o przekątnej ekranu 27 cali. CG277 został stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, prepressie, edycji wideo oraz postprodukcji. Natomiast model CX271 jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.


ColorEdge CG277 został wyposażony w ukryty w przedniej części obudowy czujnik umożliwiający automatyczną kalibrację monitora. Model ColorEdge CX271 wykorzystuje wbudowany czujnik do autokorekcji parametrów zapisanych w elektronice monitora podczas pierwszej kalibracji.
 

EIZO ColorEdge CG277

Oba monitory mają szereg zaawansowanych funkcji znanych z poprzednich 27” modeli z serii ColorEdge. Dodatkowo zostały wyposażone w panele IPS nowej generacji odzwierciedlające 99% przestrzeni barw Adobe RGB i gwarantujące, że ciemne kolory zachowają swoją głębię nawet podczas patrzenia pod kątem w słabo oświetlonych pomieszczeniach, takich jak studia do postprodukcji. Urządzenia wykorzystują podświetlenie LED redukujące o 40% zużycie energii oraz minimalizujące szkodliwe dla oczu migotanie.
 

Fotograf Carl De Keyzer z agencji Magnum Photos, który testował monitor jeszcze na etapie produkcji, powiedział: „System kalibracji jest zdumiewający - po raz pierwszy mogę skalibrować monitor nie korzystając z pomocy profesjonalisty. Kolory są całkowicie zgodne z wydrukami, więc nie muszę się już więcej domyślać jaki będzie efekt finalny mojej pracy. Po prostu dostaję to co widzę.”
 

EIZO ColorEdge CX271

Do kontroli równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy, monitory wykorzystują autorską technologię EIZO - Digital Uniformity Equalizer (DUE). Funkcja ta zapewnia, że współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczy wartości 3. Dodatkowo DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia.
 

Precyzyjną kalibrację zapewnia dołączone do monitorów oprogramowanie ColoraNavigator. Umożliwia ono wprowadzenie docelowych wartości jasności, punktu bieli, gamma i wygenerowanie profilu ICC. ColorNavigator uruchamia również, zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, automatyczną kalibrację w przypadku modelu CG277 i automatyczną korekcję w przypadku CX271. Oprogramowanie oferuje szereg dodatkowych funkcji, jak np.: emulacja odwzorowania barw na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.
 

Do zastosowań w edycji wideo i postprodukcji, ColorEdge CG277 umożliwia wyświetlanie barw dobieranych indywidualnie z wykorzystaniem przestrzennej tablicy 3D LUT. W połączeniu z funkcją emulacji dostępną w oprogramowaniu ColorNavigator umożliwia to twórcom filmowym sprawdzenie jak obraz będzie widziany przez widownię w kinie.
 

ColorEgde CG277 został wyposażony w tryby wyświetlania obrazu charakterystyczne dla środowisk broadcastowych: Rec. 709, EBU, SMPTE-C czy DCI. Obsługuje także sygnał 4K x 2K, skalując go do naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440. Model EIZO CG277 przeszedł pozytywnie testy niemieckiej organizacji FOGRA. Został zakwalifikowany jako urządzenie klasy A, co potwierdza możliwość jego wykorzystania w systemach softproofingowych.
 

Dodatkowe funkcje obu modeli:
  • Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce,
  • Złącza DisplayPort, HDMI I DVI-D,
  • 10-bitowe wyświetlanie kolorów (więcej niż 1 miliard kolorów jednocześnie), przy wykorzystaniu złącza DisplayPort,
  • Hub z USB z dwoma portami upstream i downstream,
  • Stabilizacja jasności I charakterystyki tonalnej w ciągu 7 minut po włączeniu monitora,
  • Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 151,5 mm, regulacja w osi pionowej 25°, poziomej 344°, możliwość pracy w trybie portretowym.
Nowe modele monitorów Eizo ColorEdge trafią do sprzedaży detalicznej w kwietniu. Ich cena nie została podana.
 


Strona WWW: www.eizo.pl
 


Zobacz także:
Nowe lampy błyskowe Voeloon - model V760 w wersji dla Nikona i V200
Nissin i40 - nowa ultrakompaktowa lampa błyskowa
Promocja - uchwyt filtrów do obiektywu Samyang 14 mm w niskiej cenie
Obiektyw Fujinon XF35mmF1.4 R za 1 zł - promocja firmy Fujifilm
Trzy nowe projektory intalacyjne Vivitek
SanDisk SD UHS-II SanDisk Extreme PRO
Zapowiedź dwóch nowych obiektywów M.ZUIKO PRO
Canon Macro Ring Lite MR-14EX II
Redleaf RD1000 - fotopułapka dla bezkrwawych myśliwych
Nowe karty pamięci SD firmy GOODRAM klasy UHS1 dostępne w Polsce
Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
JOBY Action Clamp & Locking Arm - uchwyty dedykowane dla kamer GoPro
Damskie torby fotograficzne Ciesta, Jill-e Design i Kelly Moore Bag dostępne w Polsce

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.287s.