Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Canon Macro Ring Lite MR-14EX II


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon Macro Ring Lite MR-14EX II
Dodał: Przemysław Imieliński 12.02.2014
Istnieją grupy akcesoriów fotograficznych, w których nowe produkty pojawiają się raczej rzadko. Do grona tego z całą pewnością zaliczyć należy specjalistyczne lampy błyskowe. Jednak i tutaj od czasu do czasu pojawia się coś nowego. Dzisiaj firma Canon zapowiedziała odświeżenie jednego ze swoich ciekawszych produktów: pierścieniowej lampy błyskowej do makrofotografii.


Canon rozszerza system EOS, wprowadzając nową lampę błyskową Macro Ring Lite MR-14EX II. Urządzenie, zaprojektowane z myślą o użytkownikach lustrzanek pasjonujących się makrofotografią, umożliwia niezwykle wygodne oświetlanie oraz fotografowanie różnych obiektów. Lampę cechują nowe możliwości, takie jak niezależne działanie głowic błyskowych, krótszy czas reakcji oraz rozbudowane funkcje specjalne.
 


Macro Ring Lite MR-14EX II jest zgodny z całą rodziną lustrzanek cyfrowych Canon EOS i oferuje fotografom w pełni zautomatyzowany pomiar E-TTL II, który gwarantuje dokładną i powtarzalną ekspozycję. Lampy wspomagające nastawianie ostrości wykorzystują białe diody LED o wysokiej jasności, zapewniające lepsze oświetlenie fotografowanego obiektu, niż poprzednia wersja, ułatwiając robienie ostrych zdjęć nawet w słabym świetle. Nowa lampa błyskowa zapewnia też większą elastyczność dzięki lewej i prawej głowicy błyskowej, którymi można sterować niezależnie oraz wysokiej liczbie przewodniej 14. Pozwala to użytkownikom eksperymentować z ustawieniami mocy błysku i uzyskiwać nowe, kreatywne konfiguracje oświetlenia podczas pracy w dużych zbliżeniach.
 

Użytkownicy mogą też wykorzystać Macro Ring Lite MR-14EX II jako bezprzewodową optyczną jednostkę nadrzędną do zdalnego wyzwalania lamp Speedlite EX. Umożliwia to zdalnie sterować nawet trzema grupami zewnętrznych lamp błyskowych z wykorzystaniem podczerwieni. Za pomocą zintegrowanego panelu LCD można ustawiać własne współczynniki naświetlania, co przekłada się na jeszcze większą precyzję. Dostępnych jest też 12 nowych funkcji niestandardowych oraz trzy nowe funkcje osobiste, które umożliwiają dokładniejsze regulowanie ustawień w zależności od konkretnego stojącego przed nami zadania.
 


Lampa błyskowa Macro Ring Lite MR-14EX II oferuje też szereg nowych i ulepszonych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają jej użytkowanie. Przeprojektowane sterowanie pozwala uaktywnić urządzenie z poziomu menu aparatu, a nowy wskaźnik wyświetla postępy ładowania lampy. Samo ładowanie zostało skrócone do zaledwie 5,5 sekundy i jest niemal bezgłośne, co docenią głównie ci, którzy fotografują płochliwe zwierzęta.
 

Ulepszona obudowa została też wyposażona w nową dźwignię blokady zwalnianą jednym ruchem, która przyspiesza i ułatwia mocowanie lampy do aparatów EOS. Nowa, metalowa stopka montażowa i mechanizm do usuwania kurzu zwiększają trwałość i niezawodność urządzenia, a przewód jest teraz dołączony do lewej strony obudowy, więc nie przeszkadza w naciskaniu spustu migawki. Konstrukcja urządzenia ułatwia też mocowanie filtrów na obiektywie, zapewniając jeszcze większą swobodę działań.


Canon Macro Ring Lite MR-14EX II — kluczowe cechy
  • Konstrukcja pierścieniowa — wszechstronne naświetlanie,
  • Dwa niezależnie regulowane palniki,
  • Wysoka moc – liczba przewodnia 14 (ISO 100),
  • Bezprzewodowe wyzwalanie innych lamp błyskowych,
  • Światła LED ułatwiające nastawianie ostrości w słabym świetle,
  • Łatwa obsługa,
  • Szybkie, ciche ładowanie.
Cena sugerowana tego modelu na rynku amerykańskim wynosi 549 dolarów. Data premiery handlowej w Polsce, oraz przewidywana cena detaliczna w naszym kraju nie zostały przez producenta ujawnione.
 


Strona WWW: www.canon.pl
 


Zobacz także:
Canon EOS 1200D – piękna i łatwa fotografia
Thule Covert - torby dla miejskich fotografów
Redleaf RD1000 - fotopułapka dla bezkrwawych myśliwych
Nowe karty pamięci SD firmy GOODRAM klasy UHS1 dostępne w Polsce
Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
Canon chwali się kolejnym rekordem produkcji - 70 milionów lustrzanek
JOBY Action Clamp & Locking Arm - uchwyty dedykowane dla kamer GoPro
Damskie torby fotograficzne Ciesta, Jill-e Design i Kelly Moore Bag dostępne w Polsce
Zeiss przedstawił obiektyw Touit 50mm F2.8 Makro
Olympus przedstawił obiektywy 25mm F1.8, 14-42mm i ''rybie oko'' 9mm F8

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.74s.