Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Draganflyer X4 UAV – mikrohelikopter do sprzętu foto i wideo


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Draganflyer X4 UAV – mikrohelikopter do sprzętu foto i wideo
Dodał: Marcin Kwiecień 12.08.2009
Zdalne robienie zdjęć kojarzy się zazwyczaj z wyzwoleniem migawki aparatu z odległości kilku metrów np. za pomocą pilota lub urządzenia takiego jak fotobank. Firma Draganfly Innovations oferuje inną metodę: fotografowanie z powietrza za pomocą minihelikoptera zdolnego do przenoszenia niewielkiego sprzętu foto lub wideo.


Draganflyer X4 UAV to kolejna propozycja w tej dziedzinie: sterowany zdalnie miniśmigłowiec (tylko 21 cm wysokości) z bezprzewodową transmisją na żywo (częstotliwość 5,8 GHz). Symbol UAV oznacza tu Unmanned Aerial Vehicle, czyli bezzałogowy przyrząd latający.


Urządzenie ma cztery wirniki wykonane z włókien węglowych, jest napędzane bezszczotkowymi silnikami elektrycznymi, a do utrzymywania stabilnej pozycji w powietrzu używa aż siedmiu czujników: barometru, trzech akcelerometrów i trzech żyroskopów oraz przetwarzającego te dane systemu mikroprocesorowego – całość nosi nazwę technologii SteadyFlight. W połączeniu z olejowymi stabilizatorami uchwytów dla montowanych urządzeń, poprawnie zbalansowany i wytrymowany miniśmigłowiec może utrzymać się precyzyjnie w jednym punkcie pozwalając na uzyskanie nieporuszonych obrazów.


Model X4 ma masę 680 g i może zostać obciążony ładunkiem do 0,25 kg. Producent przewidział cztery różne warianty wyposażenia:
  • aparat fotograficzny i kamera wideo – w tej roli występuje kompakt Panasonic Lumix FX-580 (matryca 12,1 megapiksela, możliwość rejestracji filmów HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli)
  • kamera pracująca przy bardzo słabym oświetleniu – wybrano model Watec WAT-902H2 Ultimate (obraz czarno-biały, rozdzielczość 768 x 494 pikseli, minimalne oświetlenie 0,0001 lx)
  • kamerę filmującą w podczerwieni – tu narzędziem jest FLIR Photon TAU (rozdzielczość obrazu 320 x 240 pikseli)
  • mikrokamera filmująca w kolorze – rozdzielczość obrazu 704 x 480 pikseli, niewielka masa pozwala na dłuższy lot bez lądowania

Użytkownik może kontrolować zoom, pochylenie aparatu i moment wyzwolenia migawki. Sygnał z wizjera jest transmitowany do operatora, który ma zapewniony podgląd obrazu za pomocą urządzenia zdalnego sterowania lub na zewnętrznym urządzeniu (mogą to być np. specjalne okularów wideo).
 
Draganflyer X4 UAV będzie sprzedawany wraz z odpowiednim futerałem-walizką (dopasowaną wymiarami do możliwości transportu w przedziale pasażerskim samolotu). Zakup miniśmigłowca ma być możliwy jesienią tego roku. Producent nie podał ceny urządzenia.Strona producenta: www.draganfly.com

Zobacz także:
Lowepro Classified Sling – dwa plecaki fotograficzne
Crumpler Bored Room Photo – pojemna walizka fotograficzna
Delkin Fat Gecko Mini – uchwyt do montażu aparatu w nietypowych miejscach
Lowepro Classified – dyskretne torby na netbooka i aparat
Nowe torby fotograficzne Olympus E-System
Nowe zestawy statywowe Giotto's
Test: Miejski plecak fotograficzny Crumpler Muffin Top Half Photo
Test: Elastyczne statywy – zabawka czy przydatny gadżet?
Wiem, co kupuję: statyw
Lowepro Stealth Reporter 100 AW – torba fotograficzna do pracy w terenie dla fotoreportera
Velbon Sherpa 600R – statyw na piesze wędrówki dla fotoamatorów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.803s.