Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Canon wchodzi na rynek produkcyjnego druku fotograficznego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon wchodzi na rynek produkcyjnego druku fotograficznego
Dodał: Marcin Pawlak 08.03.2011
Canon wchodzi na rynek produkcyjnego druku fotograficznego, wprowadzając DreamLabo 5000 – produkcyjną drukarkę atramentową.


Urządzenie zapewnia nowy standard łączący najwyższą jakość wydruku fotografii i tekstu z wysoką produktywnością. Stanowi praktyczną alternatywę dla tradycyjnej technologii odbitek opartej na halogenku srebra, wzbogacając i rozwijając rynek produkcyjnego druku fotografii. Dodatkowo, zapewnia zupełnie nowe szanse zwiększenia przychodów, dzięki realizacji zarówno wydruków produkcyjnych, jak i niskonakładowych produkcji na żądanie.


Wejście Canona na rynek produkcyjnego druku fotograficznego ma na celu umacnienie pozycji lidera w zakresie cyfrowej fotografii. 70-letnia historia firmy i 30-letnie doświadczenia w obszarze druku, sprawiają że Canon jest jedyną firmą, która oferuje pełną gamę produktów i rozwiązań do obrazowania od wykonania zdjęcia aż po wydruk. Zapewnia również kompleksową ofertę urządzeń drukujących, od druku niskonakładowego, po przemysłowe systemy druku produkcyjnego.
 
Ryoichi Bamba, Prezes i CEO, Canon Europe, Middle East and Africa, komentuje - „Debiut DreamLabo 5000 oznacza dla firmy Canon nowy kierunek rozwoju biznesu. Jesteśmy dumni nie tylko z wprowadzenia tego produktu, lecz również nowatorskiej technologii, która zapewnia rewitalizację całego rynku i otwiera zupełnie nowe możliwości. Wprowadzając na rynek DreamLabo 5000 Canon określa nowe standardy w zakresie druku produkcyjnego wysokiej jakości i rozdzielczości fotografii i tekstu.


DreamLabo 5000 wykorzystuje i rozwija istniejącą technologię druku fotograficznego firmy Canon, która jest skutecznie stosowana w drukarkach desktopowych PIXMA oraz w linii urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF. Urządzenie zostało wyposażone w zupełnie nową głowicę drukującą o wysokiej gęstości, umożliwiającej wydruk o szerokości 305 mm. Dzięki zastosowaniu technologii Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), głowica drukująca umożliwia przygotowanie fotografii wysokiej jakości i precyzyjnego odwzorowania tekstu. Pozwala na uzyskanie różnorodnych rodzajów wydruków, począwszy od wysokiej klasy albumów fotograficznych, poprzez książki z fotografiami, kalendarze, kolaże zdjęciowe i inne doskonałej jakości wydruki na żądanie, takie jak broszury na zamówienie.


Szeroka głowica drukująca wykorzystuje technologię One-Pass, dzięki czemu obraz powstaje w jednym przebiegu papieru, podczas gdy sama głowica pozostaje w stałej pozycji. Podczas używania w połączeniu z automatyczną dwustronną funkcją wydruku, DreamLabo 5000 drukuje 20 stron albumu fotograficznego formatu A4 w 72 sekundy. W przypadku drukowania 40 odbitek fotografii (102x152 mm) osiąga czas 60 sekund. System cechuje wysoka produktywność pozwalająca na wymianę papieru i zbiorników z atramentem podczas drukowania, wspierając złożone działania wymagające czasu przy wydrukach produkcyjnych.
 
DreamLabo 5000 korzysta z siedmiokolorowego atramentu barwnikowego, co pozwala uzyskać płynną gradację. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania obrazu charakterystycznej dla gamy unikalnych kolorowych druków atramentowych Canona, nowe urządzenie pozwala uzyskać wydruki na wyższym poziomie prezentacji kolorów niż w konwencjonalnych odbitkach srebrowych.
 
DreamLabo 5000 będzie dostępny w Europie na początku 2012 roku.

Strona producenta:

Zobacz także:
Prototypowy Samyang 7.5 mm 1:3.5 UMC Fish-eye MFT
30 wielkoformatowych fotografii największych gwiazd kina
Ruszył konkurs "Moja sportowa Praga"
Zestaw promocyjny Fomei Basic
BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach
Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC – wersja finalna
Fotograficzne ''Sny" Anny Edyty Przybysz
"Odmówić aktualności" - drugi wykład Krzysztof Pijarskiego
Rozstrzygnięcie konkursu ''Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!''
Olympus - nowy firmware dla aparatów E-5, E-PL2 i XZ-1
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.608s.