Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach
Dodał: Marcin Pawlak 07.03.2011
BenQ wprowadza na polski rynek nowy model uniwersalnego, krótkoogniskowego projektora XGA dla szerokiego grona odbiorców domowych oraz małych i średnich firm. Może on wyświetlać filmu z nośnika USB, a opcjonalny moduł Wi-Fi umożliwia bezprzewodową transmisję obrazu z komputera do projektora.


BenQ MX613ST korzysta z technologii DLP, ma podstawową rozdzielczość XGA (1024x768), może jednak współpracować z urządzeniami zewnętrznymi o innej rozdzielczości - full HD, a nawet do maksymalnej rozdzielczości UXGA (1600x1200) pikseli. Jest on w pełni kompatybilny ze standardem HDTV: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Standardowo obraz ma proporcje 4:3, a maksymalna przekątna obrazu na ekranie to 300 cali (750cm). Kontrast obrazu to 5000:1, przy jasności 2800 ANSI lumenów.


Zastosowanie technologii BrilliantColor (Texas Instruments) pozwala uzyskać lepszą jakość prezentacji o jasności zwiększonej o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Funkcja 3D Color Management pozwala na niezależną zmianę parametrów kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.


Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.Modele z krótkoogniskowym obiektywem rozwiązują istotny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach lub krótkim dystansie między projektorem a ekranem.
 
Projektor doskonale współpracuje z interaktywnymi tablicami – nauczyciel czy prelegent nie jest oślepiany w czasie prowadzenia zajęć, a jego cień nie zasłania ekranu.

USB Display
Wbudowany czytnik pamięci USB i funkcja USB Display umożliwiają używanie projektora bez podłączania do komputera – obraz wyświetlany jest bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB.Bezprzewodowa komunikacja z komputerem - opcja
Po zakupieniu dodatkowego modułu Wi-Fi, wielkości pendriva, uzyskujemy możliwość bezprzewodowej transmisji obrazu z komputera do projektora. Pozwala to uniknąć plątaniny kabli, a co ważniejsze możliwość ustawienia komputera w dowolnym miejscu sali, a nie
w pobliżu komputera.

Strona producenta: www.benq.pl
Cena: 2329 zł
Gwarancja: 36 miesięcy w systemie door-to-door, (12 miesięcy lub 2000h na lampę)

Zobacz także:
Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC – wersja finalna
Fotograficzne ''Sny" Anny Edyty Przybysz
"Odmówić aktualności" - drugi wykład Krzysztof Pijarskiego
Rozstrzygnięcie konkursu ''Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!''
Olympus - nowy firmware dla aparatów E-5, E-PL2 i XZ-1
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim
Zaczarowana różdżka – warsztaty z retuszu fotografii archiwalnej
Fomei obniża ceny
Fotografie Gór Fogarskich w czerni i bieli
DxO Optics Pro 6.5.5 – nowe korpusy i obiektywy
Panasonic prezentuje nowe, szybkie karty microSD
BenQ MS612ST – krótkoogniskowy projektor SVGA
BenQ dzieli się swoją wizją przyszłości

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.859s.