Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ dzieli się swoją wizją przyszłości


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ dzieli się swoją wizją przyszłości
Dodał: Katarzyna Stodolska 17.01.2011
Nowe projektory i technologie BenQ zaprezentuje podczas zbliżających się targów ISE 2011 (Integrated Systems Europe) odbywających się w dniach 1-3 lutego w Amsterdamie.


Firma BenQ światowy dostawca urządzeń cyfrowych powszechnego użytku, zademonstruje swoją nową „Wizję przyszłości: Projekcję jaśniejszego jutra”. Realizacja tej wizji BenQ to nowe, innowacyjne technologie i nagradzane rozwiązania łączące nowoczesne wzornictwo i stylistykę ze spełnianiem oczekiwań domowych, biznesowych i edukacyjnych użytkowników urządzeń AV (Audio-Wideo).

Na swoim stosiku numer 50120 w hali 5 w RAI Convention Center BenQ zaprezentuje sześć projektorów od ultra short-throw do modeli stacjonarnych (instalacyjnych).


„Staramy się zawsze sprostać oczekiwaniom rynku oraz naszych partnerów biznesowych. W tym roku, podczas ISE 2011 pokażemy znaczniej więcej, niż tylko nowe modele projektorów i rozwiązań, pokażemy przyszłość, która znacznie wykracza poza wydajność, jakość, wartość oraz użyteczność”, powiedział Peter Chen, EVP i General Manager w BenQ Technology Product Center. „W ubiegłym roku BenQ demonstrował tylko innowacyjność rozwiązań w projektorach . W tym roku, zademonstruje jaśniejsza przyszłość.” BenQ zaprezentuje na ISE modele projektorów w czterech kategoriach: Short-Throw dla edukacji, 3D Ready, interaktywność i łatwość instalacji, modele Short-Throw dla sektora edukacyjnego.


BenQ jest światowym ekspertem w produkcji projektorów o krótkim dystansie projekcji (krótkoogniskowe, ang. Short-Throw), oraz zajmuje pierwszą pozycję pod względem sprzedaży projektorów z technologią DLP w sektorze edukacyjnym. Oferowane przez BenQ projektory krótkoogniskowe mają współczynnik projekcji (ang. Throw Ratio) o wartościach: od 0,3, 0,4, 0,6 do 0,9 co umożliwia dobór właściwego projektora do konkretnych potrzeb. Stosowane przez BenQ wysokiej jakości asferyczne obiektywy pozwalają na wyświetlanie bogatego kolorystycznie obrazu o dużej ostrości z odległości o ponad połowę mniejszej niż tradycyjne projektory.

Nowy wymiar możliwości dla klas szkolnych oraz urządzeń AV otwierają cztery nowe modele. Flagowy w tym segmencie jest model BenQ MP780ST wyposażony w technologię PointDraw™ - interaktywny system projekcji ze współczynnikiem projekcji 0,6 oraz wbudowaną technologią obrazu stereoskopowego (3D Ready). BenQ MP780ST, na zwykłej ścianie lub dowolnym ekranie oferuje interaktywne funkcjonalności dostępne dotychczas tylko przy wykorzystaniu kosztownych interaktywnych tablic. Co więcej interaktywne funkcje dostępne są natychmiast po włączeniu projektora, bez potrzeby przeprowadzania żadnych kalibracji na początku prezentacji.
Model MW881UST posiada bardzo mały współczynnik projekcji – tylko 0,24. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie obrazu o przekątnej 92 cali (230cm) z odległości zaledwie 48 cm od ekranu lub ściany. Jest to model przeznaczony dla bardzo małych pomieszczeń, szkolnych sal, sal konferencyjnych i miejsc gdzie względu na ograniczona przestrzeń nie można zainstalować tradycyjnego projektora. Doskonale nadaje się do montażu na wysięgnikach interaktywnych tablic. BenQ MW881UST jest również 3D-Ready.
Również model MW851UST o współczynniku projekcji 0,4, wyposażony w HDMI doskonale sprawdzi się w zastosowaniach biznesowych i edukacyjnych oraz domowych.


3D Ready
BenQ MW811UST jest standardowo wyposażony w technologię DLP Link™ wspierająca projekcję 3D. Pozwala on na wyświetlanie takich samych efektów 3D jakie można zobaczyć w najnowszych kinowych produkcjach filmowych, model ten umożliwia studentom i uczniom na zobaczenie i zrozumienie w trójwymiarowej przestrzeni np. brył geometrycznych czy budowy ludzkiego szkieletu, wnętrza ucha czy mózgu. Projekcja 3D jest przyszłością dla nowoczesnych metod nauczania.
“Projekcja 3D stała się hitem dla rozwoju przemysłu elektroniki użytkowej w 2009 i 2010 roku. Jest pewne, że będzie to najważniejszy trend rozwojowy dla edukacji w 21 wieku”, powiedział Chen. „Przygotowując się do przyszłych wyzwań już teraz implementujemy technologię DLP Link™, wspierająca projekcje 3D we wszystkich naszych projektorach kierowanych dla edukacji”.

Interaktywność
BenQ MP780ST z technologią PointDraw jest projektorem oferującym rozwiązania jakich nie zapewnia żadna inna technologia. Oferuje on interaktywne możliwości, będąc niejako połączeniem interaktywnej tablicy z projektorem. Dzięki wbudowanej technologii PointDraw i programowi Q Draw™, na zwykłej ścianie lub na dowolnym ekranie uzyskujemy funkcjonalności tablicy interaktywnej. Dodatkowo nie jest potrzebna żadna kalibracja projektora i pióra. Co więcej projektor współpracuje z dowolnym systemem operacyjnym oraz z każdym programem do obsługi interaktywnych tablic. W współczynnik projekcji 0,6 sprawia, że MP780ST może być montowany pod sufitem w odległości od 0,3 metra od tablicy lub ściany, eliminując praktycznie zupełnie efekt zasłaniania obrazu czy też oślepiania osób prowadzących prezentacje, jak również słuchaczy.

Instalacyjna elastyczność
Projektory BenQ MX761 oraz SP891 to bardzo efektywne kosztowo i technicznie rozwiązania instalacyjne szczególnie w trudnych warunkach lokalowych. Charakteryzują się dużym zakresem optycznego zoomu – odpowiednio 1,6x i 1,5x oraz zwiększonym współczynnikiem projekcji od 1,4 do 2,43 co znakomicie ułatwia montowanie ich na suficie integrując z konstrukcjami podtrzymującymi wentylację czy oświetlenie.

Zobacz także:
Nowa karta pamięci Kingston SDHC UHS-1 UltimateXX
Epson Stylus Photo R3000 - nowa drukarka fotograficzna A3+
Weź udział w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2011
Nowa kamera Handycam od Sony
Otwarcie Wystawy Zbigniewa Tomaszczuka w Galerii 2b+r
JESTEM I SĄ NA TO DOWODY - przedłużenie promocji
Kurs Photoshopa dla fotografujących
Nikon COOLPIX S8100 wchodzi na rynek europejski
Fotograficzna fiesta w Meksyku z Akademią Nikona
Kurs obsługi amatorskich lustrzanek Nikon
Warsztaty fotograficzne w Indiach z Jakubem Śliwą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.511s.