Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  30 wielkoformatowych fotografii największych gwiazd kina


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

30 wielkoformatowych fotografii największych gwiazd kina
Dodał: Katarzyna Stodolska 07.03.2011
Wernisaż wystawy z udziałem autora, zaproszonych ''polskich'' bohaterów jego zdjęć, a także przedstawicieli środowiska polskiej fotografii oraz jej entuzjastów rozpocznie się dziś, 7 marca o godzinie 19.00 w hotelu Novotel Warszawa Airport. Wystawione prace można kupować do 30 marca. Wystawie towarzyszy oryginalny katalog w formie zdjęć pocztówkowych, prezentujący „gwiazdozbiory” Jerzego Kośnika i oraz seria unikatowych kopert Art Mail.


''Gwiazdozbiór'' to pierwsza w Polsce przekrojowa wystawa unikatowych zdjęć osobiście wyselekcjonowanych i przygotowanych przez Jerzego Kośnika z tysięcy prac wykonanych w latach 1978-2000 na filmowych festiwalach w Cannes i San Sebastian, a także w Warszawie, Paryżu, Krakowie, Londynie i Międzyzdrojach.


Tytuł „Gwiazdozbiór” najlepiej oddaje charakter wystawy – to spotkanie z prawdziwymi gwiazdami kina uwieńczonymi na zdjęciach portretowych Jerzego Kośnika. Znane osobistości, których fotografie można obejrzeć na wystawie to m.in.: Jim Jarmush, Anna Dymna, Richard Gere, Janusza Gajos, Nastazja Kinsky, Roger Moore, John Travolta, Krzysztof Kieślowski, Grace Jones.

Jack Nicholson, fot. Jerzy Kośnik

Każde zdjęcie to osobna historia bohatera i niezwykłych okoliczności sesji zdjęciowej oraz samego fotografika. Dlatego też są one tak oryginalne i cenne – autor pokazuje nie tylko „gwiazdy”, ale prawdziwych ludzi z ich emocjami, talentem i pasją. Niektóre zdjęcia Jerzego Kośnika to ikony, które już zawsze będą kojarzyły się z wybranymi bohaterami – tak jak fotografik pokazał Krzysztofa Kieślowskiego – my zapamiętaliśmy go na zawsze. Na tym polega sztuka fotografii Jerzego Kośnika.

Krzysztof Kieślowski, fot. Jerzy Kośnik

Jerzy Kośnik - to nestor polskiej fotografii, jeden z bardziej wszechstronnych fotografików - znany z aktów, reportaży i portretów, to także fascynująca osobowość, a jego życie to przykład historii polskich przemian. Zajmuje się fotografią od 17 roku życia. Już w 1968 roku dokumentował protest studentów na Politechnice Warszawskiej. Od 1977 roku Kośnik pracował dla magazynu „Film”, dla którego fotografował aktorów i gwiazdy show biznesu na największych festiwalach międzynarodowych. W 1980 roku fotograf zgłosił się do Solidarności Region Mazowsze, aby zostać społecznym fotoreporterem i z perspektywy obserwatora i uczestnika fotografować ważne dla kraju wydarzenia. Fotografik w wyniku weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym został zwolniony z „Filmu”, odtąd prywatnie fotografuje gwiazdy, które ceni. Od roku 1985 Kośnik jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Po 10 latach pracy dla francuskiej agencji GAMMA /1981-1990/ Kośnik wrócił do aktu i portretu. Od kilku lat jego pasją jest twórcza obróbka zdjęć cyfrowych: „Daje mi ona niewiarygodną swobodę kreacyjną. Odtąd zdjęcia studyjne stały się tylko częścią tego, co powstaje później. Digital Art pochłonęła mnie całkowicie i pozwala być nie tylko biernym rejestratorem rzeczywistości” – opowiada fotograf. Aktualnie jest także dokumentalistą budowy Stadionu Narodowego w Warszawie – ze swojej perspektywy pokazuje jak zmienia się świat wokół nas.

Zobacz także:
Ruszył konkurs "Moja sportowa Praga"
Zestaw promocyjny Fomei Basic
BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach
Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC – wersja finalna
Rozstrzygnięcie konkursu ''Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!''
Olympus - nowy firmware dla aparatów E-5, E-PL2 i XZ-1
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim
Zaczarowana różdżka – warsztaty z retuszu fotografii archiwalnej
Fomei obniża ceny
DxO Optics Pro 6.5.5 – nowe korpusy i obiektywy
Panasonic prezentuje nowe, szybkie karty microSD
EIZO ColorEdge CG275W – monitor dla profesjonalistów
PENTAX Optio S1 – zaawansowany maluch
Karty Panasonic SDHC UHS-I z zapisem 80 MB/s
Karty pamięci SD Gold 10 klasy prędkości od Panasonica
Marcowy numer magazynu ''Victor'' by Hasselblad
Zeiss, Schneider i Komamura przyłączają się do Micro 4/3
Sweet 35 – niezwykle tradycyjny obiektyw Lensbaby
SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.062s.