Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  30 wielkoformatowych fotografii największych gwiazd kina


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

30 wielkoformatowych fotografii największych gwiazd kina
Dodał: Katarzyna Stodolska 07.03.2011
Wernisaż wystawy z udziałem autora, zaproszonych ''polskich'' bohaterów jego zdjęć, a także przedstawicieli środowiska polskiej fotografii oraz jej entuzjastów rozpocznie się dziś, 7 marca o godzinie 19.00 w hotelu Novotel Warszawa Airport. Wystawione prace można kupować do 30 marca. Wystawie towarzyszy oryginalny katalog w formie zdjęć pocztówkowych, prezentujący „gwiazdozbiory” Jerzego Kośnika i oraz seria unikatowych kopert Art Mail.


''Gwiazdozbiór'' to pierwsza w Polsce przekrojowa wystawa unikatowych zdjęć osobiście wyselekcjonowanych i przygotowanych przez Jerzego Kośnika z tysięcy prac wykonanych w latach 1978-2000 na filmowych festiwalach w Cannes i San Sebastian, a także w Warszawie, Paryżu, Krakowie, Londynie i Międzyzdrojach.


Tytuł „Gwiazdozbiór” najlepiej oddaje charakter wystawy – to spotkanie z prawdziwymi gwiazdami kina uwieńczonymi na zdjęciach portretowych Jerzego Kośnika. Znane osobistości, których fotografie można obejrzeć na wystawie to m.in.: Jim Jarmush, Anna Dymna, Richard Gere, Janusza Gajos, Nastazja Kinsky, Roger Moore, John Travolta, Krzysztof Kieślowski, Grace Jones.

Jack Nicholson, fot. Jerzy Kośnik

Każde zdjęcie to osobna historia bohatera i niezwykłych okoliczności sesji zdjęciowej oraz samego fotografika. Dlatego też są one tak oryginalne i cenne – autor pokazuje nie tylko „gwiazdy”, ale prawdziwych ludzi z ich emocjami, talentem i pasją. Niektóre zdjęcia Jerzego Kośnika to ikony, które już zawsze będą kojarzyły się z wybranymi bohaterami – tak jak fotografik pokazał Krzysztofa Kieślowskiego – my zapamiętaliśmy go na zawsze. Na tym polega sztuka fotografii Jerzego Kośnika.

Krzysztof Kieślowski, fot. Jerzy Kośnik

Jerzy Kośnik - to nestor polskiej fotografii, jeden z bardziej wszechstronnych fotografików - znany z aktów, reportaży i portretów, to także fascynująca osobowość, a jego życie to przykład historii polskich przemian. Zajmuje się fotografią od 17 roku życia. Już w 1968 roku dokumentował protest studentów na Politechnice Warszawskiej. Od 1977 roku Kośnik pracował dla magazynu „Film”, dla którego fotografował aktorów i gwiazdy show biznesu na największych festiwalach międzynarodowych. W 1980 roku fotograf zgłosił się do Solidarności Region Mazowsze, aby zostać społecznym fotoreporterem i z perspektywy obserwatora i uczestnika fotografować ważne dla kraju wydarzenia. Fotografik w wyniku weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym został zwolniony z „Filmu”, odtąd prywatnie fotografuje gwiazdy, które ceni. Od roku 1985 Kośnik jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Po 10 latach pracy dla francuskiej agencji GAMMA /1981-1990/ Kośnik wrócił do aktu i portretu. Od kilku lat jego pasją jest twórcza obróbka zdjęć cyfrowych: „Daje mi ona niewiarygodną swobodę kreacyjną. Odtąd zdjęcia studyjne stały się tylko częścią tego, co powstaje później. Digital Art pochłonęła mnie całkowicie i pozwala być nie tylko biernym rejestratorem rzeczywistości” – opowiada fotograf. Aktualnie jest także dokumentalistą budowy Stadionu Narodowego w Warszawie – ze swojej perspektywy pokazuje jak zmienia się świat wokół nas.

Zobacz także:
Ruszył konkurs "Moja sportowa Praga"
Zestaw promocyjny Fomei Basic
BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach
Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC – wersja finalna
Rozstrzygnięcie konkursu ''Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!''
Olympus - nowy firmware dla aparatów E-5, E-PL2 i XZ-1
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim
Zaczarowana różdżka – warsztaty z retuszu fotografii archiwalnej
Fomei obniża ceny
DxO Optics Pro 6.5.5 – nowe korpusy i obiektywy
Panasonic prezentuje nowe, szybkie karty microSD
EIZO ColorEdge CG275W – monitor dla profesjonalistów
PENTAX Optio S1 – zaawansowany maluch
Karty Panasonic SDHC UHS-I z zapisem 80 MB/s
Karty pamięci SD Gold 10 klasy prędkości od Panasonica
Marcowy numer magazynu ''Victor'' by Hasselblad
Zeiss, Schneider i Komamura przyłączają się do Micro 4/3
Sweet 35 – niezwykle tradycyjny obiektyw Lensbaby
SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[22.09.2018]
Autor:
Monika Rogalska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.864s.