Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa
Dodał: Marcin Pawlak 02.03.2011
Seria Olympus Superzoom wzbogaca się o kolejne pionierskie rozwiązania. Nowe modele SZ-30MR i SZ-20 to zaawansowane technologie w doskonałej formie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Gdy w lutym bieżącego roku Olympus wprowadzał model SZ-10, aż trudno było uwierzyć, że zoom w aparacie kompaktowym może mieć tak duże powiększenie. A jednak!

Olympus SZ-30MR

Nowy aparat SZ-30MR wyposażono w jeszcze potężniejszy zoom. Szerokokątny obiektyw z 24-krotnym zoomem optycznym (25-600mm*), łamie wszelkie reguły obowiązujące w kategorii kompaktów – a jednocześnie ustanawia rekordy. SZ-30MR jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym, który oferuje równoczesne rejestrowanie filmów 1080p Full HD oraz 16 megapikselowych zdjęć. Dysponując aparatem SZ-30MR, użytkownicy mogą fotografować z wysoką rozdzielczością korzystając jednocześnie z różnych trybów zapisu, a następnie prezentować zarejestrowane obrazy w wybranym formacie. Na przykład w postaci filmu i cyfrowego zdjęcia, bądź też ujęcia szerokokątnego oraz zbliżenia.

Olympus SZ-20

Jak na aparat z tak silnym zoomem, nowy SZ-20 (podobnie jak SZ-30) jest bardzo ergonomiczny. Zwarta i smukła konstrukcja jest idealna dla osób, które wolą podróżować z lekkim bagażem, a jednocześnie chcą mieć sprzęt o jak najlepszych parametrach.
 
Dodatkowe zalety tego modelu to sensor CMOS o architekturze Back Side Illumination dla doskonałej jakości obrazu przy słabym oświetleniu, fotografowanie 3D oraz kompatybilność z kartami Eye-Fi. Obydwa aparaty będą dostępne od marca 2011.

Olympus SZ-30MR


MR to rejestrowanie obrazu typu Multi
SZ-30MR jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym, który może jednocześnie rejestrować filmy 1080p Full HD, oraz 16 megapikselowe zdjęcia – dzieje się tak za sprawą nowej funkcji Olympus, określanej mianem Multi Recording. Dzięki tej funkcji nie będziemy więcej żałować ujęć, które nam nie wyszły. Podwójny procesor TruePic III+ zapewnia modelowi SZ-MR30 odpowiedni potencjał obliczeniowy, aby równocześnie zapisywać obraz więcej, niż w jednym trybie, oraz w rozmaitych kombinacjach. Użytkownicy mogą rejestrować jednocześnie dwa różne filmy: jeden przy szerokim kącie, stanowiący zbliżenie albo Full HD, a drugi w niskiej rozdzielczości, czy też oryginalny obraz lub powstały po zastosowaniu filtra (wykorzystując jeden z siedmiu Magicznych filtrów, jakie SZ-30MR udostępnia dla filmowania).

Olympus SZ-30MR

Dodatkowo, przy ustawieniu Zdjęcie i klip filmowy, można teraz rejestrować materiał filmowy zarówno przed, jak i po wykonaniu pojedynczego zdjęcia. Innowacja ta zapewnia użytkownikom wszechstronne i sprawiające wiele radości środki prezentowania rejestrowanych obrazów. Począwszy do pełnowymiarowych wydruków, aż po nagrania wideo umieszczane na ulubionych portalach społecznościowych. Obydwa modele są kompatybilne z bezprzewodowymi kartami Eye-Fi, dzięki czemu umożliwiają automatyczny transfer zdjęć na strony internetowe – kablom dziękujemy.

Olympus SZ-20


SZ oznacza Superzoom
Seria SZ obejmująca aparaty z dużym zoomem, zawdzięcza swoją nazwę szerokokątnemu obiektywowi z 24-krotnym zoomem optycznym, jaki zastosowano w aparacie SZ-30MR, oraz szerokokątnemu, 12,5-krotnemu zoomowi optycznemu w modelu SZ-20. Dysponując zoomem o takim potencjale, łatwo można robić wyjątkowe ujęcia.
Bogaty w piksele format filmowania 1080p Full HD zapewnia najlepszą obecnie jakość obrazu dostępną w kompaktowym aparacie fotograficznym – z pełnym realizmem, wyrazistością i bogactwem kolorów, które robią szczególne wrażenie na dużych ekranach telewizorów Full HD.

Olympus SZ-20


S jak Superzaawansowana technologia
Aparaty SZ-30MR oraz SZ-20 wyposażone zostały w wiele zaawansowanych technologii, zapewniając w ten sposób użytkownikom wiele ważnych funkcji np. ułatwiających bezprzewodowy transfer filmów i zdjęć - gwarantując przy każdym ujęciu doskonałą jakość. Obydwa aparaty oferują wykonywanie trójwymiarowych fotografii i dysponują ośmioma Magicznymi Filtrami, w tym nowymi: Iskrzące odblaski oraz Akwarela. Tryb Detekcji Zwierzaka automatycznie zrobi zdjęcia psa czy kota, dokładnie wtedy gdy twój ulubieniec będzie patrzył prosto w obiektyw, zaś dzięki funkcji Inteligentnej Panoramy uzyskasz rozległy panoramiczny obraz.
Model SZ-30MR będzie dostępny w czarnej wersji kolorystycznej, a SZ-20 w srebrnej i czarnej tonacji. Obydwie wersje trafia do sprzedaży w marcu 2011.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.125s.