Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa
Dodał: Marcin Pawlak 02.03.2011
Seria Olympus Superzoom wzbogaca się o kolejne pionierskie rozwiązania. Nowe modele SZ-30MR i SZ-20 to zaawansowane technologie w doskonałej formie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Gdy w lutym bieżącego roku Olympus wprowadzał model SZ-10, aż trudno było uwierzyć, że zoom w aparacie kompaktowym może mieć tak duże powiększenie. A jednak!

Olympus SZ-30MR

Nowy aparat SZ-30MR wyposażono w jeszcze potężniejszy zoom. Szerokokątny obiektyw z 24-krotnym zoomem optycznym (25-600mm*), łamie wszelkie reguły obowiązujące w kategorii kompaktów – a jednocześnie ustanawia rekordy. SZ-30MR jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym, który oferuje równoczesne rejestrowanie filmów 1080p Full HD oraz 16 megapikselowych zdjęć. Dysponując aparatem SZ-30MR, użytkownicy mogą fotografować z wysoką rozdzielczością korzystając jednocześnie z różnych trybów zapisu, a następnie prezentować zarejestrowane obrazy w wybranym formacie. Na przykład w postaci filmu i cyfrowego zdjęcia, bądź też ujęcia szerokokątnego oraz zbliżenia.

Olympus SZ-20

Jak na aparat z tak silnym zoomem, nowy SZ-20 (podobnie jak SZ-30) jest bardzo ergonomiczny. Zwarta i smukła konstrukcja jest idealna dla osób, które wolą podróżować z lekkim bagażem, a jednocześnie chcą mieć sprzęt o jak najlepszych parametrach.
 
Dodatkowe zalety tego modelu to sensor CMOS o architekturze Back Side Illumination dla doskonałej jakości obrazu przy słabym oświetleniu, fotografowanie 3D oraz kompatybilność z kartami Eye-Fi. Obydwa aparaty będą dostępne od marca 2011.

Olympus SZ-30MR


MR to rejestrowanie obrazu typu Multi
SZ-30MR jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym, który może jednocześnie rejestrować filmy 1080p Full HD, oraz 16 megapikselowe zdjęcia – dzieje się tak za sprawą nowej funkcji Olympus, określanej mianem Multi Recording. Dzięki tej funkcji nie będziemy więcej żałować ujęć, które nam nie wyszły. Podwójny procesor TruePic III+ zapewnia modelowi SZ-MR30 odpowiedni potencjał obliczeniowy, aby równocześnie zapisywać obraz więcej, niż w jednym trybie, oraz w rozmaitych kombinacjach. Użytkownicy mogą rejestrować jednocześnie dwa różne filmy: jeden przy szerokim kącie, stanowiący zbliżenie albo Full HD, a drugi w niskiej rozdzielczości, czy też oryginalny obraz lub powstały po zastosowaniu filtra (wykorzystując jeden z siedmiu Magicznych filtrów, jakie SZ-30MR udostępnia dla filmowania).

Olympus SZ-30MR

Dodatkowo, przy ustawieniu Zdjęcie i klip filmowy, można teraz rejestrować materiał filmowy zarówno przed, jak i po wykonaniu pojedynczego zdjęcia. Innowacja ta zapewnia użytkownikom wszechstronne i sprawiające wiele radości środki prezentowania rejestrowanych obrazów. Począwszy do pełnowymiarowych wydruków, aż po nagrania wideo umieszczane na ulubionych portalach społecznościowych. Obydwa modele są kompatybilne z bezprzewodowymi kartami Eye-Fi, dzięki czemu umożliwiają automatyczny transfer zdjęć na strony internetowe – kablom dziękujemy.

Olympus SZ-20


SZ oznacza Superzoom
Seria SZ obejmująca aparaty z dużym zoomem, zawdzięcza swoją nazwę szerokokątnemu obiektywowi z 24-krotnym zoomem optycznym, jaki zastosowano w aparacie SZ-30MR, oraz szerokokątnemu, 12,5-krotnemu zoomowi optycznemu w modelu SZ-20. Dysponując zoomem o takim potencjale, łatwo można robić wyjątkowe ujęcia.
Bogaty w piksele format filmowania 1080p Full HD zapewnia najlepszą obecnie jakość obrazu dostępną w kompaktowym aparacie fotograficznym – z pełnym realizmem, wyrazistością i bogactwem kolorów, które robią szczególne wrażenie na dużych ekranach telewizorów Full HD.

Olympus SZ-20


S jak Superzaawansowana technologia
Aparaty SZ-30MR oraz SZ-20 wyposażone zostały w wiele zaawansowanych technologii, zapewniając w ten sposób użytkownikom wiele ważnych funkcji np. ułatwiających bezprzewodowy transfer filmów i zdjęć - gwarantując przy każdym ujęciu doskonałą jakość. Obydwa aparaty oferują wykonywanie trójwymiarowych fotografii i dysponują ośmioma Magicznymi Filtrami, w tym nowymi: Iskrzące odblaski oraz Akwarela. Tryb Detekcji Zwierzaka automatycznie zrobi zdjęcia psa czy kota, dokładnie wtedy gdy twój ulubieniec będzie patrzył prosto w obiektyw, zaś dzięki funkcji Inteligentnej Panoramy uzyskasz rozległy panoramiczny obraz.
Model SZ-30MR będzie dostępny w czarnej wersji kolorystycznej, a SZ-20 w srebrnej i czarnej tonacji. Obydwie wersje trafia do sprzedaży w marcu 2011.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[17.01.2018]
Autor:
jazen2
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.135s.