Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  EIZO ColorEdge CG275W – monitor dla profesjonalistów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

EIZO ColorEdge CG275W – monitor dla profesjonalistów
Dodał: Marcin Pawlak 03.03.2011
Najnowszy monitur EIZO przeznaczony do profesjonalnych prac w takich branżach, jak prepress, korekcja kolorystyczna fotografii, edycja video czy postprodukcja wyróżnia się m.in. wysoką rozdzielczością, ciekawostką jest wbudowany kalibrator.


Konstrukcja monitora oparta została na matrycy IPS o naturalnej rozdzielczości 2560×1440 (dla porównania – nieco mniejszą powierzchnię roboczą zapewnić mogą dwa monitory 19" o naturalnej rozdzielczości 1280×1024). Panel charakteryzuje się maksymalną jasnością na poziomie 270 cd/m2, współczynnikiem kontrastu 850:1, kątami widzenia do 178° w poziomie i pionie oraz czasem reakcji wynoszącym odpowiednio 12 (pełne zapalenie i wygaszenie piksela) i 6 ms (przejście pomiędzy półtonami).
 
Udostępniane przez monitor tryby pracy obejmują różne przestrzenie barw wykorzystywane zarówno w prepressie i obróbce fotografii (97% pokrycia AdobeRGB), jak i cyfrowej edycji i postprodukcji video (100% pokrycia dla Rec709/EBU/SMPTE-C, 102% dla NTSC). Funkcje wyświetlanie obrazu symulującymi sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania kolorów (protanopii i deuteranopii) poszerzone zostały o trzeci tryb, odpowiadający wadzie wzroku polegającej na braku możliwości rozróżnienia kolorów żółtego i niebieskiego (tritanopia)


Wbudowany czujnik umożliwia uniezależnienie się od wykorzystywanego systemu operacyjnego, gdyż przeprowadzanie kalibracji, jak również ustalenie częstotliwości jej powtarzania, można skonfigurować z poziomu menu ekranowego OSD. Poza tym, do jej przeprowadzenia nie jest konieczne wykorzystywanie żadnego zewnętrznego urządzenia pomiarowego. Oczywiście wraz z monitorem dostarczane jest oprogramowanie ColorNavigator, umożliwiające przeprowadzenie kalibracji oraz stworzenie profilu ICC z wykorzystaniem wbudowanego czujnika, jak również posiadanego, zewnętrznego kalibratora. Funkcjonalność programu obejmuje również narzędzie Correlation Utility, które pozwala na ocenę różnic wyników pomiarów uzyskanych z wbudowanego oraz zewnętrznego kalibratora. Znacznie ułatwi ono wplecenie monitora ColorEdge CG275W w istniejące środowisko pracy, w którym jedno urządzenie pomiarowe wykorzystywane jest do profilowania jego elementów.
 
Dla zapewnienia jak najwyższej dokładności odwzorowania odcieni, każdy monitor ColorEdge CG275W jest fabrycznie kalibrowany, co potwierdzone jest dołączonym certyfikatem. W elektronice monitora zapisywane są ponadto korelacje parametrów uzyskiwanych w centralnym punkcie ekranu oraz zmierzone w miejscu badanym przez wbudowany kalibrator.
 
ColorEdge CG275W wykorzystuje do kalibracji i wyświetlania obrazu 16-bitową tabelę kolorów 3D-LUT. Obecna jest również funkcja DUE, dzięki której różnice w poziomie jasności czy odcienia na całej powierzchni matrycy, opisywane współczynnikiem ΔE nie przekraczają wartości 3. Funkcja stabilizacji jasności wprowadza korekty do zmian poszczególnych tonów powstających nie tylko wskutek rozgrzewania się podświetlenia, degradacji jego parametrów wskutek upływu czasu, ale również zmian charakterystyki tonalnej, na skutek różnic w temperaturze otoczenia.
 
Do monitora można podłączyć maksymalnie trzy cyfrowe źródła sygnału video poprzez złącza DVI-D, DisplayPort oraz Mini DisplayPort. Każde z nich umożliwia przesyłanie do monitora sygnału o 10-bitowej rozpiętości, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jednoczesnego opisu ponad miliarda odcieni. Wszystkie złącza zgodne są ze standardem HDCP. Możliwości podłączenia uzupełnia dwuportowy hub pracujący w standardzie USB 2.0.
 
Podczas projektowania i produkcji monitora wykorzystano wszystkie dotychczasowe doświadczenia EIZO w zakresie ergonomii. W trakcie korzystania z menu OSD, na ekranie wyświetlana jest kolorowa reprezentacja przycisków sterujących, a same przyciski sterujące podświetlone są diodami LED, co pozwala na niezwykle wygodne dostęp do wszystkich funkcji sterujących. Wraz monitorem dostarczany jest kaptur ochronny, ograniczający powstawanie na ekranie odbić pochodzących z zewnętrznych źródeł świata. Został on tak zaprojektowany, by możliwe było jego wykorzystanie zarówno podczas pracy z ustawieniem odpowiadającym orientacji portretowej, jak i pejzażowej. Oprócz zmiany orientacji podstawa FlexStand umożliwia również zmianę wysokości w zakresie do maksymalnie 190 mm, odchylenie w pionie o kąt 25° oraz obrót wokół osi pionowej o 172° stopnie w każdą stronę.
 
Monitor ColorEdge CG275W objęty będzie 5-letnią gwarancją door-to-door, obejmującą wszystkie elementy monitora. W sprzedaży dostępny będzie już na początku kwietnia. Obecnie nie jest jeszcze znana jego cena.

Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
PENTAX Optio S1 – zaawansowany maluch
Karty Panasonic SDHC UHS-I z zapisem 80 MB/s
Karty pamięci SD Gold 10 klasy prędkości od Panasonica
Wobec Miejsca i Czasu... - jak temat widzi dolnośląski ZPAF
Gdzie diabeł nie może... - Festiwal kobiet w podróży
Otwarcie wystawy polskiej artystki Katarzyny Majak w Nowym Jorku
Nagrody iF Design Award dla Sony
Marcowy numer magazynu ''Victor'' by Hasselblad
Zeiss, Schneider i Komamura przyłączają się do Micro 4/3
Sweet 35 – niezwykle tradycyjny obiektyw Lensbaby
Nowy monitor do edycji grafiki i fotografii EIZO FlexScan SX2762W
Kalibracja sprzętowa teraz już także z EIZO EasyPIX

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.826s.