Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagrody iF Design Award dla Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagrody iF Design Award dla Sony
Dodał: Marcin Pawlak 02.03.2011
Spośród czterech nagród dla Sony w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego International Forum Design Awards dwie dotyczą produktów z branży fotograficzno-filmowej: dla kamery Handycam NEX-VG10 oraz aparatów NEX-5.


Nie od dziś wiadomo, że firma Sony potrafi tworzyć nieprzeciętne wzornictwo. Potwierdzeniem są cztery wyróżnienia Gold Award w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego: International Forum Design Awards (iF). Dwie z tych nagród dotyczą produktów z branży fotograficzno-filmowej: dla kamery Handycam NEX-VG10 oraz aparatów NEX-5.
W tym roku wzornictwo Sony obchodzi swoje 50-lecie — skomentował wyróżnienia Tak Kawagoi, dyrektor Europejskiego Centrum Projektowania Sony. — Liczne nagrody, jakie otrzymaliśmy od iF za innowacyjność i kreatywność, stanowią więc godne uhonorowanie naszych dokonań. Jesteśmy bardzo dumni z bogatego dorobku Sony w dziedzinie wzornictwa, które ma zasadnicze znaczenie dla naszego wizerunku lidera w branży. Przez ostatni rok stworzyliśmy wiele innowacji, między innymi aparat cyfrowy z wymienna optyką NEX-5, będącą zupełnie nową koncepcją na rynku aparatów cyfrowych, czy pierwszą na świecie kamerę HD powszechnego użytku z wymienną optyką. Projektanci Sony nieustannie spoglądają w przyszłość i starają się stworzyć coś oryginalnego, nie zapominając jednak, że najważniejszy jest człowiek. Prestiżowe wyróżnienia, które otrzymaliśmy w roku naszego jubileuszu, będą nas dodatkowo motywować.


Złote nagrody iF
Aparat cyfrowy z wymienną optyką NEX-5
Od pewnego czasu wyczuwaliśmy istnienie ukrytej potrzeby na rynku aparatów — powiedział Takuya Niitsu, Executive Art Director, opisując proces tworzenia przez Sony nowej kategorii produktów na zatłoczonym rynku aparatów cyfrowych. — Widzieliśmy, że dla pewnych odbiorców aparaty kompaktowe mają niewystarczające twórcze możliwości, natomiast lustrzanki cyfrowe są zbyt masywne. Idealne rozwiązanie stanowił więc mniejszy aparat cechujący się nieprzeciętną jakością obrazu i dlatego opracowaliśmy aparaty cyfrowe z wymienną optyką, które nie zawierają lustra. Nowy produkt musiał wyróżniać się także stylistyką. Jego projektanci skoncentrowali się ponadto na aspektach użytkowych, a stworzony przez nich elegancki, przejrzysty system obsługi obejmował między innymi nowe, zrozumiałe menu, które otrzymało wyróżnienie Communication Design Award.


Kamera Handycam NEX-VG10
Kamera Sony NEX-VG10E — owoc 25 lat rozwoju rodziny produktów Handycam® — była pierwszą na świecie kamerą HD powszechnego użytku z wymienną optyką1. Jako pierwsza w rodzinie Handycam® została także wyposażona w wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, pozwalający na uzyskiwanie pięknego rozmycia tła rodem z prawdziwego kina. Dzięki rozwiązaniom godnym urządzeń profesjonalnych, takim jak przetwornik obrazu o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela i wymienne obiektywy, kamera NEX-VG10E otworzyła niedostępne dawniej możliwości artystyczne przed miłośnikami filmowania na co dzień.Informacja o nagrodach iF Design
Od wprowadzenia w 1953 roku nagrody International Forum (iF) są niezawodnym wyróżnikiem nieprzeciętnej jakości wzornictwa. Przyznawany przez międzynarodowy zespół ekspertów znak iF cieszy się uznaniem na całym świecie i świadczy o sprawdzonej jakości wzornictwa przemysłowego. O nagrody iF product design award 2011 ubiegało się 1121 uczestników z 43 krajów. W tegorocznej edycji międzynarodowe jury oceniło 2756 produktów. 993 spośród nich otrzymały nagrodę iF product design award 2011, a 50 także złotą nagrodę iF.
Strona iF Design Awards: www.ifdesign.de
 
Informacja o Sony Design
Pierwsze centrum Sony Design powstało w Tokio w 1961 r. Od tego czasu projektanci Sony zawsze starali się opracowywać innowacyjne produkty zgodnie z filozofią "budowania zaawansowanych, łatwych w użyciu i pięknych urządzeń o wyraźnym, niepowtarzalnym charakterze Sony". Wzornictwo Sony rozwijało się przez lata na całym świecie, zgodnie z ogólną strategią firmy. Dziś projektanci z całego świata i z najróżniejszych środowisk pracujący dla Sony skupieni są w centrach Sony Design zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Chinach.
Strona www Sony Design: www.sony.net

Zobacz także:
Marcowy numer magazynu ''Victor'' by Hasselblad
Zeiss, Schneider i Komamura przyłączają się do Micro 4/3
Sweet 35 – niezwykle tradycyjny obiektyw Lensbaby
SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa
Urodzinowy konkurs magazynu TopGear
Pancerny kompakt Sony Cyber-shot TX5 łuszczy się…
Ultraszybka matryca Sony dla kompaktów
Zdjęcia miesiąca lutego 2011 agencji Reuters
Ruszył nasz nowy konkurs ''Fotografia przedmiotu i martwej natury''
Samyang 8mm f/3.5 Fish-eye CS VG10
Miniaturowe, kolorowe pamięci USB od Sony
Sony stawia na rozwój produktów z mocowaniem E

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.328s.