Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagrody iF Design Award dla Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Nagrody iF Design Award dla Sony
Dodał: Marcin Pawlak 02.03.2011
Spośród czterech nagród dla Sony w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego International Forum Design Awards dwie dotyczą produktów z branży fotograficzno-filmowej: dla kamery Handycam NEX-VG10 oraz aparatów NEX-5.


Nie od dziś wiadomo, że firma Sony potrafi tworzyć nieprzeciętne wzornictwo. Potwierdzeniem są cztery wyróżnienia Gold Award w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego: International Forum Design Awards (iF). Dwie z tych nagród dotyczą produktów z branży fotograficzno-filmowej: dla kamery Handycam NEX-VG10 oraz aparatów NEX-5.
W tym roku wzornictwo Sony obchodzi swoje 50-lecie — skomentował wyróżnienia Tak Kawagoi, dyrektor Europejskiego Centrum Projektowania Sony. — Liczne nagrody, jakie otrzymaliśmy od iF za innowacyjność i kreatywność, stanowią więc godne uhonorowanie naszych dokonań. Jesteśmy bardzo dumni z bogatego dorobku Sony w dziedzinie wzornictwa, które ma zasadnicze znaczenie dla naszego wizerunku lidera w branży. Przez ostatni rok stworzyliśmy wiele innowacji, między innymi aparat cyfrowy z wymienna optyką NEX-5, będącą zupełnie nową koncepcją na rynku aparatów cyfrowych, czy pierwszą na świecie kamerę HD powszechnego użytku z wymienną optyką. Projektanci Sony nieustannie spoglądają w przyszłość i starają się stworzyć coś oryginalnego, nie zapominając jednak, że najważniejszy jest człowiek. Prestiżowe wyróżnienia, które otrzymaliśmy w roku naszego jubileuszu, będą nas dodatkowo motywować.


Złote nagrody iF
Aparat cyfrowy z wymienną optyką NEX-5
Od pewnego czasu wyczuwaliśmy istnienie ukrytej potrzeby na rynku aparatów — powiedział Takuya Niitsu, Executive Art Director, opisując proces tworzenia przez Sony nowej kategorii produktów na zatłoczonym rynku aparatów cyfrowych. — Widzieliśmy, że dla pewnych odbiorców aparaty kompaktowe mają niewystarczające twórcze możliwości, natomiast lustrzanki cyfrowe są zbyt masywne. Idealne rozwiązanie stanowił więc mniejszy aparat cechujący się nieprzeciętną jakością obrazu i dlatego opracowaliśmy aparaty cyfrowe z wymienną optyką, które nie zawierają lustra. Nowy produkt musiał wyróżniać się także stylistyką. Jego projektanci skoncentrowali się ponadto na aspektach użytkowych, a stworzony przez nich elegancki, przejrzysty system obsługi obejmował między innymi nowe, zrozumiałe menu, które otrzymało wyróżnienie Communication Design Award.


Kamera Handycam NEX-VG10
Kamera Sony NEX-VG10E — owoc 25 lat rozwoju rodziny produktów Handycam® — była pierwszą na świecie kamerą HD powszechnego użytku z wymienną optyką1. Jako pierwsza w rodzinie Handycam® została także wyposażona w wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, pozwalający na uzyskiwanie pięknego rozmycia tła rodem z prawdziwego kina. Dzięki rozwiązaniom godnym urządzeń profesjonalnych, takim jak przetwornik obrazu o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela i wymienne obiektywy, kamera NEX-VG10E otworzyła niedostępne dawniej możliwości artystyczne przed miłośnikami filmowania na co dzień.Informacja o nagrodach iF Design
Od wprowadzenia w 1953 roku nagrody International Forum (iF) są niezawodnym wyróżnikiem nieprzeciętnej jakości wzornictwa. Przyznawany przez międzynarodowy zespół ekspertów znak iF cieszy się uznaniem na całym świecie i świadczy o sprawdzonej jakości wzornictwa przemysłowego. O nagrody iF product design award 2011 ubiegało się 1121 uczestników z 43 krajów. W tegorocznej edycji międzynarodowe jury oceniło 2756 produktów. 993 spośród nich otrzymały nagrodę iF product design award 2011, a 50 także złotą nagrodę iF.
Strona iF Design Awards: www.ifdesign.de
 
Informacja o Sony Design
Pierwsze centrum Sony Design powstało w Tokio w 1961 r. Od tego czasu projektanci Sony zawsze starali się opracowywać innowacyjne produkty zgodnie z filozofią "budowania zaawansowanych, łatwych w użyciu i pięknych urządzeń o wyraźnym, niepowtarzalnym charakterze Sony". Wzornictwo Sony rozwijało się przez lata na całym świecie, zgodnie z ogólną strategią firmy. Dziś projektanci z całego świata i z najróżniejszych środowisk pracujący dla Sony skupieni są w centrach Sony Design zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Chinach.
Strona www Sony Design: www.sony.net

Zobacz także:
Marcowy numer magazynu ''Victor'' by Hasselblad
Zeiss, Schneider i Komamura przyłączają się do Micro 4/3
Sweet 35 – niezwykle tradycyjny obiektyw Lensbaby
SZ-30MR, SZ-20 - nowe hiperzoomy Olympusa
Urodzinowy konkurs magazynu TopGear
Pancerny kompakt Sony Cyber-shot TX5 łuszczy się…
Ultraszybka matryca Sony dla kompaktów
Zdjęcia miesiąca lutego 2011 agencji Reuters
Ruszył nasz nowy konkurs ''Fotografia przedmiotu i martwej natury''
Samyang 8mm f/3.5 Fish-eye CS VG10
Miniaturowe, kolorowe pamięci USB od Sony
Sony stawia na rozwój produktów z mocowaniem E

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Pełna życia martwa natura

Fotografując rzeczy można w atrakcyjny sposób ukazać kształt, barwę i fakturę. Wszystko zależy od wykorzystanego światła i oryginalnego punktu widzenia... Czekamy na Wasze zdjęcia przestawiające przedmioty lub martwą naturę.
Pełna życia martwa natura
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[19.02.2018]
Autor:
Helena Drożdża
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.048s.