Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ W1060 - projektor do kina domowego 1080p


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ W1060 - projektor do kina domowego 1080p
Dodał: Katarzyna Stodolska 22.12.2011
Firma BenQ wprowadziła na rynek polski kolejną odsłonę, popularnego projektora dla kina domowego z serii „W” – model W1060. Projektor współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.


W najnowszej wersji, projektor W1060 wykorzystuje technologię DLP oraz pełnym standardem Full HD i lepszymi parametrami obrazu, wydłużonym czasem pracy lampy, lepszym kontrastem, wbudowanym portem HDMI.
 
Projektor jest zgodny ze standardem Full HD – 1080p i pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (16:9). Został on wyposażony również w technologie Brilliant Color i UNISHAPE. Urządzenie oferuje teraz jasność 2.000 ANSI lumenów oraz kontrast 5.000:1. Bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów, współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray.


Optymalne parametry
W BenQ W1060, obraz wyświetlany jest przez obiektyw o zmiennej ogniskowej: f:23.5mm (Wide) ~ 28.2mm (Tele). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) to Full HD 1080p. Jest w pełni zgodny z systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo model posiada wbudowany dwa porty HDMI v 1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 65 cm do 750 cm w palecie 1,07 miliarda kolorów. Współczynnik projekcji wynosi 56.8”@2 metry, oznacza to, że z odległości 2 metrów od ekranu obraz ma wymiar po przekątnej 142cm (58”). Lampa o mocy 190W zapewnia mu pracę 4.500/6.000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ W1060 jest również cichy co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań domowych – generuje szumy własne na poziomie: 31dB (tryb normalny) i 28dB (tryb ekonomiczny).


Duża liczba portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, HDMI v1.3 x 2, Component Video: RCA x 1, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Video: RCA x 1, Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 10W x 1. Kontrola zdalna poprzez porty: USB, szeregowy – RS232. Projektor waży 3.6kg, wymiary 330 x 119.5 x 247mm.

Obraz najwyższej możliwej jakości
Projektor BenQ W1060 efektywnie wyświetla wielobarwne obrazy dzięki zastosowaniu 10-bitowej analizy obrazu, zamiast tradycyjnej analizy 8-bitowej. Dzięki temu tworzony, barwy obraz składa się z 1 miliarda kolorów i możliwych odcieni barw, zamiast 16 milionów tworzonych przy przetwarzaniu 8-bitowym.


Technologie w BenQ W1060
Projektor wyposażony jest w unikalną na rynku technologię UNISHAPE, która pozwala na tworzenie jasnego obrazu z wysoka głębią kolorów i wysokim kontrastem. Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepszą synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Dzięki temu uzyskano zwiększenie jasności o 40% i lepszego wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji. Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Sugerowana cena detaliczna: 4.600 zł z VAT
Gwarancja 3 lata: (na lampę 12 miesięcy lub 2.000 godzin pracy), ewentualne naprawy w systemie door-to-door.

Zobacz także:
Zwycięzcy konkursu video dla wystawców CES 2012
Książki fotograficzne nominowane w plebiscycie Radiowego Domu Kultury
Zwycięzcy konkursu "Od zmierzchu do świtu''
Zdjęcia ze smakiem - Fotokulinaria dla blogerów
Panasonic udostępnił nową wersję oprogramowania dla aparatów Lumix GH2
4 lata gwarancji na kamery i aparaty Sony
Pełna wersja programu Capture NX 2.3.0
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
TEST: Olympus PEN E-P3 - alternatywa dla lustrzanki
Sony Alpha SLT-A77: pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.761s.