Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio EX-S10, EX-Z80, EX-Z100 oraz EX-Z200 – kompaktowe nowości


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio EX-S10, EX-Z80, EX-Z100 oraz EX-Z200 – kompaktowe nowości
Dodał: Jarosław Zachwieja 08.01.2008
Zaprezentowany w dniu wczorajszym Casio EXILIM Pro EX-F1 nie był jedyną CES'ową nowością fotograficzną tego producenta. W dniu dzisiejszym firma ogłosiła premierę czterech kolejnych aparatów kompaktowych.


W porównaniu z przeznaczonym dla wymagających fotografów modelem Pro EX-F1, przedstawione poniżej kompakty są znacznie mniej zaawansowane. Jednak to zapewne one znajdą większą liczbę nabywców, należą bowiem do grupy urządzeń "dla każdego".


Pierwszym z zaprezentowanych modeli jest Casio EXILIM EX-S10 – bardzo mały, elegancki aparat kieszonkowy, reklamowany przez producenta jako najcieńszy istniejący dziesięciomegapikselowy kompakt. I rzeczywiście, obudowa aparatu ma jedynie 15 mm grubości, choć w trakcie pracy dochodzi do tego wysuwający się obiektyw o efektywnym zakresie ogniskowych 36-108 mm (trzykrotny zoom). W aparacie wykorzystano najnowszy przetwornik obrazu o rozmiarach 1/2.3 cala wykonany w technologii CCD.
 
Użytkownik modelu EX-S10 ma do pomocy wiele nowoczesnych technologii, takich jak wykrywanie przez aparat wstrząsów pozwalające wyzwolić migawkę w momencie, gdy korpus jest najbardziej stabilny lub fotografowanie w momencie, gdy kadrowana osoba się uśmiecha. Aparat może też rejestrować sekwencje wideo w rozdzielczości UHQ Wide (848x480 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę.
 
Aparat komunikuje się z użytkownikiem za pomocą 2,7-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Urządzenie ma wymiary spoczynkowe 94 x 55 x 15 mm i będzie dostępne w sprzedaży w czterech kolorach począwszy od lutego. Jego cena nie powinna przekroczyć 250 dolarów.


Drugim z zaprezentowanych w dniu dzisiejszym modeli jest Casio EXILIM EX-Z80 – prosty i tani aparat kompaktowy dla najmniej wymagających. Wyposażono go w ośmiomegapikselowy przetwornik obrazu i obiektyw z trzykrotnym zoomem (zakres ogniskowych odpowiadający 38-114 mm w aparacie małoobrazkowym). Podobnie jak EX-S10, wyposażony został on w kilka interesujących funkcji wspomagających fotografowanie.
 
Aparat odznacza się wymiarami 90 x 52 x 19 mm i waży około 100 gramów. Przy swojej niskiej cenie, wynoszącej około 200 dolarów i łatwej obsłudze model ten może okazać się ciekawym prezentem np. dla dziecka. Casio EXILIM EX-Z80 trafi na półki sklepowe w marcu.


Ostatnie dwa zaprezentowane cyfraki to bliźniacze modele Casio EXILIM EX-Z100 i EX-Z200. Są to dziesięciomegapikselowe aparaty kompaktowe wyposażone w nowy przetwornik obrazu wykonany w technologii CCD oraz szerokokątne obiektywy o zakresie ogniskowych odpowiadającym 28-112 mm w aparacie małoobrazkowym. Model EX-Z200 został dodatkowo wyposażony w optyczny stabilizator obrazu ułatwiający wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.
 
Obydwa aparaty komunikują się z użytkownikiem za pośrednictwem dużego, 2,7-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Podobnie jak wszystkie pozostałe nowe modele tego producenta mogą rejestrować filmy w rozdzielczości 848 × 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Aparaty obsługują wszystkie karty pamięci typu Secure Digital. Modele EX-Z100 i EX-Z200 trafią na półki sklepowe w marcu, a ich cena wyniesie odpowiednio 280 i 330 dolarów.

Ceny:
Casio EX-S10 – 249,99 USD
Casio EX-Z80 – 199,99 USD
Casio EX-Z100 – 279,99 USD
Casio EX-Z200 – 329,99 USD
Strona producenta: www.casio.com

Zobacz także:
Samsung NV24 HD – interesujący kompakt High Definition
Samsung NV4, NV30 oraz NV40 – nowe modele z linii New Vision
Samsung i8 – aparat i odtwarzacz multimedialny w jednym
Samsung L100, L110 oraz L210 – stylowe kieszonkowce
Samsung S760 oraz S860 – dla tych, co pierwszy raz
Panasonic SDHC 32 GB – szczyt możliwości formatu zdobyty!
Casio EXILIM Pro EX-F1 – ultraszybki kompakt
Sony A200 – następca pierwszej Alfy
Sony Cyber-shot S730 – kompakt dla tych, co pierwszy raz
GOODRAM SDHC 16 GB w ofercie polskiego producenta

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.765s.