Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio EXILIM Pro EX-F1 – ultraszybki kompakt


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio EXILIM Pro EX-F1 – ultraszybki kompakt
Dodał: Jarosław Zachwieja 07.01.2008
We wrześniu ubiegłego roku firma Casio opublikowała pierwsze informacje na temat nowego, przełomowego aparatu cyfrowego. Teraz, na targach CES 2008 przedstawiono pełne dane nowego modelu.


Aparat, który w momencie gdy o nim pisaliśmy po raz pierwszy nie miał jeszcze nazwy został oficjalnie zaprezentowany jako Casio EXILIM Pro EX-F1. Jest to sześciomegapikselowy zaawansowany kompakt z matrycą o rozmiarach 1/1,8 cala i obiektywem z 12-krotnym zoomem optycznym (zakres ogniskowych odpowiada 36-432mm mm w aparacie małoobrazkowym) i o zmiennej jasności wynoszącej f/2.7-4.6.
 
Cechą wyróżniającą ten aparat spośród innych podobnych konstrukcji są jednak wyjątkowe możliwości w zakresie rejestrowania ujęć wideo. Aparat może kręcić filmy w rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) z prędkością aż 60 półpól na sekundę (zapis odbywa się z przeplotem), jednak jeżeli zmniejszymy parametry rejestrowanego materiału, możemy tę prędkość znacznie przyspieszyć: przy 512×384 pikseli wyniesie ona 300 kl./s, przy 432×192 pikseli – 600 kl./s, a przy 336×96 – aż 1200 klatek na sekundę. Sprawia to, że Casio EXILIM Pro EX-F1 będzie pierwszą dostępną dla przeciętnego amatora tzw. kamerą rapidową.
 
Podczas fotografowania aparat wykazuje się również imponującą szybkostrzelnością: można wykonać w serii do 60 fotografii z prędkością od 1 do 60 klatek na sekundę! Czyni to z nowego modelu Casio najszybszy aparat na świecie nie tylko wśród kompaktów, ale i także w porównaniu z topowymi lustrzankami reporterskimi (choć z pewnością będzie im ustępował, jeśli chodzi o czas reakcji na naciśnięcie spustu).


Pozostałe parametry EXILIM Pro EX-F1 przedstawiają się równie ciekawie. Aparat może m.in. zapisywać zdjęcia w formacie "cyfrowego negatywu Adobe", czyli DNG. Jak przystało na urządzenie High Definition, aparat wyposażono w cyfrowe złącze HDMI, umożliwiające podłączenie go bezpośrednio do wysokiej klasy telewizora lub monitora. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą wyświetlacza LCD o rozmiarach 2,8 cala i rozdzielczości 230 tysięcy punktów lub wizjera EVF o rozdzielczości 200 tysięcy punktów. Oczywiście jak przystało na tak zaawansowaną konstrukcję użytkownik ma pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami ekspozycji i innymi ważnymi elementami aparatu.
 
Nowość ma trafić do sprzedaży już w marcu bieżącego roku. Jego cena detaliczna nie przekroczy 1000 dolarów.

Cena: 999 USD
Strona producenta: www.casio.com

Zobacz także:
Memory Stick PRO Duo 16 GB – dla najnowszych kamer cyfrowych i nie tylko
Sony A200 – następca pierwszej Alfy
Lexar sprzedaje karty pamięci firmowane przez Kodaka
Shogo SG 080 – cyfrowa ramka z interfejsem WiFI i dotykowym ekranem
Liquid Image Underwater Camera Mask – pomysł na podwodne zdjęcia
Sony Cyber-shot S730 – kompakt dla tych, co pierwszy raz
Ricoh GR Digital II – aktualizacja firmware, wersja 1.12
Canon EOS 1Ds Mark III – aktualizacja firmware 1.0.6
Fujifilm FinePix S8000fd – aktualizacja firmware, wersja 1.01
Ricoh 500G Wide – aktualizacja firmware
Panasonic DMC-L10 – aktualizacja firmware do wersji 1.1
GOODRAM SDHC 16 GB w ofercie polskiego producenta

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.72s.