Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Aparat Samsung SMART FOTO EX2F już dostępny w Polsce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Aparat Samsung SMART FOTO EX2F już dostępny w Polsce
Dodał: Przemysław Imieliński 26.09.2012
Samsung wprowadził na Polski rynek długo oczekiwany aparat EX2F. Nowy model posiada najjaśniejszy na świecie obiektyw (F1.4) spośród aparatów kompaktowych. Dzięki udostępnieniu pełnego sterowania manualnego, aparat jest idealną propozycją także dla ambitnych fotografów, którzy chcą mieć pełny wpływ na parametry ekspozycji. EX2F należy do rodziny aparatów SMART FOTO z obsługą Wi-Fi.


SMART FOTO EX2F nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Lekka i solidna obudowa wykonana ze stopu magnezu w połączeniu z kompaktowym rozmiarem sprawia, że EX2F jest aparatem, który może być propozycją dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych, którzy szukają bardziej poręcznego sprzętu do fotografowania. Łączność Wi-Fi umożliwia wygodne i bezpieczne zapisywanie zdjęć w komputerze lub w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu. Użytkownicy przyzwyczajeni do pełnej kontroli, jaką zapewniają lustrzanki, mogą robić zdjęcia w formacie RAW. Dodatkowo funkcja Mobile Link umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona.

EX2F łączy kilka funkcji, które zapewniają doskonałą jakość zdjęć w każdych warunkach.


Aparatem EX2F można sterować za pomocą wygodnego, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Dobra jakość zdjęć jest również zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli, która zapewnia ostry, nieporuszony obraz nawet podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Obiektyw w aparacie EX2F jest również wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć.


Możliwość nagrywania filmów w trybie 1080p/30 kl./s zapewnia najwyższą jakość obrazu i umożliwia rejestrowanie wideo nadającego się do oglądania na telewizorach Full HD. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.

Najjaśniejszy na świecie obiektyw aparatu kompaktowego
Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2F składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Obiektyw w aparacie został wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła w celu tworzenia doskonałych portretów. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki – zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle.

Przycisk SMART LINK pozwala uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji jednym dotknięciem, co ułatwia udostępnianie i zapisywanie zdjęć.


Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung SMART FOTO EX2F w Polsce wynosi 2099 zł brutto.

Cena: 2099 zł
Strona producenta: www.samsung.pl

Zobacz także:
BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore
Mecablitz 52 AF-1 digital - lampa błyskowa z dotykowym ekranem
Epson Expression Premium – drukarki do zdjęć i dokumentów
Adobe wprowadza nowe wersje oprogramowania Photoshop Elements 11 i Premiere Elements 11
Obiektyw Samsung NX 45 mm F1.8
Obiektyw Samsung NX 12-24 mm F4-5.6 ED
Obiektyw Samyang 10mm 1:2.8 ED AS UMC CS do fotografii wnętrz, architektury i pejzażu
Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC z funkcją korekty perspektywy
Samsung GALAXY Camera - aparat z Androidem i WiFi
Kamera Samsung W350 unosi się na wodzie
Adobe Photoshop Touch bezpłatnie w Samsung GALAXY Note 10.1
Podręczny projektor Samsung do zdjęć i filmów
Samsung MV900F – z odchylanym ekranem i udostępnianiem zdjęć przez Wi-Fi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.808s.