Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC z funkcją korekty perspektywy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC z funkcją korekty perspektywy
Dodał: Katarzyna Stodolska 07.09.2012
Firma Samyang Optics prezentuje nowy pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny z funkcją korekty perspektywy Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC.


Nowy Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC jest szerokokątnym obiektywem pełnoklatkowym wyposażonym funkcję korekty perspektywy oraz zmiany kąta nachylenia płaszczyzny ostrości. Jego wyjątkowa budowa optyczna i mechaniczna czyni z niego doskonałe narzędzie niezbędne w fotografii architektury i pejzażu oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba skorygowania zbieżności linii obrazu w uwiecznionym kadrze. Dzięki zastosowaniu mechanizmu pochylania osi optycznej, pojęcie operowania głębią ostrości nabiera znacznie szerszego znaczenia, otwierając tym samym pole do praktycznie nieskończonych możliwości kreowania obrazu, zarówno na nośniku cyfrowym jak i analogowym.

Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC to doskonałe narzędzie niezbędne w fotografii architektury i pejzażu.

W konstrukcji optycznej obiektywu Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC zastosowano układ szesnastu soczewek umieszczonych w jedenastu grupach, wśród których znajdują się dwie soczewki asferyczne, oraz dwie inne wykonane ze szkła ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Dzięki temu obiektyw odznacza się bardzo dobrą reprodukcją szczegółów i znakomitą plastyką obrazu, także podczas korzystania z funkcji T-S. Każdy element optyczny obiektywu pokryty został wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które gwarantują doskonałą transmisję światła oraz wysoki kontrast i wierne odwzorowanie barw fotografowanej sceny.

Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC pokryty został wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które gwarantują doskonałą transmisję światła oraz wysoki kontrast i wierne odwzorowanie barw fotografowanej sceny.

Połączenie skomplikowanej optyki z rozbudowaną funkcjonalnością T-S sprawia, że nowy Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC jest obecnie najbardziej zaawansowanym technicznie obiektywem firmy Samyang Optics, który może śmiało konkurować z innymi, obecnie oferowanymi na rynku obiektywami tego rodzaju.

Tilt-Shift, czyli funkcje pochyłu i przesuwu
Funkcje pochyłu i przesuwu zastosowane w obiektywie Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC umożliwiają płynne, niezależne dostosowanie kąta nachylenia płaszczyzny ostrości o +/-8.5 stopnia oraz równoległe przesunięcie osi optycznej o +/-12 milimetrów. Dla zapewnienia większej swobody korzystania z funkcji Tilt-Shift, zarówno mocowanie obiektywu, jak i sekcje odpowiedzialne za realizację funkcji pochyłu i przesuwu, mogą zostać obrócone względem osi optycznej. W przypadku sekcji Tilt-Shift możliwy jest obrót w lewo o kąt 90 stopni (ze skokiem co 30 stopni), natomiast mocowanie obiektywu można obrócić w szerszym zakresie, bo o kąt 90 zarówno w lewą jak i w prawą stronę, także ze skokiem co 30 stopni.

Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC


Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC

Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC

Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC

Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC dostępny będzie z mocowniem Canon EF, Nikon F, Pentax oraz Sony a.

Zobacz także:
Tanie oryginalne tusze do nowej serii HP Deskjet Ink Advantage
Plener fotograficzny Fotomaniaków już w październiku w Bieszczadach
Obserwatorzy codzienności w Ośrodku Działań Twórczych Firlej
Dwa nowe obiektywy Fujifilm - Fujinon XF 18-55 mm i 14 mm i zapowiedź pięciu kolejnych
Nowy firmware do aparatu X-Pro1 wersja 2
Fujifilm X-E1 - aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami
Kryzys pobudza innowacje: era urządzeń typu ''wearable''
Do pobrania projekt graficzny ze sławnej kolekcji TEN
Jesienna promocja -50 zł na Cewe Fotoksiążki
Ostatnie dni konkursu ''Jej portret''
Karty P2 serii F o pojemności 16, 32, 64 GB
Aktualizacja programu Camera Control Pro do wersji 2.11.1
Pełna wersja programu ViewNX 2.5.1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.465s.