Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Obserwatorzy codzienności w Ośrodku Działań Twórczych Firlej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Obserwatorzy codzienności w Ośrodku Działań Twórczych Firlej
Dodał: Katarzyna Stodolska 13.09.2012
Połączyła ich wspólna pasja fotograficzna, a teraz łączy wystawa zdjęć we wrocławskim Firleju. Grobelna, Korgul, Witczak, Kapa i Kędzierski - różni ludzie, różne fotografie. Wernisaż 14 września, o godz. 19:00.


„Obserwatorzy codzienności” to tytuł wystawy, na którą składają się różnorodne tematycznie i stylistycznie prace, pięciu młodych wrocławskich fotografów. Dzięki Monice Grobelnej przeniesiemy się w świat barw, światła, abstrakcji i kształtów; Adam Korgul pokaże nam czarno-biały, minimalistyczny krajobraz; Artur Witczak zaprezentuje zdjęcia wpisujące się w nurt fotografii ulicznej; Łukasz Kapa przedstawi fotografie pochodzące z cyklu „Miasto poza czasem”; natomiast Łukasz Kędzierski zabierze nas w podróż do Birmy i przybliży życie codzienne rybaków z Inle Lake. Przeczytajcie, co autorzy mówią o swoich zdjęciach i projektach.


Monika Grobelna, Feria kolorów i kształtów
Fotografia jest dla mnie przede wszystkim sztuką obserwacji, mieszanką wrażliwości, kreatywności oraz inspiracji. To kompozycja, barw, kształtów i światła. Staram się zawsze stworzyć obraz, w którym zawarte są te elementy. Moje zdjęcia nie są z dalekich podróży, przedstawiają codzienność, a łatwość widzenia, postrzeganie świata i rzeczy, na które większość z nas nie zwraca uwagi, pomaga mi w fotografowaniu. Fotografuje dla siebie, dla własnej przyjemności. Bez nacisku, bez narzucania tematu przez osoby trzecie. Fotografia dla mnie, to wolność, to jak tabletka na stres, dlatego bawię się nią, czasem łamię zasady fotograficzne, aby uzyskać ciekawszy efekt, a jednocześnie zwracam bardzo uwagę na estetykę zdjęcia.
www.obiektywni.pl

Monika Grobelna, Feria kolorów i kształtów

Adam Korgul, Obiekty
Fotografuję obiekty zbudowane przez ludzką cywilizację. Każde moje zdjęcie przedstawia wytwory człowieka, poczynając od przedmiotów codziennego użytku, po wielkie inwestycje typu sztucznych jezior zmieniających krajobraz na powierzchni wielu tysięcy hektarów. Kompozycje staram się "ubrać" w klasyczne ramy pejzażu. Dążę do minimalizmu i prostej, efektownej formy z zakamuflowaną drugą warstwą. Ta druga warstwa jest istotą i sednem moich prac. Interpretację pozostawiam widzowi i zawsze jestem ciekaw, co zobaczy - piękny naturalny pejzaż, czy też efekty cywilizacyjnej ekspansji człowieka.
www.obiektywni.pl

Adam Korgul, Obiekty

Artur Witczak, Szara masa codzienności
Fotografia to dla mnie sposób na pokazanie drugiego świata – tego, który codziennie obojętnie mijamy, momentów, w czasie których wartości nie dostrzegamy. Staram się utrwalić chwile, które w codziennej rutynie łatwo umykają. Patrzymy ale nie widzimy. Lubię obserwować ludzi i ich specyficzne zachowania. Gdy jesteśmy świadomi bycia obserwowanym zachowujemy się sztucznie – gdy jesteśmy częścią szarej codziennej zbiorowości czujemy się niezauważeni, ukryci przez pęd życia, bezpieczni a wtedy, czasami tylko na kilka chwil, ujawniamy swoje naturalne i ciekawsze oblicze. Lubię polować na te momenty, czasem z zaskoczenia a czasem cierpliwie czekając. Rejestracja tych momentów jest dla mnie remedium na własną rutynę. www.Afropolakphotography.pl

Artur Witczak, Szara masa codzienności

Łukasz Kapa, Miasto poza czasem
„Miasto poza czasem” to mini cykl fotograficzny, który próbuje ukazać piękno, a zarazem bezkresne przemijanie, wrocławskiej architektury. Bohater pokazany jako zlepek kamienia, metalu i szkła, układający się w przeróżne bryły architektoniczne, zapamiętujący każde wydarzenie. Bohater nas wszystkich, który jest poza czasem. wŁukasz Kapa, Miasto poza czasemww.lkapa89.blogspot.com

Łukasz Kapa, Miasto poza czasem

Łukasz Kędzierski, Rybacy z Inle Lake
„Rybacy z Inle Lake“ to cykl fotografii jakie powstały w trakcie podróży po Birmie (Myanmar), kraju rządzonym przez juntę wojskową w Azjii Południowo-Wschodniej. Miejscowi rybacy charakteryzują się specyficznym rodzajem wiosłowania, do którego używają nóg zamiast rąk. Stają na końcu swojej wąskiej łódki na jednej nodze, natomiast drugą zaplatają w wiosło i okrężnym ruchem napędzają całość. Mają doskonałe poczucie równowagi. Czynność ta, obserwowana z boku, wygląda niczym balet na wodzie, każdy ruch jest precyzyjny i bardzo płynny. www.lkedzierski.com

Łukasz Kędzierski, Rybacy z Inle Lake

Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Firlej
Ulica: Grabiszyńska 56
Termin: 15.09.2012 – 12.10.2012
Adres WWW: www.firlej.wroc.pl
Wernisaż: 14.09.2012, o godz. 19:00, wstęp wolny

Zobacz także:
Nowy firmware do aparatu X-Pro1 wersja 2
Fujifilm X-E1 - aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami
Kryzys pobudza innowacje: era urządzeń typu ''wearable''
Do pobrania projekt graficzny ze sławnej kolekcji TEN
Jesienna promocja -50 zł na Cewe Fotoksiążki
Ostatnie dni konkursu ''Jej portret''
Karty P2 serii F o pojemności 16, 32, 64 GB
Aktualizacja programu Camera Control Pro do wersji 2.11.1
Pełna wersja programu ViewNX 2.5.1
Pomysł na sesję: Dziecko gotuje? Sfotografuj to!
Barwne indyjskie święta na fotografiach dwójki podróżników
Wakacyjny konkurs fotograficzny
Profesjonalne rigi naramienne od Benro
Warszawskie Spotkania z Fotografią Dokumentalną: Dorota Awiorko-Klimek
Panasonic LUMIX SZ5 - aparat z Wi-Fi i możliwością sterowania smartfonem
Kompaktowy i lekki teleobiektyw Panasonic LUMIX G VARIO 45–150 mm

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.515s.