Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Aktualizacja Nikon Capture NX do wersji 2.2.5


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Aktualizacja Nikon Capture NX do wersji 2.2.5
Dodał: Marcin Pawlak 26.08.2010
Aktualizacja aplikacji Nikon Capture NX wnosi obsługę nowych modeli aparatów oraz poprawia szereg błędów w jej działaniu.


Zmiany wprowadzone w tej wersji :
 • Dodano obsługę systemów operacyjnego Mac OS X w wersji 10.6.4.
 • Dodano obsługę zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatami D3100.
 • Zaktualizowano informacje dotyczące obiektywów używanych z funkcją Automatyczna korekcja dystorsji w obszarze Korekcje aparatu i obiektywu w sekcji Dopracuj na liście edycji.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający płynne wyświetlanie przejść tonalnych po otwarciu określonych zdjęć w formacie RAW (problem ten może jednak nadal występować w przypadku niektórych zdjęć).
 • Rozwiązano problem, który powodował zbyt wysoką jasność określonych zdjęć w formacie RAW wyświetlanych w programie Capture NX 2 w wersjach 2.2.0–2.2.4.
 • W bardzo rzadkich przypadkach po zastosowaniu funkcji Usuwanie kurzu w menu Korekcje aparatu i obiektywu w sekcji Dopracuj palety Lista edycji powstawały zniekształcenia blokowe. Ten problem został rozwiązany.Wprowadzono również następujące zmiany danych narzędzia Picture Control Utility:
 • Dodano przycisk Preferencje.
 • W sytuacjach wymienionych poniżej ustawienia przetwarzania obrazu D2XMODE1, D2XMODE2 i D2XMODE3 (oraz niestandardowe ustawienia utworzone na ich podstawie) nie są wyświetlane w obszarze Zapisane ustawienia Picture Control.
 • Gdy jako przykładowe zdjęcie zostało wybrane zdjęcie RAW wykonane aparatem D3100 lub inną cyfrową lustrzanką jednoobiektywową firmy Nikon, która nie obsługuje funkcji Picture Control.
 • Gdy w oknie preferencji narzędzia Picture Control Utility wybrano opcję Zawsze używaj najnowszego procesu reprodukcji kolorów.
 • Zmodyfikowano niektóre ustawienia funkcji Picture Control w menu Ustawienia aparatu w sekcji Dopracuj palety Lista edycji. Kontrast i jasność zdjęć w formacie RAW, wykonanych przy użyciu aktywnej funkcji D-Lighting, można obecnie regulować w następujących sytuacjach.
 • Zdjęcia w formacie RAW wykonane przy użyciu aparatów D3100 lub D60 .
 • Gdy w oknie preferencji narzędzia Picture Control Utility wybrano opcję Zawsze używaj najnowszego procesu reprodukcji kolorów.
 • W sytuacjach wymienionych poniżej ustawienia przetwarzania obrazu D2XMODE1, D2XMODE2 i D2XMODE3 (oraz niestandardowe ustawienia utworzone na ich podstawie) nie są wyświetlane w menu rozwijanym Picture Control.
 • W przypadku zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatem D3100 lub inną cyfrową lustrzanką jednoobiektywową firmy Nikon, która nie obsługuje funkcji Picture Control.
 • W przypadku zdjęć RAW w formacie NRW.
 • Gdy w oknie preferencji narzędzia Picture Control Utility wybrano opcję Zawsze używaj najnowszego procesu reprodukcji kolorów.
 • Gdy w oknie preferencji narzędzia Picture Control Utility wybrano opcję Zawsze używaj najnowszego procesu reprodukcji kolorów i zostaną otwarte zdjęcia wymienione powyżej, wyświetlany jest komunikat, a do otwartych zdjęć stosowane jest ustawienie przetwarzania obrazu Standard.
 • Zdjęcia RAW wykonane przy użyciu funkcji Picture Control w aparacie ustawionej na tryb D2XMODE1, D2XMODE2 lub D2XMODE3 (lub niestandardowe ustawienie przetwarzania obrazu utworzone na ich podstawie). —Zdjęcia RAW wykonane cyfrową lustrzanką jednoobiektywową firmy Nikon nieobsługującą funkcji Picture Control, do których zastosowano tryb D2XMODE1, D2XMODE2 lub D2XMODE3 (lub niestandardowe ustawienia przetwarzania obrazu utworzone na ich podstawie) i które zostały zapisane w formacie NEF za pomocą oprogramowania Capture NX 2 w wersji 2.2.4 lub starszej.
 • Zdjęcia RAW zapisane w formacie NEF, dla których został wybrany tryb D2XMODE1, D2XMODE2 lub D2XMODE3 (i niestandardowe ustawienia utworzone na ich podstawie) z menu rozwijanego Picture Control z opcją Użyj procesu reprodukcji kolorów zastosowanego w aparacie wybraną w oknie dialogowym narzędzia Picture Control Utility.
* Należy pamiętać, że w przypadku zdjęć wykonanych aparatem COOLPIX P6000 i zapisanych w formacie NRW, dla których zastosowano tryb D2XMODE1, D2XMODE2 lub D2XMODE3 funkcji Picture Control (i niestandardowe ustawienia utworzone na ich podstawie) z wybraną opcją Użyj procesu reprodukcji kolorów zastosowanego w aparacie, zostanie wyświetlony komunikat, a zdjęcia zostaną otwarte z ustawieniem Standard funkcji Picture Control.

Aktualizacja do pobrania dla systemów Windows: nikoneurope-pl.custhelp.com
Aktualizacja do pobrania dla systemów Mac OS: nikoneurope-pl.custhelp.com

Zobacz także:
Canon EF 300 mm f/2,8 L IS II USM i EF 400 mm f/2,8 L IS II USM
Aktualizacja wtyczki EOS MOVIE do programu Final Cut Pro
Canon EF 70–300 mm f/4–5.6 L IS USM – lekki, kompaktowy i wszechstronny
EOS 60D – kontrola, moc i kreatywność według Canona
Canon EF 8–15 mm f/4 L Fisheye USM – zoom typu rybie oko
Tegoroczne dyplomy absolwentów studium ZPAF
Extender EF 1.4x III i EF 2x III – nowe telekonwertery Canona
Sony DSLR-A580 i DSLR-A560 - lustrzanki z funkcją nagrywania filmów Full HD
Sony A55V i A33 – aparaty z półprzezroczystym lustrem
Nikon D3100 - rodzinna lustrzanka cyfrowa
AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR - nowy długi "kit" Nikona
AF-S NIKKOR 28-300mm f/3,5-5,6G ED VR – "długi spacerzoom" Nikona
AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR – nowy uniwersalny zoom Nikona
AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G – nowa portretówka Nikona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.657s.