Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  32GB SanDisk Extreme SDHC – najszybsza karta na rynku!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

32GB SanDisk Extreme SDHC – najszybsza karta na rynku!
Dodał: Sebastian Kuniszewski 25.06.2009
Firma SanDisk zaprezentowała dzisiaj najszybszą aktualnie na rynku 32GB kartę pamięci typu SDHC, należąca do serii Extreme i oznaczoną klasą prędkości 10.


Znany producent nośników danych SanDisk zaprezentował dzisiaj najszybsza na świecie 32 GB kartę pamięci typu SDHC. Nowa karta flash oznaczona została indeksem prędkości Class 10.
 
Pierwsze modele, które spełniały zatwierdzone niedawno przez SD Card Association standard prędkości, zaprezentowała pod koniec maja br. firma Panasonic. Pokazane produkty oferowały transfer danych na poziomie 22MB/s. Najnowsza karta 32GB SanDisk Extreme SDHC pozwala na zapis i odczyt danych na poziomie 30 MB/s.
 
Szybkość zapisu danych na karcie pamięci odgrywa kluczową rolę w szybkości pracy aparatu, kiedy użytkownik robi zdjęcia jedno po drugim. Dzięki imponującej wydajności karty oraz oferowanej pojemności użytkownik bez problemu zapisze na karcie 160 minut filmu w rozdzielczości Full HD 1920x1080 pikseli oraz do 2500 plików RAW (ostatnia wartość została oszacowana przy założeniu pliku RAW o średniej wielkości 10MB). Nowa karta SanDisk może pracować w szerokim zakresie temperatur, od –25 °C do 85 °C i jest w pełni zgodna ze wszystkimi aparatami, czytnikami i innymi urządzeniami obsługującymi format SDHC.
 
Według informacji producenta, nowa karta 32GB SanDisk Extreme SDHC powinna trafić do sprzedaży w sierpniu 2009. Również w sierpniu obecnie dostępne karty SanDisk Extreme SDHC o pojemnościach 4, 8 i 16 GB, które należą do klasy 6, zostaną zastąpione wersjami klasy 10. Cena produktu nie jest aktualnie znana.

Więcej informacji: www.sandisk.com oraz www.sandisk.pl

Zobacz także:
Karta Eye-Fi Pro 4GB z modułem Wi-Fi
Szybkie karty Panasonic SDHC indeksem prędkości Class 10
Verbatim SDHC 32GB – szybka karta pamięci klasy 6
Recenzja: SanDisk Multi Card ExpressCard Adapter
Wiem, co kupuję: karty pamięci
TEST: SanDisk Extreme IV – jak szybkie są nowe karty CF?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.558s.