Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  2.Leica Street Photo. Moment jest jeden


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

2.Leica Street Photo. Moment jest jeden
Dodał: Stanisław Kuras 10.09.2012
Leica Gallery Warszawa, oraz Fundacja.DOC zapraszają na pokonkursową wystawę fotografii 2.Leica Street Photo - Moment jest jeden. Wernisaż z udziałem autorów w dniu 13 września.


Konkurs rozgrywany był na Facebooku i jak co roku zgromadził zarówno doświadczonych fotografów jak i absolutnie początkujących amatorów, "ulicznych debiutantów". Podczas dwóch miesięcy trwania konkursu pasjonaci fotografii ulicznej nadesłali ponad 1400 prac.Poziom nadesłanych prac ocenia Joanna Kinowska kurator, członek Fundacji .DOC, juror konkursu: W zdjęciach nadesłanych na konkurs ciągle przeważały zdjęcia mało uliczne - dużo przypadkowych i sporo turystycznych pamiątek. Przy ograniczeniu czasu powstania zdjęć - tylko do roku - jestem zaskoczona pozytywnie ilością prac. Zadziwiło nas to, że mało jest dobrych prac w kolorze. Bardzo trudno było wybrać ten zestaw finałowy. Powiedzmy około 50 zdjęć to był już bardzo mocny zestaw, który powodował żywe dyskusje w zespole jurorów.

fot. Ania Kłosek

Szanowne Jury konkursowe w składzie Rafał Milach - fotograf, Szymon Szcześniak - fotograf, Joanna Kinowska - kurator, Fundacja .DOC, Katarzyna Żebrowska - galeria Refleksy w Warszawie, Rafał Łochowski - Leica Gallery Warszawa i Kuba Śwircz - kurator, wyłoniło ostatecznie 20 zwycięskich fotografii, których autorami są: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Ania Kłosek, Jakub Kamiński, Luc Kordas, Dymitr Kutz, Marek Lapis, Edyta Leszczak, Iza Nowak, Maciek Nowacki, Artur Pławski, Łukasz Sakowski, Mateusz Sarełło, Piotr Szabłowski, Dorota Wróblewska i Adrian Wykrota.

fot. Maciej Nowacki, Superman

Damian Chrobak, Marek Lapis, Maciej Nowacki, Mateusz Sarełło i Szymon Wykrota to ponowni laureaci konkursu, nagrodzeni w zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu 1. Leica Street Photo. Moment jest jeden.
 
Fotografia uliczna i jej pokrewne często przynoszą anegdotę, jakiś żart, więc zdarzyło się nam zaśmiać, ucieszyć, czy po prostu pogratulować uchwyconych obserwacji. Oczywiście nie tylko takie zdjęcia trafiły do puli, z której wybieraliśmy. Wiele zdjęć to wspomnienia z wakacji, próby powtórzenia znanych ujęć i gra na sentymencie. Szukaliśmy chyba przede wszystkim ujęć mocnych, a więc takich, które nie potrzebują dopowiedzeń, przyciągają uwagę precyzją. Dyskusje jakie toczyliśmy na pewno wskazały też trudności w zdefiniowaniu tego, co kryje sie na dzisiaj pod takimi terminami jak: decydujący moment czy fotografia uliczna. Wyszło też chyba na to, że ciągle dominuje wśród praktyków chętnych do wzięcia udziału w takim konkursie czarno biel - podsumowuje kurator, juror konkursu Kuba Śwircz.

fot. Marek Lapis, Miss Bikini Internetional

Na wernisażu w Leica Gallery wręczone zostaną nagrody w postaci kolekcjonerskich odbitek fotografii mistrza polskiej fotografii ulicznej Bogdana Dziworskiego, oraz nagroda specjalna, ufundowana przez jednego z członków jury - Szymona Szcześniaka - wybrane powiększenie jednej z prac projektu Into the Wild. Laureat nagrody specjalnej zostanie ogłoszony na otwarciu wystawy.

Wystawa fotografii: Termin: 13 - 25 września 2012
Wernisaż z udziałem autorów: 13 września, o godz. 19:00
Lokalizacja: Leica Store & Gallery, Al. Jerozolimskie 179, piętro +1, Warszawa

Zobacz także:
Obiektyw Samyang T-S 24mm 1:3.5 ED AS UMC z funkcją korekty perspektywy
Tanie oryginalne tusze do nowej serii HP Deskjet Ink Advantage
Plener fotograficzny Fotomaniaków już w październiku w Bieszczadach
Obserwatorzy codzienności w Ośrodku Działań Twórczych Firlej
Dwa nowe obiektywy Fujifilm - Fujinon XF 18-55 mm i 14 mm i zapowiedź pięciu kolejnych
Nowy firmware do aparatu X-Pro1 wersja 2
Fujifilm X-E1 - aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami
Kryzys pobudza innowacje: era urządzeń typu ''wearable''
Do pobrania projekt graficzny ze sławnej kolekcji TEN
Jesienna promocja -50 zł na Cewe Fotoksiążki
Ostatnie dni konkursu ''Jej portret''
Karty P2 serii F o pojemności 16, 32, 64 GB
Aktualizacja programu Camera Control Pro do wersji 2.11.1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.413s.