Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Wystawa fotografii "Zła podróż" Adama Wyżlicy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Wystawa fotografii "Zła podróż" Adama Wyżlicy
Dodał: Przemysław Imieliński
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Galeria Schody
Ulica: ul. Nowy Świat 39
Termin: 07.03.2018 – 21.03.2018
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 13.00–18.00
Adres WWW: www.galeriaschody.pl

Czasami my w życiu wybieramy kierunki, czasami los wybiera je za nas. Dokąd zmierzamy, a dokąd dojść możemy, dokąd wiedzie nas życie, a dokąd chcielibyśmy dojść, dokąd dojdziemy, a gdzie nie chcielibyśmy znaleźć się nigdy?

Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic


Prace Adama Wyżlica pokazują skutki zażywania substancji narkotycznych: heroiny oraz substancji zwanych potocznie "dopalaczami". W opowieści fotograficznej przedstawia on proces jakiemu dobrowolnie poddają się młodzi ludzie. Na fotografiach widzimy młode dziewczyny wchodzące w dorosłe życie z nałogiem. Autor pokazuje skalę tego problemu, ich niepewność i cierpienie. To jak łatwo w młodym wieku można zmarnować życie, gdyż tytułowa "zła podróż" doprowadza do śmierci.

Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic


Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 13.00–18.00, wstęp bezpłatny.

O autorze
Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego dyplom w 2017 roku w pracowni fotografii prof. Hab. Janusza Połom oraz aneks w pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak oraz licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni Projektowania grafiki prof. Piotra Obarka).


Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic


Malarz, Grafik, Fotograf, Rysownik, Rzeźbiarz
Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.
 
W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana "Ludziki". Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat "Rok Feliksa Nowowiejskiego" (2016) oraz w plenerach malarskich i fotograficznych.
Jest członkiem grup artystycznych: KPA "Sąsiedzi" działającego przy MOK Olsztyn (od 2014), Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Blur" (od 2015), Związku Plastyków Warmii i Mazur (od 2015), grupa artystyczna Solife’ys (od 2017).

Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic


Zobacz także:
Pieniny okiem Marka Rysia
Wystawa "Misterium transgresji w skali szarości" Piotra Dudaka
Wystawa "Stany splątane" Magdaleny Andrynowskiej
Wystawa Marzeny Wasikowskiej "Biosfera"
Wystawa "Tryptyk Wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia" w PAN Muzeum Ziemi
Dwie wystawy Ryszarda Karczmarskiego "Kamera w podróży" i "Drzewa"
Wystawa zdjęć "Mara" Krzysztofa Ślachciaka w suwalskiej PAcamerze
Wystawa "Inspirowane twórczością Leśmiana"
Wystawa "Odmienne stany rzeczywistości"
Wystawa "Metro by Ignacy50"
Wystawa "Bielszy odcień bieli"
Wystawa Pawła Opalińskiego "Requiem dla krajobrazu"Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.383s.