Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  PORADNIK KUPUJĄCEGO  >  Lab.fotografuj.pl – zobacz, co możesz zrobić ze zdjęciem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lab.fotografuj.pl – zobacz, co możesz zrobić ze zdjęciem
Autor: lab.fotografuj.pl
Tym, którzy nie boją się eksperymentować i eksponować swoich dzieł w wyjątkowy sposób, serwis Lab.fotografuj.pl oferuje wiele nowoczesnych możliwości. Zobacz, jak w niekonwencjonalny sposób możesz zaprezentować swoje zdjęcia rodzinie i znajomym.


Książka z Twoimi zdjęciami
Fotoksiążka to jedna z najpopularniejszych form prezentacji fotografii cyfrowych. Z wybranych przez Ciebie kadrów powstaje profesjonalnie wydany i oprawiony, elegancki album ze zdjęciami. Zaprojektujesz go przy zastosowaniu darmowego oprogramowania, które możesz pobrać z Internetu na stronie naszego laboratorium fotograficznego. Daje on możliwość dowolnego ułożenia wgranych zdjęć, opatrzenia ich podpisami, tytułami i komentarzami, a także stworzenia z nich spójnej kompozycji za pomocą gotowych szablonów szaty graficznej. Wybiera się również format (mały, średni, duży, prostokątny lub kwadratowy) i okładkę.

Specjalna aplikacja umożliwia niemal dowolne kształtowanie postaci graficznej fotoksiążki.

Zdjęcia cyfrowe wydane w tej formie idealnie nadają się na prezent. Sprawdzają się również jako trwała pamiątka z rodzinnych wakacji, album ślubny czy portfolio. Taki profesjonalny album ze zdjęciami możesz zamówić nie wychodząc z domu. Po zaprojektowaniu fotoksiążki wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia on-line, podobny do tego, który wypełnia się przy wywoływaniu zdjęć przez Internet. Wtedy wystarczy już czekać na potwierdzenie na poczcie e-mail o przyjęciu zlecenia i w przeciągu 2-3 dni Twoja fotoksiążka będzie gotowa. Może zostać dostarczona prosto do Twojego domu. Jeżeli jednak wolisz odebrać ją osobiście w jednym z laboratoriów fotograficznych sieci Fotojoker w Twoim mieście, również istnieje taka możliwość.

Zamówiona fotoksiążkę możemy otrzymać pocztą, możemy też odebrać ją w jednym z punktów sieci Fotojoker.


Fotokartki, fotoplakaty, fotoobrazy
Istnieje wiele innych fotousług, które mogą być zrealizowane za pośrednictwem Internetu. Odbitki cyfrowe możesz również wywołać w postaci fotokartek z Twoim zdjęciem. To świetne rozwiązanie, jeżeli szukasz wyjątkowej kartki z życzeniami lub masz własny pomysł na zaproszenie na rodzinne uroczystości. Tak jak w przypadku fotoksiążek, wszystko w projekcie zależy od Ciebie: możesz dowolnie kształtować wygląd i format pocztówki, rozmieszczając na niej wybrane przez siebie zdjęcie cyfrowe i podpisy. W stworzeniu atrakcyjnej całości pomogą szablony i tła. Do każdego zestawu fotokartek otrzymasz również koperty w odpowiednim rozmiarze.

Fotokartka może służyć zarówno do wysłania pozdrowień z wakacji, jak i zaproszenia na bal dziecięcy.

Inną formą prezentacji fotografii cyfrowych są fotoplakaty i fotoobrazy na płótnie. Plakat ze zdjęcia można wywołać w jednym z licznych nietypowych formatów w dowolnej wielkości. Fotoobrazy w ramie lub bez ramy, udekorują mieszkanie wyjątkowym, oryginalnym akcentem. W tej formie możesz wywołać kilka małych zdjęć i umieścić je obok siebie lub zamówić odbitkę cyfrową w formacie panoramicznym i wyeksponować je w centralnym miejscu domu. W roli głównej dekoracji wspaniale sprawdzą się również obrazy za szkłem akrylowym czy na płycie Alu-Dibond.

Fotoatrakcje
Zdjęcia cyfrowe można zamieścić również na rzeczach codziennego użytku. Z serii fotografii możesz stworzyć fotokalendarz na kolejny rok, z portretów rodzinnych – fotokubki.
 
Zamówienia w serwisie lab.fotografuj.pl można dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z darmowej aplikacji, którą można pobrać z serwisu. Po jego zainstalowaniu na komputerze możemy bez połączenia z Internetem skomponować zamówienie składające się z wszelkich produktów oferowanych przez nasz serwis: pojedynczych zdjęć, fotoksiążek, fotoobrazów czy fotoatrakcji. Po przygotowaniu wszystkich prac możemy złożyć zamówienie – dopiero w tym momencie będziemy potrzebowali połączenia internetowego.

Wszystkie produkty dostępne w serwisie lab.fotografuj.pl mozna zamówić zarówno za pomocą specjalnego programu, jak i online na stronie serwisu.

Jeżeli nie chcemy (lub nie możemy) instalować programu, zamówienie możemy złożyć online za pośrednictwem strony naszego serwisu. W tym przypadku przez cały czas przygotowania zamówienia będziemy potrzebowali połączenia z Internetem.
 
Skorzystanie z aplikacji jest wygodne, gdy przygotowujemy większe zamówienie. Jeśli braknie nam czasu, możemy w dowolnym momencie przerwać pracę i zapisać aktualny stan zamówienia na dysku, po czym wrócić do niego w wolnym czasie. Możliwość złożenia zamówienia online jest przydatna, gdy mamy dostęp do Sieci np. w kafejce internetowej i chcemy szybko zamówić kilka zdjęć lub prezent.
 
Jakikolwiek sposób wykorzystania fotografii cyfrowych wybierzesz, zawsze wywołasz je w prosty i szybki sposób za pośrednictwem Internetu. Pozostaje tylko zdecydować się na jedną z licznych możliwości użycia wykonanych przez Ciebie zdjęć. Zapraszamy!

Strona fotolabu: www.lab.fotografuj.pl
Program do przygotowywania i składania zamówień: lab.fotografuj.pl

Zobacz także:
Adobe Photoshop Lightroom 4 - co nowego?
Adobe Photoshop CS6 - co nowego dla fotografa?
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok


Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.317s.