Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  PORADNIK KUPUJĄCEGO  >  Lab.fotografuj.pl – zobacz, co możesz zrobić ze zdjęciem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lab.fotografuj.pl – zobacz, co możesz zrobić ze zdjęciem
Autor: lab.fotografuj.pl
Tym, którzy nie boją się eksperymentować i eksponować swoich dzieł w wyjątkowy sposób, serwis Lab.fotografuj.pl oferuje wiele nowoczesnych możliwości. Zobacz, jak w niekonwencjonalny sposób możesz zaprezentować swoje zdjęcia rodzinie i znajomym.


Książka z Twoimi zdjęciami
Fotoksiążka to jedna z najpopularniejszych form prezentacji fotografii cyfrowych. Z wybranych przez Ciebie kadrów powstaje profesjonalnie wydany i oprawiony, elegancki album ze zdjęciami. Zaprojektujesz go przy zastosowaniu darmowego oprogramowania, które możesz pobrać z Internetu na stronie naszego laboratorium fotograficznego. Daje on możliwość dowolnego ułożenia wgranych zdjęć, opatrzenia ich podpisami, tytułami i komentarzami, a także stworzenia z nich spójnej kompozycji za pomocą gotowych szablonów szaty graficznej. Wybiera się również format (mały, średni, duży, prostokątny lub kwadratowy) i okładkę.

Specjalna aplikacja umożliwia niemal dowolne kształtowanie postaci graficznej fotoksiążki.

Zdjęcia cyfrowe wydane w tej formie idealnie nadają się na prezent. Sprawdzają się również jako trwała pamiątka z rodzinnych wakacji, album ślubny czy portfolio. Taki profesjonalny album ze zdjęciami możesz zamówić nie wychodząc z domu. Po zaprojektowaniu fotoksiążki wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia on-line, podobny do tego, który wypełnia się przy wywoływaniu zdjęć przez Internet. Wtedy wystarczy już czekać na potwierdzenie na poczcie e-mail o przyjęciu zlecenia i w przeciągu 2-3 dni Twoja fotoksiążka będzie gotowa. Może zostać dostarczona prosto do Twojego domu. Jeżeli jednak wolisz odebrać ją osobiście w jednym z laboratoriów fotograficznych sieci Fotojoker w Twoim mieście, również istnieje taka możliwość.

Zamówiona fotoksiążkę możemy otrzymać pocztą, możemy też odebrać ją w jednym z punktów sieci Fotojoker.


Fotokartki, fotoplakaty, fotoobrazy
Istnieje wiele innych fotousług, które mogą być zrealizowane za pośrednictwem Internetu. Odbitki cyfrowe możesz również wywołać w postaci fotokartek z Twoim zdjęciem. To świetne rozwiązanie, jeżeli szukasz wyjątkowej kartki z życzeniami lub masz własny pomysł na zaproszenie na rodzinne uroczystości. Tak jak w przypadku fotoksiążek, wszystko w projekcie zależy od Ciebie: możesz dowolnie kształtować wygląd i format pocztówki, rozmieszczając na niej wybrane przez siebie zdjęcie cyfrowe i podpisy. W stworzeniu atrakcyjnej całości pomogą szablony i tła. Do każdego zestawu fotokartek otrzymasz również koperty w odpowiednim rozmiarze.

Fotokartka może służyć zarówno do wysłania pozdrowień z wakacji, jak i zaproszenia na bal dziecięcy.

Inną formą prezentacji fotografii cyfrowych są fotoplakaty i fotoobrazy na płótnie. Plakat ze zdjęcia można wywołać w jednym z licznych nietypowych formatów w dowolnej wielkości. Fotoobrazy w ramie lub bez ramy, udekorują mieszkanie wyjątkowym, oryginalnym akcentem. W tej formie możesz wywołać kilka małych zdjęć i umieścić je obok siebie lub zamówić odbitkę cyfrową w formacie panoramicznym i wyeksponować je w centralnym miejscu domu. W roli głównej dekoracji wspaniale sprawdzą się również obrazy za szkłem akrylowym czy na płycie Alu-Dibond.

Fotoatrakcje
Zdjęcia cyfrowe można zamieścić również na rzeczach codziennego użytku. Z serii fotografii możesz stworzyć fotokalendarz na kolejny rok, z portretów rodzinnych – fotokubki.
 
Zamówienia w serwisie lab.fotografuj.pl można dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z darmowej aplikacji, którą można pobrać z serwisu. Po jego zainstalowaniu na komputerze możemy bez połączenia z Internetem skomponować zamówienie składające się z wszelkich produktów oferowanych przez nasz serwis: pojedynczych zdjęć, fotoksiążek, fotoobrazów czy fotoatrakcji. Po przygotowaniu wszystkich prac możemy złożyć zamówienie – dopiero w tym momencie będziemy potrzebowali połączenia internetowego.

Wszystkie produkty dostępne w serwisie lab.fotografuj.pl mozna zamówić zarówno za pomocą specjalnego programu, jak i online na stronie serwisu.

Jeżeli nie chcemy (lub nie możemy) instalować programu, zamówienie możemy złożyć online za pośrednictwem strony naszego serwisu. W tym przypadku przez cały czas przygotowania zamówienia będziemy potrzebowali połączenia z Internetem.
 
Skorzystanie z aplikacji jest wygodne, gdy przygotowujemy większe zamówienie. Jeśli braknie nam czasu, możemy w dowolnym momencie przerwać pracę i zapisać aktualny stan zamówienia na dysku, po czym wrócić do niego w wolnym czasie. Możliwość złożenia zamówienia online jest przydatna, gdy mamy dostęp do Sieci np. w kafejce internetowej i chcemy szybko zamówić kilka zdjęć lub prezent.
 
Jakikolwiek sposób wykorzystania fotografii cyfrowych wybierzesz, zawsze wywołasz je w prosty i szybki sposób za pośrednictwem Internetu. Pozostaje tylko zdecydować się na jedną z licznych możliwości użycia wykonanych przez Ciebie zdjęć. Zapraszamy!

Strona fotolabu: www.lab.fotografuj.pl
Program do przygotowywania i składania zamówień: lab.fotografuj.pl

Zobacz także:
Adobe Photoshop Lightroom 4 - co nowego?
Adobe Photoshop CS6 - co nowego dla fotografa?
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok


Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.66s.