Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zakończył się II Jurajski Festiwal Fotograficzny w Hotelu Fajkier


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zakończył się II Jurajski Festiwal Fotograficzny w Hotelu Fajkier
Dodał: Przemysław Imieliński 27.02.2015
Tajemniczy, magiczny i pełen atrakcji był drugi Jurajski Festiwal Fotograficzny, który miał miejsce w zeszły weekend na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy, zorganizowanej przez stowarzyszenie Jurassic Photo Team, była fotografia modowo-artystyczna.


Gospodarzem imprezy był Hotel Fajkier Wellness&SPA w Lgocie Murowanej koło Kroczyc, a drugiego dni uczestnicy przenieśli się do Skylight Studio w Zawierciu. W imprezie wzięło udział ponad 140 osób z całego kraju, a w tym gronie nie zabrakło fotografów, wizażystów, projektantów mody, modelek i modeli.

Rafała Śpiewaka (Śpiewak Grotesque), finalista programu ''Mam talent''


– To dla mnie duże zaskoczenie, że stowarzyszenie Jurassic Photo Team potrafiło w takim miejscu Polski zorganizować tak duży festiwal. Atmosfera była fantastyczna – podkreślała gwiazda festiwalu Marta Voodica Ciosek.

Gwiazda festiwalu Marta Voodica Ciosek


Tematem tegorocznej edycji festiwalu była fotografia modowo-artystyczna, a w jego programie znalazły się m.in.: wykłady, warsztaty, prezentacje sprzętu, obróbkę graficzną i wydruki.

Warsztaty w Skylight Studio w Zawierciu


Warsztaty i wykłady poprowadzili trenerzy i szkoleniowcy: Igor Stanisławski, Robert Woźniak, Magdalena Tarach, Katarzyna Niemiec, Grzegorz Szafruga, Łukasz Jungto, Marcin Woźniak, Marcin Bójko i Piotr Wróblewski.

Wśród stylistek i wizażystek znalazły się natomiast: Nadia Surowiec, Natalia Woźniak, Matylda Bojda, Izabela Jezierska i Angelika Wysoczarska, a wśród modelek i modeli: Natalia Kamińska, Karolina Krestian, Amelia Krząpa, Anna Psonka, Roksana Ostrowska, Kinga Rojek, Martyna Milka i Karolina Mogiła oraz Oskar Bachoń.
 
Uczestnicy festiwalu mogli uwiecznić na zdjęciach także m.in. Rafała Śpiewaka (Śpiewak Grotesque), finalistę programu "Mam talent".

Efekt pracy stylistek, wizażystek, modelki i fotografa


Prawdziwym hitem był sprzęt, który do Hotelu Fajkier przywiózł Robert Woźniak z Canon Polska. Każdy mógł bowiem zobaczyć nowe lustrzanki Canona z matrycami o rozdzielczości 50 milionów pikseli (Canon EOS 5Ds i 5Ds R).

Poprawki makijażu trwały do ostatniej chwili


– Było duże zapotrzebowanie na tego typu imprezę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Organizując ten festiwal, myślimy przede wszystkim o integracji środowiska fotografów z całej Polski. Nawiązujemy nowe znajomości, a już po festiwalu realizujemy wspólne projekty. To drugi, ale na pewno nie ostatni Jurajski Festiwal Fotograficzny – podkreślali zgodnie Jacek Pałucha i Grzegorz Maciąg, odpowiednio prezes i wiceprezes Jurassic Photo Team.

Goście i uczestnicy festiwalu


Dodajmy, że w ramach festiwalu zorganizowano również konkurs fotograficzny "Niezwykły portret". Pierwsze miejsce zajęła Barbara Łazicka z Łodzi, drugie Karolina Bujak z Dąbrowy Górniczej, a trzecie Monika Osipowska z Rybnika. Wyróżniono także zdjęcia Magdaleny Witosławskiej (Ozorków), Moniki Osipowskiej i Adeli Surowieckiej (Częstochowa).
 
Nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na Facebooku (www.facebook.com). Można tam znaleźć także zdjęcia z tegorocznego festiwalu.

Więcej informacji: www.grupajpt.pl

Zobacz także:
''Po drodze – jak mały fiat podbił Afrykę'' – pokaz slajdów
Wyniki konkursu ''Chłodno, zimno, lodowato...''
Trzy kolejne firmy wesprą system mikro Cztery Trzecie
Aktualizacja oprogramowania Olympusa OM-D E-M1
Sześcioro polskich fotografów na liście finalistów Sony World Photography Awards
Nowe produkty Kenko w polskiej dystrybucji
Warsztaty fotograficzne na Islandii i poświęcone fotografii portretowej
Foxfoto oficjalnym dystrybutorem Mitakona
Canon przedłuża akcje zwrotu pieniędzy za zakup EOS-a 7D Mark II
Panasonic LUMIX G 42,5 mm F1.7 ASPH. POWER O.I.S. do portretów
Panasonic LUMIX G MACRO 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. do makro i portretów
Machinery HDR Effects 2.9.50 – nowa wersja już dostępna
Panasonic AJ-PX270 – nowe oprogramowanie wewnętrzne
Wernisaż wystawy "Automotive Stills" Ady Zielińskiej
Bajkał Ice Trip – spotkanie z Jakubem Rybickim

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.851s.